wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
OCZKO WODNE JENDRAS
Autor Wiadomość
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2016-07-30, 18:08   

Fajne oczko, ładne zagospodarowanie terenu.
Zauważyłem że wody masz tyle że prawie się wylewa. Nie masz z tego tytułu żadnych ubytków, bo jak rozumiem jedynie beton zapobiega przesiąkom?
 
 
Jendras 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Wrz 2015
Posty: 140
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2016-07-30, 18:40   

Zrobiłem to w trochę innowacyjny sposób piasek stare dywany folia i beton w jednym miejscu mam jedna płytkę niżej co powoduje ze woda wlewa się na trawnik jak jest max. Wodę wpuszczam z dachu deszczówkę wiec czasami sporo się nagromadzi w oczku
_________________
__________________________________
POZDRAWIAM JENDRAS

MOJE OCZKO WODNE 20m3
http://forum.oczkowodne.n...p=173256#173256
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2016-07-30, 19:44   

Ciekawe.
Z tego ci widzę nie dałeś też żadnego zbrojenia do betonu, więc musi popękać. Jak rozumiem jesteś na to przygotowany i stąd ta folia. Po prostu ciekawiło mnie jak udało się tak ładnie i tak wysoko podciągnąć folię tak sprytnie że jej nie widać.

Jeśli chodzi o wodę deszczową to ja ją łapię do zbiornika, bo nie chcę mieć zbyt dużych wahań. Dopiero ze zbiornika trafia do oczka. Wtedy kiedy sucho i wody ubywa. Myślę nawet nad sposobem by w przypadku dużych opadów do przepompowywać do zbiornika wodę z oczka. Bo po co ma się przelać i zostać stracona ;)
Tylko martwi mnie trochę problem filtracji. Nie chcę trochę zaglonowanej oczkowej wody dawać do zbiornika.

Tak swoją drogą to ciekawi mnie czy ty się tym przejmujesz. Czy puszczasz do oczka wodę prosto z rynien. Chociaż często potrafi tamtędy polecieć z dachu sporo syfu.
 
 
Jendras 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Wrz 2015
Posty: 140
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2016-07-30, 23:37   

Było sporo zabawy z folia ale w tatmtym roku przed założeniem była kilka dni na słońcu zrobiła się bardzo elastyczna chodź była dosyć groba. Sporo zabawy i uciskania tak żeby ja zakryć w niektórych miejscach było trzeba dać więcej betonu. Zrobiłem w ten sposób ponieważ do sąsiada przyjechała kilka lat temu firma zrobiła oczko z siatkobetonu zapłacił sporo pieniędzy za to a po niecałych dwoch latach oczko pękło woda zaczęła uciekać firma w ciagu roku poprawiała je 3 razy za każdym razem wodę wypompowali i nakładali jakiś klej. Dzisiaj już oczka nie ma.

U mnie są dwa miejsca gdzie widać pęknięcie jak się dokładnie oczyści ścianę ale oczko nie przecieka. Uważam ze metoda z siatkobetonrm jest fajna tylko nie sprawdza się w każdych terenach.

Jeśli chodzi o wodę deszczowa to muszczam ja bezpośrednio do oczka ale tak jak mówisz zabrudzenia to jest problem. Mam sporo brzoz których płatki strasznie śmiecą oczko. Jak zaczyna padać rynnę mam skierowana gdzie indziej dopuki płatki i liście przelecą, jak już widze ze leci czysta woda wtedy podlaczam. Myśle nad opracowaniem jakiegoś syfonu który będzie można wyczyścić z ziemi i innych rzeczy zdeszczowki ale jeszcze nic nie wymyśliłem może ktoś pomoże ????

Z oczka woda zazwyczaj wylewa się wiosna jak lód topnieje i naprawdę przy sporej ilości opadu co zdąża się ostatnio bardzo żądko. Na zdjęciach i tak jest mało wody ogólnie woda sięga praktycznie do samych krawędzi kamieni niestety woda paruje a ostatni sporych opadów brak. Do oczka wpuszczam wodę z ok 100m2 dachu. A jak wpada do niego to karpie aż czekają w jej strumieniu
_________________
__________________________________
POZDRAWIAM JENDRAS

MOJE OCZKO WODNE 20m3
http://forum.oczkowodne.n...p=173256#173256
 
 
Jendras 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Wrz 2015
Posty: 140
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2016-09-09, 15:35   

Witam serdecznie proszę o pomoc w identyfikacji czy to karaś czy moze młode koi ?





_________________
__________________________________
POZDRAWIAM JENDRAS

MOJE OCZKO WODNE 20m3
http://forum.oczkowodne.n...p=173256#173256
 
 
Sylwester79 
Bywalec


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Cze 2010
Posty: 156
Skąd: Zamość
Wysłany: 2016-09-09, 20:30   

Cytat:

Witam serdecznie proszę o pomoc w identyfikacji czy to karaś czy moze młode koi ?

Karaś shubunkin
 
 
 
Jendras 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Wrz 2015
Posty: 140
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2016-09-09, 21:55   

Dziękuje za odpowiedz takie ubarwienie ma wiec sam nie wiedziałem pozdrawiam
_________________
__________________________________
POZDRAWIAM JENDRAS

MOJE OCZKO WODNE 20m3
http://forum.oczkowodne.n...p=173256#173256
 
 
dlaryus 
Bywalec


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 258
Skąd: Nysa
Wysłany: 2016-09-09, 23:22   

Jestem w szoku!!! 7 pisti Ci się tak rozrosło??? jak to możliwe?? U mnie wogóle (no może tylko troszeczkę) się nie rozrastają :(
 
 
Jendras 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Wrz 2015
Posty: 140
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2016-09-10, 12:09   

Dokładnie 7 sztuk kupiłem w maju. Raz na tydzień wyławiam cała taczke i wywożę bo nawet nie ma gdzie ryb karmić.
_________________
__________________________________
POZDRAWIAM JENDRAS

MOJE OCZKO WODNE 20m3
http://forum.oczkowodne.n...p=173256#173256
 
 
Qba 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 589
Skąd: Barczewo
Wysłany: 2016-09-10, 13:43   

Fajnie rozrosły się te pistie. U mnie niestety marnieją. Liście żółkną. Wrzuciłem 2 sztuki pod koniec maja i w tym momencie mam może z 10 szt ale malutkich. Albo za mało światła albo moja nadgorliwosc nie daje im się rozwinąć bo jak tylko zaczynają żółknąć to obrywam te brzydkie liście. Dodatkowo też oddzielałem małe roślinki od matki
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-09-10, 15:55   

U mnie też rosną jak szalone. Pisie potrzebują wody miękkiej, pH 6,5 – 7,5 i bardzo silnego nasłonecznienia. Doczytałem się też teraz, że nie tolerują torfu.
 
 
Jendras 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Wrz 2015
Posty: 140
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2016-09-10, 22:09   

PH wody mam ok 7 to racja ale jeśli chodzi o słońce to mysle ze ok 5 godzin. Dałem trochę sąsiadowi jednak u niego słabo sie rozrastają i liście żółkną. Oczko mam od sierpnia tamtego roku wszystkie rośliny w podłożu miały obornik wiec w wodzie jest sporo związków odrzywczych dodałem tez na początku czerwca nawóz do roślin zoolek 😄 Wiec moze to jest powodem tak szybkiego wzrostu roślin bo nie tylko pistia ale także inne rośliny mi tak strasznie szybko rosną co widać po zdjęciach na wiosnę a teraz.

[ Dodano: 2016-09-11, 18:14 ]
Kilka zdjeć karpi zakupionych w tym roku które szybko rosną moze ktoś rozpozna odmiany :) oraz jesiotr ;)



















_________________
__________________________________
POZDRAWIAM JENDRAS

MOJE OCZKO WODNE 20m3
http://forum.oczkowodne.n...p=173256#173256
 
 
Jendras 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Wrz 2015
Posty: 140
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2016-10-03, 23:40   

Witam
Proszę o radę co zrobic ? W najgłębszym miejscu oczka mam ok 175 cm głębokości (rów ) wielkości ok 130 cm na 50 cm, 50 cm wyżej znajduje sie wyższa półka dzisiaj zauważyłem ze zebrał sie w niej muł ok 20cm natomiast w pozostałej części nie ma nic. Wypompować go teraz czy wiosna proszę o pomoc
_________________
__________________________________
POZDRAWIAM JENDRAS

MOJE OCZKO WODNE 20m3
http://forum.oczkowodne.n...p=173256#173256
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-04, 09:58   

Witam i pytam: w jaki sposób zamierzasz muł wypompować z dna oczka?
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
Jendras 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Wrz 2015
Posty: 140
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2016-10-04, 10:54   

Do końca nie wypompuje ale mam pompę która wyciągnie muł w jakimś stopniu a moze odkurzaczem tez sie uda
_________________
__________________________________
POZDRAWIAM JENDRAS

MOJE OCZKO WODNE 20m3
http://forum.oczkowodne.n...p=173256#173256
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny