wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Karp koi
Autor Wiadomość
mikstyczny 
Bywalec


Dołączył: 30 Lip 2016
Posty: 121
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-08-06, 08:41   Karp koi

Cześć
Mam do was pytanie .
Czy to prawda że w Polsce występują tylko samice karpia koi ?

I jeszcze jedno pytanko
Czy moczarka kanadyjska da se rade w oczku wodnym ?
Jak tak to na jakiej głębokość ?
I czy potrzebuje jakiegoś specjalnego podłoża ?
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-06, 08:49   

Witam. Na temat moczarki kanadyjskiej i nie tylko, znajdziesz informacje w tym linku:

http://oczkowodne.net/flora.php

Natomiast pierwsze pytanie dotyczące samców koi w Polsce, powaliło mnie na kolana.
Ryba2008 :yahoo:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
zbiho 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 184
Skąd: Borek nad Balatonem
Wysłany: 2016-08-06, 08:57   

w Polsce występują tylko samice karasia srebrzystego,karasie te rozmnażają się bez udziału samców własnego gatunku,tak jak to było w filmie Sexmisja z kobietami.Karpie koi w Polsce przeważnie pochodzą z Japonii,myślisz że specjalnie do Polski japończycy przysyłają samice? :hehe:
Moczarka będzie rosła wszędzie gdzie znajdzie dogodne warunki do rozwoju,przez lato daje radę ale w zimie nie.
_________________
albo rybki i akwarium
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-06, 09:29   

zbiho napisał/a:
w Polsce występują tylko samice karasia srebrzystego,karasie te rozmnażają się bez udziału samców własnego gatunku,tak jak to było w filmie Sexmisja z kobietami.Karpie koi w Polsce przeważnie pochodzą z Japonii,myślisz że specjalnie do Polski japończycy przysyłają samice? :hehe: ........


Ponieważ zawęziłeś problem tylko do koi karasia srebrzystego, więc niech wypowiedzą się specjalistki i specjaliści w tej dziedzinie, którzy maja w oczka koi. Mam na myśli ViolettaX, taniw, wolamin, itd. Ryba2008 :soczek:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
zbiho 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 184
Skąd: Borek nad Balatonem
Wysłany: 2016-08-06, 10:46   

Ryba2008 napisał/a:
zawęziłeś problem tylko do koi karasia srebrzystego
Nie koi karasia tylko samego karasia,chyba jeszcze nie wymyślili karasia koi,niektórzy sprzedawcy wystawiają nawet mieczyki koi,znaczy w kolorze białym z czerwonymi plamami,takie niby kohaku,ale koi to nie jest.

Z tego co wiem partenogeneza u ryb występujących w Polsce dotyczy tylko karasia srebrzystego,z innymi rybami nie ma tego problemu.A czy japończycy potrafią rozróżnić płeć u koi 10cm to pozostanie niestety ich tajemnicą. :x
_________________
albo rybki i akwarium
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-06, 15:10   

Ryba2008 napisał/a:


Ponieważ zawęziłeś problem tylko do koi karasia srebrzystego, więc niech wypowiedzą się specjalistki i specjaliści w tej dziedzinie, którzy maja w oczka koi. Mam na myśli ViolettaX, taniw, wolamin, itd. Ryba2008 :soczek:
.
Nie, ja nie mam koi. Mało tego gdy jakaś dyskusja schodzi na ich temat to się wycofuję z niej. Moja obecna obsada oczka to 1 jesiotr, 4 liny, 5 orf i milion pięćset karasi.
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-08-06, 17:18   Re: Karp koi

mikstyczny napisał/a:
Cześć
Mam do was pytanie .
Czy to prawda że w Polsce występują tylko samice karpia koi ?

I jeszcze jedno pytanko
Czy moczarka kanadyjska da se rade w oczku wodnym ?
Jak tak to na jakiej głębokość ?
I czy potrzebuje jakiegoś specjalnego podłoża ?


W Polsce występują tylko samice moczarki kanadyjskiej.

I jeszcze jedna odpowiedź: karp koi da se radę w oczku wodnym.

Wszystko to absolutna prawda.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-06, 17:26   

Nie napisałeś tylko na jakiej głębokości ma pływać /być posadzony/ karp koi.
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-08-06, 19:39   

taniw napisał/a:
Nie napisałeś tylko na jakiej głębokości ma pływać /być posadzony/ karp koi.

Na każde pytanie można znaleźć sensowną odpowiedź ;)
Otóż panuje wśród entuzjastów budowy ultranowoczesnych koipondów trend do robienia jak największych i jak najgłębszych zbiorników - dlatego ludzie szarpią się na 100m3 i więcej, 2-2,5, nawet 3m głębokości.
Natomiast są pewne argumenty, aby nie robić zbiorników głębszych niż 1,5-1,7m, ponieważ po pierwsze instalując napowietrzacz z silną pompą powietrza na 3 metrach można z łatwością uzyskać stężenie tlenu w wodzie powyżej stanu nasycenia ("przesycenie", czyli stężenie właściwe dla 3m utrzymuje się potem na mniejszych głębokościach, zjawisko analogiczne do cieczy przegrzanej), co odzwyczaja ryby od życia we względnym niedoborze tlenu i czyni je bardziej podatnymi na spadki stężenia w razie np. awarii. a po drugie - ryba zmieniając gwałtownie głębokość 2,5-3m na bliską powierzchni może nabawić się problemów z pęcherzem pławnym i na nic zda się zarzut, że przecież w naturze nie brakuje stawów z 3-metrową głębią - takie już są obserwacje i trudno - fakt jest faktem.

Jeszcze co do samic koi - spotyka się i samce i samice. Zazwyczaj wszyscy chcą mieć w koipondzie samice, bo te osiągają większe rozmiary i mają bardziej proporcjonalne kształty, samce są mniejsze i bardziej wysmukłe, natomiast u samic łatwiej jest uzyskać ceniony przez amatorów koi potężny wygląd (odpowiednia nie tylko długość, ale i szerokość ciała w odpowiednich miejscach). Samce można polecić do mniejszych zbiorników, ponieważ mają zazwyczaj lepsze kolory od samic i zawsze w takich zbiornikach będą wyglądały lepiej. Poza tym aby odróżnić z dużą pewnością samca od samicy potrzeba ryby ze 30cm długości - nie jest to zbyt często spotykana wielkość przy zakupie ryby. Można z dużą dokładnością powiedzieć, że w Polsce nikt nie kupuje zazwyczaj (chyba że jakiś duży okaz) ryby zwracając uwagę na jej płeć.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny