wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Brzeg oczka
Autor Wiadomość
Hub2000 
Nowy


Dołączył: 24 Sie 2016
Posty: 5
Skąd: Łódź
  Wysłany: 2016-08-24, 22:53   Brzeg oczka

Witam, mam pewien dylemat odnośnie zamaskowania wału na brzegu oczka. ( piaskowiec czy otoczaki) :)
 
 
zbiho 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 184
Skąd: Borek nad Balatonem
Wysłany: 2016-08-25, 08:01   

Nawet darń jest lepsza od otoczaków :bum: ,piaskowiec będzie idealny,najlepszy płaski.Otoczaki to najwyżej do wody można powrzucać. :???:
_________________
albo rybki i akwarium
 
 
Hub2000 
Nowy


Dołączył: 24 Sie 2016
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-08-25, 08:19   

zbiho napisał/a:
Nawet darń jest lepsza od otoczaków :bum: ,piaskowiec będzie idealny,najlepszy płaski.Otoczaki to najwyżej do wody można powrzucać. :???:


dziękuję za odpowiedź. A jeszcze mam pytanie odnośnie pompy, kaskada będzie miała wysokość (licząc od tafli wody) ok. 1,5m może trochę mniej, jej szerokość będzie 30-40 cm. Jaka pompa była by najlepsza i czy opłaca się kupować taką która chodziłaby jednocześnie jako fontanna.

PS. kamienie mają wielkość pięści, może większe. Mogą być ?

[ Dodano: 2016-08-25, 13:17 ]
No i czy jak spadnie taki kamień na dno oczka to nie przedziurawi folii?
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2016-08-25, 13:24   

Masz taki drobny piaskowiec? To nie będzie dobrze wyglądać. Lepiej zlikwiduj wał...
Ale wiem, za późno. Tu zajrzałeś...
Natomiast co do pompy to nie myśląc o fontannie a jedynie o kaskadzie to pompa o wydajności ok 5000l/h powinna ci wystarczyć. A taka 6500l/h poda już mocny strumień. Możesz też kupić pompę z regulowaną mocą. Dość praktyczne, przydatne rozwiązanie. A tylko trochę droższe.
 
 
Hub2000 
Nowy


Dołączył: 24 Sie 2016
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-08-25, 14:41   

luzio napisał/a:
Masz taki drobny piaskowiec? To nie będzie dobrze wyglądać. Lepiej zlikwiduj wał...
Ale wiem, za późno. Tu zajrzałeś...
Natomiast co do pompy to nie myśląc o fontannie a jedynie o kaskadzie to pompa o wydajności ok 5000l/h powinna ci wystarczyć. A taka 6500l/h poda już mocny strumień. Możesz też kupić pompę z regulowaną mocą. Dość praktyczne, przydatne rozwiązanie. A tylko trochę droższe.

dzięki :) , wygrzebalem też większe piaskowce. Chyba będzie lepiej. Dałbym zdjęcie ale coś się nie chce dodać. Pokombinuje wieczorem i może podeślę.

[ Dodano: 2016-08-25, 19:38 ]
Wal chyba nie wygląda az tak źle.. :p
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-25, 18:49   

Jak wał trochę zestarzeje się i obrośnie np mchem powinno być fajnie.
 
 
Hub2000 
Nowy


Dołączył: 24 Sie 2016
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-08-25, 18:50   

Tam wyżej jest półka i brzeg oczka do którego woda nie sięgnie, myślałem nad zasadzeniem rośliny o nazwie " tojeść rozesłana", czy to dobry pomysł by zamaskowac ten brzeg?
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-25, 19:13   

Tojeść rozesłana to doskonała roślina do obsadzania brzegów zbiorników wodnych. Najczęściej szybko się rozrasta i trzeba ją mieć pod kontrolą by nie rosła tam gdzie nie chcemy. Jest ona też bardzo łatwą w uprawie rośliną, więc twój wybór jest odpowiedni.
 
 
Hub2000 
Nowy


Dołączył: 24 Sie 2016
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-08-25, 22:03   

taniw napisał/a:
Tojeść rozesłana to doskonała roślina do obsadzania brzegów zbiorników wodnych. Najczęściej szybko się rozrasta i trzeba ją mieć pod kontrolą by nie rosła tam gdzie nie chcemy. Jest ona też bardzo łatwą w uprawie rośliną, więc twój wybór jest odpowiedni.


Dzięki Wielkie, bo naprawdę nie byłem pewien. A jeżeli chodzi o te szpary pomiędzy kamieniami to wsypywac coś czy sadzic, czy może zaczekać aż czymś samo zarośnie?
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny