wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy

Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
PARAMETRY WODY
Autor Wiadomość
kmarkot 
Bywalec

Wysłany: 2017-06-18, 17:37   

Ja w tym roku działałem w drugą stronę zwiększałem twardość ogólną wody. bo była w okolicy 6.Za dużo było tej deszczówki. teraz mam 13. Jest to woda średnio twarda niby najlepsza dla karpiowatych . ca-65 mg-12mg/l
ph-7,6 kh-5.
Jakby coś robiłem to przy pomocy siarczanu wapnia i magnezu .(dla zainteresowanych kalkulatorek się znajdzie)
Zmiany obniżenie ph u mnie nie dały żadnego efektu. szyszki,torf,kwas siarkowy,ph minus.
Z prostej przyczyny żwir w filtrze glebowokorzennym zawiera wapń( kamyki sie pienią przy polaniu kwasem).
Moja walka z glonami nitkowatymi skłoniła mnie do poszukiwania innego biotypu mego zbiornika poza dystroficznym lub jezior lobeliowych gdzie ph wody jest w okolicach 6-7.

Mój typ padł w kierunku mezotroficzne typu beta lub eutroficzne.
Gdzie żyzność ograniczona jest przez fosfor.

taniw 
Oczkomaniak

Wysłany: 2017-06-18, 20:01   

kmarkot, Skąd na Podlasiu wytrzasnąłeś ten żwir z wapniem? Ja kupując kamyki dokładnie sprawdzam czy są one od niego wolne. Ph utrzymuję na poziomie ok 6,2 stopnie. Niżej już nie ma sensu, gdyż przy tej wartości giną mi wszystkie glony. Twardość wody zaś mierzyłem tak dawno, że nie pamiętam już wyników.
pi0tr3k- jedynym sensownym sposobem na obniżenie twardości wody jest jej stopniowa wymiana na deszczówkę. Przyłącze się też do pytania wolanina, po co chcesz to właściwie zrobić?

wolanin 
Administrator

Wysłany: 2017-06-19, 08:13   

taniw napisał/a:
jedynym sensownym sposobem na obniżenie twardości wody jest jej stopniowa wymiana na deszczówkę

Tu muszę się nie zgodzić, ponieważ mam zainstalowany w domu zmiękczacz o którym pisałem. Rodzina wymogła ustawienie dość miękkiej wody (to mycie włosów...) i cały dom ma wodę coś jak w tatrzańskim schronisku - wrażenie śliskich rąk i niemożliwości spłukania mydła... Przypuszczam że koszt napełnienia oczka sprowadziłby się do dodatkowych 25 zł za worek soli regeneracyjnej.
Ponieważ dolewki wody idą z tej instalacji, więc woda w oczku jest właśnie taka, do tego jeszcze deszczówka. Pilnuję twardości węglanowej - dosypuję sodę, planuję włożyć do filtrów jakiś korektor KH na stałe.
Koi po redukcji stadka, maj 2017
Koi czerwiec 2017

taniw 
Oczkomaniak

Wysłany: 2017-06-19, 19:52   

Pisałem o sposobie bezinwestycyjnego obniżenia twardości wody. Zakup zmiękczacza i jego instalacja może być nie do przyjęcia przez pewne połówki ...

Advertisement
..:: Sponsor ::..

Odpowiedz do tematu