wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak wykopać staw lub oczko wodne
Autor Wiadomość
higrid 
Nowy


Dołączył: 02 Paź 2016
Posty: 5
Skąd: waw
Wysłany: 2016-10-02, 11:26   Jak wykopać staw lub oczko wodne

Witam koledzy kolezanki to moj pierwszy post wiec sie witam. kjestem operatorem sprzetu cieżkiego takiego jak koparki kołowe gąsienicowe i poszukuje zdjec literatury podpowiedzi jak powinno sie kopać stawy oczka wodne. Powód zapytania nie mialem z tym doczynienia i czasto klijeci chcieli by ale nie maja pomysłu wizji.

spadki przykosy przegłebienia jak profilować gdzie i dlaczego.
 
 
kmarkot 
Hobbysta


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 314
Skąd: podlasie
Wysłany: 2016-10-02, 16:42   

Nie ma jednoznacznej prostej odpowiedzi .z
Zależy co się chce osiagną natura zazwyczaj nie tworzy kwadratów i prostokątów .
http://www.zwpaluczanin.pl/mapkijez.html
Kształt nerki jest najczęściej stosowany z powodzeniem.
Oczko czy staw to nie tylko duł z wodą.
Powinne rosnąć też rośliny.wykonuje się półki na odpowiednich głębokościach.
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=228
http://oczkowodne.net/flora.php
http://oczkowodne.net/oczko.php
 
 
higrid 
Nowy


Dołączył: 02 Paź 2016
Posty: 5
Skąd: waw
Wysłany: 2016-10-03, 05:38   

Poprosze linki zdjeć kopanych lub odrazu po wykopaniu stawów i oczek wodnych. Czy coś takiego jak przykosy powinno sie robić co jeszcze
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-03, 16:43   

Witam. jednym linkiem problemu nie da się rozwiązać. Zapraszam do lektury Galerii oczek wodnych na tym forum.

http://forum.oczkowodne.net/viewforum.php?f=33

Każdy budowniczy oczka wodnego, czy stawu sam projektuje oczko biorąc pod uwagę przede wszystkim miejsce i finanse. Jak ma dużo miejsca, to może zbudować duże oczko nawet do 50 m2. Jak finanse są duże, , to oczkomaniacy kupują gotową technikę do oczka (filtry). Złote rączki sami projektują i wykonują filtry z beczek.
Nie będzie błędu, jeśli napiszę, że nie ma dwóch oczek identycznych. Nie spotkałem się z takim przypadkiem, a żyję już prawie 100 lat. Linie papilarne mogą się powtórzyć, ale oczka wodne są niepowtarzalne. Pozdrawiam. Życzę przyjemnej lektury. Ryba2008 :pa:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
higrid 
Nowy


Dołączył: 02 Paź 2016
Posty: 5
Skąd: waw
Wysłany: 2016-10-06, 18:12   

Witam

Wykopałem staw wygladajacy jak motyl jak taka dziwna bryłe policzyć ile metrów sześciennych zostało wykopanych
 
 
zbiho 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 184
Skąd: Borek nad Balatonem
Wysłany: 2016-10-07, 06:10   

Nalać wody z wodomierza najprościej.Można też wykopaną ziemię usypać w pryzmę albo stożek i obliczyć ze wzoru,jeżeli wywiozłeś ziemię to ile ciężarówek?A jak nic nie wiesz to rozciągasz nad wykopem sznurek w siatkę metr na metr i mierzysz głębokość takiego każdego pola i sumujesz wszystkie.Chyba że masz wzór na motyla??? 8)
_________________
albo rybki i akwarium
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-07, 06:49   

Zrób zdjęcie tego wykopu i pokaż go. Podaj także wymiary tego motyla i głębokości. Może spróbujemy wspólnie oszacować pojemność Twojego wykopu. Żeby rozwiązać matematyczne zadanie, to należy mieć jakieś dane. Ryba2008 :soczek:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-10-07, 07:57   

Ryba2008 napisał/a:
Zrób zdjęcie tego wykopu i pokaż go. Podaj także wymiary tego motyla i głębokości. Może spróbujemy wspólnie oszacować pojemność Twojego wykopu. Żeby rozwiązać matematyczne zadanie, to należy mieć jakieś dane. Ryba2008 :soczek:

Ryba, Archimedes matematyką nie poradził (objętość korony...), to i Ty nie poradzisz (no, przybliżenie...), ale może przy okazji odkryjesz jakieś nowe prawo, jak on :)
Brawa dla Zbiho za metodę całkową. :brawo:
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2016-10-07, 08:44   

higrid napisał/a:
Witam
Wykopałem staw wygladajacy jak motyl jak taka dziwna bryłe policzyć ile metrów sześciennych zostało wykopanych

Ale jakie ma to znaczenie? Płaci się od godziny roboty a nie od urobku? No i dobry kopacz powinien po urobku potrafić oszacować ilość metrów sześciennych.
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-07, 09:12   

Wg mnie, policzenie objętości wykopanego oczka jest tak proste jak poniższe maturalne zadanie:
"Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Wycięcie drzewa na to drewno kosztowało go 4/5 tej kwoty, czyli 80 zł. Drwal zarobił 20 zł. Zakreśl liczbę 20 lub pokoloruj drwala, a najlepiej motyla."
Nie trzeba stosować całek nawet potrójnych.
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-10-07, 10:25   

Ryba2008 napisał/a:
Wg mnie, policzenie objętości wykopanego oczka jest tak proste jak poniższe maturalne zadanie:
"Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Wycięcie drzewa na to drewno kosztowało go 4/5 tej kwoty, czyli 80 zł. Drwal zarobił 20 zł. Zakreśl liczbę 20 lub pokoloruj drwala, a najlepiej motyla."
Nie trzeba stosować całek nawet potrójnych.

Ze Szkotem byś się tak pewno nie dogadał.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
higrid 
Nowy


Dołączył: 02 Paź 2016
Posty: 5
Skąd: waw
Wysłany: 2016-10-08, 06:04   

Witam.

Na chwile obecna mam kilka naście zdjeć proponuje wzucić jako zip.

Jakie zdjecia byly by dobre nie jest to oczko bardziej polowa boiska.

Jakie wymiary zrobić poglądowe długość szerokość są dwa głowne przegłebienia obwod korony. Jakie jeszcze wymiary brył małych

taki był początek pomysłow klijeta 2,30m głeboko i łagodne wejscie do wody a na końcu przykosa

Zdjecie poglądowe oczka po wykopaniu .



Chetnie przyjme uwagi marudzenie podpowiedzi co do wykonania.



Szefo zgodził sie na metry m3 wykopane bo pewno myślał że oczko dwa na dwa bez dna ;) . Na godziny lub na auta było by najłatwiej policzyć a tak...

zdjecia w załaczniku

https://www.easypaste.org...now.zip?lang=pl
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-10, 11:14   

higrid napisał/a:
Witam

Wykopałem staw wygladajacy jak motyl jak taka dziwna bryłe policzyć ile metrów sześciennych zostało wykopanych


Z tego co dotychczas napisałem wynika, że to będzie staw dużych wymiarów, a nie oczko. Wynika także, że kopiecie sobie nie mając żadnych projektów itd. itd. itd. Wg mnie, prześlij poniższy link swojemu szefowi, żeby zapoznał się z wymogami, przy budowie stawu. Licho nie śpi, tylko czeka na odpowiednia okazje. Informacje zawarte w tym linku są stare, ale jare.

http://www.kuriergarwolin...i_bez_litosci,2
Pozdrawiam. Ryba2008
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny