wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
łuski na brzegu
Autor Wiadomość
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-02, 15:19   

zbiho napisał/a:
Jesiotry też lubią siedzieć na dnie,jak jest muł to są nim pobrudzone i ich nie zobaczysz.
Jeżeli miałeś glony nitkowate to jest zagrożenie dla jesiotrów,wplątują się w zarośla i tam zdychają,duszą się.Na zdjęciu widzę jakieś rośliny pływające, jesiotry to ryby wielkich kamienisto-żwirowych rzek i nie lubią zarośniętych oczek.

Zaplątywanie się w glony nitkowate jesiotrów dotyczy głównie małych ryb. Duży okaz spokojnie da sobie z tym radę.

Jak masz staw z ciągłym dopływem wody to oczywiście spokojnie możesz spuścić z niego wodę. I przy okazji trochę go oczyścić.
 
 
potentator 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 185
Skąd: zw
Wysłany: 2016-11-02, 20:05   

taki mam plan tylko nie wiem czy w tym roku zdaze. Jeszcze mam pytan kilka, czy jak dam siatke ogrodzeniowa ta plastikowa, na okolo stawu tak na 0.5m wys. to uchroni moje rybki przed zwierzyna? Drugie pytanie ja mam staw naturalny i nie stac mnie nakoparki itp. to czym najlepiej czyscic? do tej pory robilem to grabkami na taczki i wywozilem mul. Do szpadla sie chwyta. JEszcze mialem taki cedrzak zrobiony z garnka ale to nie zdaje egzaminu jak daje do taczek bo wtedy wszystko plywa...
 
 
potentator 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 185
Skąd: zw
Wysłany: 2016-11-06, 00:16   

bede dawal siatke plastikowa na okolo stawu. Niestety strace na wygl. ale ryby beda bezpieczniejsze...
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-11-06, 09:31   

potentator napisał/a:
bede dawal siatke plastikowa na okolo stawu. Niestety strace na wygl. ale ryby beda bezpieczniejsze...

Bardziej dyskretna a i mocniejsza przy ewentualnej próbie przegryzienia byłaby pleciona z cienkiego powlekanego drutu, w jakimś szarym czy ciemnozielonym kolorze.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
potentator 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 185
Skąd: zw
Wysłany: 2016-11-06, 13:53   

kurde juz kupilem ta zielona, na alledrogo. Moze mi sie uda jeszcze wymienic na ocynkowana. Dzieki za rady wolanin, ze teraz wpadlem zeby dac siatke jak tyle ryb mi poginelo. A chce wpuscic spare karpi w tym roku jeszcze...
 
 
potentator 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 185
Skąd: zw
Wysłany: 2016-11-07, 20:22   

dzis bylem zalozyc karmnik, do stawu bo zrobilem. Niestety natknalem sie na wydre. taka moze z 60cm, wyplynela ze stawu naszczescie bez ryby, wogule sie mnie nie bala. Kupilem plot ocynkowany, na wys. 50 cm. CZy to wystarczy? Mysle jeszcze o drucie kolczastym. Prosze doradzcie. Dzialke mam ogrodzona ale dolem wiadomo murek juz stary i sa przeswity. Mysle tam dac drut, a wokol oczka ta siatke. CZy wydra wtedy przejdzie?Nie stac mnie na pastucha...

[ Dodano: 2016-11-07, 23:15 ]
Jednak sie zdecydowalem, kupilem pastuch, ale ten tanszy na a... za 240 zl w zestawie. Moc moze nie duza ale pisalo ze na wydre wystarczy. Doloze jeszcze w dziury w plocie pod murkiem siatke zeby skurczybyk nie przeskakiwal...Teraz juz wiem gdzie sa karpie po 2 kg i jesiotr 70 cm :/ ale czlowiek zawsze po fakcie mysli dopiero o pierwszorzednych rzeczach...
 
 
zbiho 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 184
Skąd: Borek nad Balatonem
Wysłany: 2016-11-08, 09:43   

Pastuch pomoże,zwykły płot nie.Przejdzie każdą siatkę,ale jak dostanie prądem po nosie to się jej ryb odechce.
_________________
albo rybki i akwarium
 
 
potentator 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 185
Skąd: zw
Wysłany: 2016-11-08, 12:28   

Czy ten postuch agri 500 da rade?
 
 
majjdaan2 
Nowy


Dołączył: 13 Lis 2016
Posty: 5
Skąd: warszawa
Wysłany: 2016-11-17, 16:01   

No wydaje się że wystarczy no ale nie wiem.
_________________
read full article
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny