wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
co wyrośnie z japońskiej "drobnicy"?
Autor Wiadomość
cebullka 
Uczestnik


Dołączyła: 30 Maj 2014
Posty: 61
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2017-04-19, 09:14   co wyrośnie z japońskiej "drobnicy"?

Witam serdecznie
jak w temacie :-D
...macie doświadczenie, wiedzę czy jest szansa, żeby z tego najtańszego, a co za tym idzie najmniejszego sortu ryb 9-10 cm sprzedawanych po kilkanaście złotych można odchować np 40 cm koi.
Czy też są to rybcie, które nigdy nie nadrobią start w wielu 1-12 m-ca i zostaną takimi mini koi

chyba, że po prostu są to najmłodsze okazy.
...proszę o podzielenie się wiedzą ;)
pozdrawiam
Ania
 
 
mikstyczny 
Bywalec


Dołączył: 30 Lip 2016
Posty: 121
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-04-19, 13:26   

Dopinam się do pytania .
 
 
piekaro 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Gru 2016
Posty: 172
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2017-04-19, 13:32   

myslr, ze jezeli sa to mlode rybki to powinny normalnie urosnac jak.beda mialy odpowiedznie do tego warunki. Bo czemu by mialy nie urosnac ?? no chyba ze byly trzymane w malutkich zbiornikach i juz skarlowacialy
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-04-19, 15:16   

Część z nich ma potencjał do osiągnięcia tych 40cm - bo to znowu nie jest na koi dużo, mała część - więcej.
Bardzo wiele zależy od tego, jakie warunki ryby będą miały w naszym oczku. Przerybienie, zimna woda, woda zanieczyszczona, kiepski pokarm, choroby... i maluch może zostać po kilku latach nawet na etapie 30cm czy mniej.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
PIOTR.P 
Hobbysta



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 410
Skąd: GÓRY
Wysłany: 2017-04-19, 17:56   

potwierdzam opinie przedmówców
im większy zbiornik i optymalne warunki tym większe okazy wyrosną; plus dobra!!!!!! karma
_________________
GÓRAL
 
 
cebullka 
Uczestnik


Dołączyła: 30 Maj 2014
Posty: 61
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2017-04-19, 19:16   

pięknie dziękuję za odpowiedzi
wolanin, PIOTR.P a macie wśród swoich ryb takie z tego najtańszego sortu - tego mini?
To, że woda i pokarm ma znaczenie widzę po moich akwariowych - do akwarium z rakiem wpuściłam 2 gupiki, które miały wyjeść rureczniki (nie zainteresował się nimi rak więc zainstalowały się w podłożu i rozmnożyły) jeszcze nigdy nie miałam tak wielkich i dorodnych gupików ;-) ...całego stada
z drugiej strony mam tez welonki z różnych źródeł i są różnej wielkości (niezależnie od karmienia rosną różnie - niektóre pozostały małe).
Ale w sumie być możne to racja, bo wszystkie koi pochodzą od jakichś (domyślam się) ładnych rodziców. Z drugiej strony wiadomo, że nie wszystkie są Jumbo (i z jakiegoś powodu te z największym potencjałem wzrostu są droższe).

pozdrawiam Ania
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-04-19, 21:15   

cebullka napisał/a:
wolanin, PIOTR.P a macie wśród swoich ryb takie z tego najtańszego sortu - tego mini?

A mam jednego, dwa lata temu wiosną Soragoi z importu z worka ponad 100 sztuk w boksie - czyli maleństwa wielkości zapałki. Kosztował 18 zł. Na samym początku w czasie kwarantanny ledwo przeżył - coś było nie tak z wszystkimi zakupionymi wtedy rybami. Często takie rzeczy wychodzą dopiero po przywiezieniu ryb do domu. Po wyleczeniu rósł sobie bardzo powoli, obecnie nie ma chyba 30cm, choć tej zimy (piwnica, filtry, 22C) znacznie przyśpieszył. W świetle niewielkich paroletnich doświadczeń, ale jednak: wolę dać trochę więcej pieniędzy na konkretniejszą i większą rybę, żeby nie bawić się w loterię na początku - urośnie czy nie urośnie.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
cebullka 
Uczestnik


Dołączyła: 30 Maj 2014
Posty: 61
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2017-04-20, 05:39   

nie no, przy Twoim poziomie i całym oprzyrządowaniu i zapleczu do zimowania to się nie dziwię, że tak wybierasz :brawo:
ja niestety nie mam tak dobrych wyników ani chyba takich ambicji ;)
w tym roku znowu kupiłam kilka w tym dwa mini, bo pięknie umaszczone (wg mnie oczywiście)
takie mizerotki są i się zastanawiam co z nich wyrośnie...o ile nic po drodze im się nie przytrafi złego
miłego dnia
 
 
PIOTR.P 
Hobbysta



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 410
Skąd: GÓRY
Wysłany: 2017-04-20, 17:37   

jak nie wpuściłeś jeszcze te maluchy do oczka -to wpuść je do akwarium w domu i futruj dobrze do czerwca aż w oczku woda będzie miała minimum 18-20 stopni
a jak wpuściłeś to spróbuj je odłowić puki woda zimna i powolniejsze są ryb
przynajmniej część będziesz widział różnicę jak rosną
_________________
GÓRAL
 
 
cebullka 
Uczestnik


Dołączyła: 30 Maj 2014
Posty: 61
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2017-04-20, 20:24   

PIOTR.P
jeśli to do mnie :-D to tak też zrobiłam, pływają w domu w akwarium i będą pływały aż woda w oczku się nie ogrzeje do temp. pokojowej

ps. ja nie wiem jak to jest ale mam wrażenie,że niska temperatura nie spowalnia moich ryb.

pozdrawiam Ania
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny