wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko Ryby2008 cz.2
Autor Wiadomość
aniacios 
Początkujący


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 15 Kwi 2016
Posty: 39
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2017-04-15, 18:57   

A ja mam tyle chęci i zapału do pracy . Ten deszcz mnie ,,zabija" . Muszę folie zamaskować, roślin dosadzić aby pięknie mi porosły wianuszek z kamieni. I co ? I deszcz ... :-( nie da rady nic zrobić...Najbliższy tydzień = deszcz .. :-(
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-15, 18:59   

Qba napisał/a:
Ryba2008, jeśli chodzi o minus to od jutra przez kilka kolejnych nocy do -5 stopni :-( Już się zastanawiam jak przenieść oczko do domu na ten czas :P
Podaj adres, to przyjadę i pomogę Ci przenieść dom i postawić na Twoim oczku wodnym. Oczko będziesz miał w piwnicy. Przenosząc oczko do domu zbyt dożo wody pod drodze się rozleje, a woda dość droga w tym roku. U mnie zima woda 3,85/m3. Wesołych i zdrowych Świąt Ci życzę. Ryba2008 :yahoo:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
Qba 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 589
Skąd: Barczewo
Wysłany: 2017-04-15, 19:05   

Ryba2008, dziękuję za pomoc i życzenia :-D Ja również życzę zdrowych i spokojnych Świąt!

[ Dodano: 2017-04-15, 19:07 ]
aniacios, mnie tak korci, żeby grzebać się w oczku, że nawet deszcze nie są w stanie mnie powstrzymać ;) Choć bardzo czekam na ciepłe dni...
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-15, 19:16   

aniacios napisał/a:
A ja mam tyle chęci i zapału do pracy . Ten deszcz mnie ,,zabija" . Muszę folie zamaskować, roślin dosadzić aby pięknie mi porosły wianuszek z kamieni. I co ? I deszcz ... :-( nie da rady nic zrobić...Najbliższy tydzień = deszcz .. :-(


Wiosenny deszcz
na szybach gra cichutko.
Znana mi melodia ta.
Po policzku twym wolniutko
spływa mała skromna łza.
Oczy Twoje we łzach całe,
jaka śliczna jesteś w nich.
Niechaj łzy Twe będą trwałe,
nie wycieraj więcej ich.
Odwróć głowę, spójrz mi w oczy,
nie wstydź się szczęśliwej łzy.
Ona sprawia,
że świat kroczy ciągle naprzód,
a w niej my.
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2017-04-15, 19:33   

No i dobrze że pada. Wolę to niż tą nieustanną od paru lat suszę. Może wreszcie będzie porządny mokry rok!
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-15, 20:06   

luzio napisał/a:
No i dobrze że pada. Wolę to niż tą nieustanną od paru lat suszę. Może wreszcie będzie porządny mokry rok!

Luzio, jak tak będzie lało , to nawet sałata na działce Ci nie wzejdzie. Będziesz miał głód. Na ciepłe dni pozostanie w tym roku mało miesięcy: tylko maj, czerwiec i lipiec. Może okazać się że na Alasce jest cieplej niż u nas. Ja wierzę w mądrość aury pogodowej, która wkrótce obdarzy nas upałem i cieplutkim nocnym deszczykiem. Bociany zagnieździły się na dobre w gniazdach, ale lęgów może nie być. Z powodu zimnej wiosny będzie także mało pokarmu dla małych klekotów.
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-15, 20:08   

Qba-" kilku chłopa i po sprawie". A poważnie to sam się niepokoję. U mnie prawie wszystko się zazieleniło, a tu ma wrócić śnieg i mróz.
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2017-04-15, 20:18   

Hej Ryba. Ja nie piszę o chłodzie ale o deszczu! A tego w moim regionie, gdy tylko skończy się lipiec praktycznie nie ma! Kiedyś miałem np. fajne źródełko niedaleko. Ale wyschło. Rzeki ledwo się toczą we wrześniu. Strumyki zanikają a mokradła wysychają. Mnie to smuci. Było też inspiracją do założenia oczka. Po prostu wody brak.
A co do ciepła to wyluzujcie! Rozmawiałem ostatnio z mamą i według niej w dawniejszych czasach wiosna zaczynała się dopiero w połowie kwietnia. Mamy więc coś zwyczajnego. Ja tam się cieszę. I czekam na więcej deszczu :P
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-16, 09:19   



[ Dodano: 2017-04-16, 19:06 ]
Witam. Tegoroczny kwiecień zapisze się w historii pogody miesiącem najzimniejszym od wielu, wielu lat.
Od początku tego miesiąca, deszcz i zimno chodzą ze sobą jak bliźniaki dwujajowe. Mimo to, udało mi się znaleźć dwa ciepłe dni,
które pozwoliły mi wykonać prace związane z oczkiem wodnym zaplanowane rok temu. Celem tych robótek było odłowienie
z oczka karasi jeziornych i wykonanie w nim prac porządkowych. Na początku założyłem, że wszystko zrobię w ciągu jednego dnia.
W tym celu przygotowałem 3 baseny ogrodowe oraz kastry budowlane, których zadaniem było zgromadzenie chociaż w 50% wody z oczka.




Do wypompowania wody z oczka wykorzystałem 3 pompy, w tym jedną do wody brudnej. O godz. 18 wody w oczku zostało jeszcze metr głębokości. Nadchodził zmrok. Prace postanowiłem kontynuować następnego dnia.










Do wykonania tych wszystkich prac zaprosiłem pomocników z sąsiednich działek. Przyszli punktualnie, nawet przed czasem. Ale moim błędem było danie im wypłaty i żarcia przed wykonaniem brudnej i mokrej roboty.
Rudo-biały Pieścioch natychmiast rozleniwił się i poszedł spać. Ciapek natychmiast podwinął ogon i bez szczeknięcia na pożegnanie, czmychnął na inną sąsiednią działkę, gdzie być może lepiej karmią. Prace musiałem wykonywać sam.



Ryby udało mi się częściowo odłowić i umieścić w basenie ogrodowym.
Następnego dnia prace rozpocząłem od dalszego wypompowania wody oraz błota zalegającego dno oczka. Niestety, pompa do wody brudnej nie przydała się. Gdyby to była pompa do szamba z rozdrabniarką, cel zostałby osiągnięty. Poza tym, moje zmęczenie z dnia poprzedniego, zmusiło mnie do poddania się. Oczko pokonało mnie po raz pierwszy. Metrowa warstwa błota pozostała na dnie oczka. Wkurzony, przystąpiłem do wlewania do oczka wody z basenów ogrodowych. Dopiero o godz. 17.00 ogłosiłem głośno sam dla siebie: FAJRANT!!!. Pieścioch widocznie wiedział co to jest fajrant i chyba tylko on na tym wszystkim skorzystał.

Rybki I sortu szybko znalazły się w napełnionym wodą oczku.

Rybki II sortu musiały przez dwa dni pływać w kastrach budowlanych.


Tymczasem, Pieścioch wyciągał sprawnie z kastr rybki i urządzał sobie jedzonko o dowolnej porze dnia. Na ucztę zapraszał także swoich koleżków.
Od czasu do czasu, spacerował dookoła oczka, dumny z wykonanej przez „siebie” brudnej i mokrej roboty.

Dwa dni wytężonej pracy nauczyły mnie, żeby nie robić od dziś nic, co można we dwoje. Takie niech będą rady i zasady moje.
Pozdrawiam Ryba2008 :yahoo:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
aniacios 
Początkujący


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 15 Kwi 2016
Posty: 39
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2017-04-17, 10:01   

No muszę przyznać, kawał ciężkiej -dobrej roboty . :brawo:
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-17, 10:09   

Ryba2008, plecy nie bolą? Jak nie to zaraz zaczną. :piwko:
 
 
Qba 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 589
Skąd: Barczewo
Wysłany: 2017-04-17, 10:16   

Zuch Ryba !
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-14, 15:13   

Po ponad 7 miesięcznej przerwie nieobecności na forum - Witam Oczkomaniaków. Nie odwiedzałem forum, bo siedziałem od wiosny zeszłego roku w odosobnieniu 38 km od domu, jak ten miś w półzamkniętym pudełeczku.



Siedziałem za nic i za darmo, bo żona raz w tygodniu przywoziła paczkę z Biedronki, a wręczając ją mówiła: ” Lepiej tu źle siedzieć niż przy zlewie dobrze stać”.
Największą bolączką tego odosobnienia był brak dostępu do Internetu, a jak był dostęp, to nie było naładowanego kasą lub prądem smartfona pod ręką.



Ogólnie mówiąc, cały pobyt, to były nudy, nudy i jeszcze raz nudy. Nudy zmobilizowały mnie do polepszenia sobie warunków siedzenia i wykonania artystycznego rękodzieła, jakże przydatnego w każdym miejscu odosobnienia.





A kiedy przychodziła do mnie nad ranem bezsenna noc, wybierałem się na godzinne spacery z aparat fotograficznym. Okazało się, że oczko wodne było wspaniałym „nocnym modelem” do fotografowania.

















Pozdrawiam Ryba2008 :piwko:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
Ostatnio zmieniony przez Ryba2008 2018-01-17, 22:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Irkus 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Gru 2014
Posty: 115
Skąd: Tomaszów Maz
Wysłany: 2018-01-14, 17:30   

Witamy.Po pierwszym wpisie myślałem że się dorobiłeś zakładu karnego :) ale jest wszystko ok :good:
_________________
Pozdrawia Irek. Oczko na milion litrów
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-15, 19:34   

Irkus napisał/a:
Witamy.Po pierwszym wpisie myślałem że się dorobiłeś zakładu karnego :) ale jest wszystko ok :good:

Ja podobnie. Ale fajnie, że wróciłeś.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny