wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zaskroniec
Autor Wiadomość
zulwik
Początkujący


Dołączył: 16 Lut 2006
Posty: 37
Wysłany: 2011-06-10, 12:37   

Ropuchy zielonej to szkoda :(
 
 
elfikp 
Entuzjasta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 609
Wysłany: 2011-06-12, 08:50   

Witam.
Czy ktoś zauważył ile zaskroniec wciągał żab, ryb na tydzień?
Czy też od razu była eksmisja?
 
 
marecky 
Początkujący


Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 20
Skąd: Miasto Aniołów
Wysłany: 2011-06-20, 14:30   

w tym roku widac jednego osobnika. rok temu były trzy sztuki

 
 
Unio 
Uczestnik



Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 93
Skąd: nowa sol
Wysłany: 2011-08-23, 12:04   

Witam ,dzisiaj i do mnie zawital nowy ,,gosc,, ,mial okolo 80cm i zaraz ide zapolowac na niego,niechce aby mi atakowal moje ryby ,ciezko bedzie go wytropic ale moze sie uda,

pozdrawiam
 
 
 
mestro 
Nowy



Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 1
Skąd: Kuźnia Raciborska
Wysłany: 2011-08-23, 22:27   

niestety spotkał mnie ten sam problem! dzisiaj zauważyłem zaskrońca w moim oczku i nie ukrywam że jestem wkurzony !!! :x wiem że nie zagraża człowiekowi ale bardzo cieszę się z obecności moich żab a mam ich tylko 3 :pa: .Może ktoś podpowie jak pozbyć się skutecznie tego niechcianego gościa. :dupa: - metoda z żabką i sznurkiem kategorycznie odpada :P
 
 
Unio 
Uczestnik



Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 93
Skąd: nowa sol
Wysłany: 2011-08-24, 10:28   

Udalo sie zdjecie zrobic i zwial tchorz,ale i tak go dopadne!
Chyba ze juz go niema :) moze sam sobie poszedl :-D

 
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2012-05-01, 18:56   

Przez dwa dni ryby nie chciały jeść, nie podpływały - wszystkie: koi, karasie... Akurat zmieniłem karmę na nowy rodzaj i myślałem, że za ciężki albo coś w ten deseń. Zwalałem też winę na nagłe ocieplenie. Gdyby nie przypadkowe spotkanie żony z około metrowym zaskrońcem nie wpadłbym nigdy co jest przyczyną. Wąż dostał łopatą, a ryby powoli zaczynają jeść, ale jeszcze są płochliwe.
:evil:
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
zuzi10 
Hobbysta


Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 05 Wrz 2009
Posty: 486
Skąd: sląskie
Wysłany: 2016-07-04, 21:36   

W sobotę odkrylam gościa w oczku. Miał pięć odsłon zanim udało mi sie go sfotografować. Niestety nie udalo mi sie go zlapać bo uciekl do oczka i przepłynąl go w poprzek.

Wydaje mi się,że okaż kilkudziesieciocentymetrowy. Myślałam,że będzie popłoch w oczku, ale zarowno ryby jak i żaby zachowywały sie tak jak by sie nic nie działo. Na razie nie widzę ubytku w rybach oprocz jednego małego karpika ktorego w te dni nie widywałam.Boję sie o moją gromadkę. W tej chwili mam kilkanascie karasi, 4-ry 3 letnie orfy i jedna małą(chyba zeszłoroczny przychowek) jeden kilkunastocentymetrowy eurokarpik i duuuuuży lin złoty.
 
 
darekb 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 131
Skąd: otwock
Wysłany: 2016-07-05, 02:00   

zuzi10 napisał/a:
Niestety nie udalo mi sie go zlapać bo uciekl do oczka i przepłynąl go w poprzek.

Nie złapiesz go ,ale staraj się- najlepiej próbować złapać podbierakiem w oczku to wtedy go przepłoszysz i sam sobie pójdzie-u mnie rok temu najpierw zjadł wszystkie żaby a potem zabrał się za karasie , które wygrzewały się przy samym brzegu. Sam byłem swiadkiem jak złapał mi karasia,ale dostał jakimś patykiem ode mnie jak uciekał w pobliskie zielsko i go wypluł.Poprostu trzeba jak by na niego zapolować aby go wyploszyć
_________________
pozdr Darekb
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-05, 13:05   

Witam. W moim oczku zaskroniec pojawił się tylko raz. Przestraszyłem się, ponieważ nie spodziewałem się go przy oczku. Błyskawicznie wypełzał z pod kamieni, plusnął do wody, przepłynął oczko i więcej go już nie zobaczyłem. Był srebrny, długi na 1,5 metra i płynął dostojnie z uniesioną głowa nad lustrem wody. Pobiegłem po aparat, ale nadaremnie. Znikł. Przez kolejne dni brałem podbierak i na wszelki wypadek wkładałem go do oczka żeby wystraszyć zaskrońca. Zakładałem, że mógł pod moją nieobecność powrócić. Mi zaskrońce nie przeszkadzają, ale lepiej niech trzymają się rowów melioracyjnych, których jest pełno w okolicy Kampinowskiego Parku Narodowego. Ryba2008 :yahoo:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
hesus 
Początkujący


Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 40
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-07-05, 15:53   

ontario_ab napisał/a:
Przez dwa dni ryby nie chciały jeść, nie podpływały - wszystkie: koi, karasie... Akurat zmieniłem karmę na nowy rodzaj i myślałem, że za ciężki albo coś w ten deseń. Zwalałem też winę na nagłe ocieplenie. Gdyby nie przypadkowe spotkanie żony z około metrowym zaskrońcem nie wpadłbym nigdy co jest przyczyną. Wąż dostał łopatą, a ryby powoli zaczynają jeść, ale jeszcze są płochliwe.
:evil:
Nie mogłeś go wynieść do jakiegoś lasu? Jak ktoś się pytał jak się pozbyć żab to wszyscy pisali, że są chronione...
 
 
 
zuzi10 
Hobbysta


Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 05 Wrz 2009
Posty: 486
Skąd: sląskie
Wysłany: 2016-07-05, 20:31   

Od soboty gdy uciekł do wody, juz go nie widzielismy choc obserwujemy bacznie oczko. Oczko nie jest duże wiec latwo obserwować. Zaby na razie są. W rybach chyba tez nie widać ubytku, może wiec spłoszony kilkakrotnie odszedł sobie. Poza tym bardzo przetrzebilam rosliny zarowno w bagienku jak i w strumieniu.W pobliżu na dzialkach są przynajmniej 2 stawiki wiec może tam sie wyniosł.Oby.
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2016-07-31, 21:12   

W tym roku podobno "wysyp" zaskronicy . Ja u siebie już w tym roku widziałem dwie sztuki, niestety żadnego nie udało mi się złapać.
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
zuzi10 
Hobbysta


Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 05 Wrz 2009
Posty: 486
Skąd: sląskie
Wysłany: 2016-08-02, 13:23   

W dalszym ciagu sie rozglądam i szukam czy go nie zobacze czatujacego na brzegu. Ciągle nie widze małego karpika koi w tym roku kupionego. Myślałam,że nie ma orfy-przybytku z ub.r. tarła, ale wczoraj sie pokazala. Mam w oczku bardzo dużo rogatka sztywnego ktory mnoży sie na potęgę w tym roku i żabiscieku więc widoczność ryb ograniczona. Co drugi dzień musze z pólwiadra usunąć, aby zrobić choć trochę przestrzeni choćby dla karmienia :
 
 
darekb 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 131
Skąd: otwock
Wysłany: 2016-08-02, 18:44   

Spokojnie -zaskroniec to nie ARMAGEDON w oczku on poluje głównie na żabki ,siedzi na brzegu i czeka aż któraś pojawi się w jego zasięgu. Nie goni i nie poluje na ryby w wodzie i ryby go się nie boją, tak że przestraszone ryby w oczku nie są z winy zaskronca.Mi jak pisałem wyłapał co prawda kilka karasi tzw. teleskopów które mogły ciut przypominać żabki z racji wyłupiastych oczu, i które pławiły się przy samym brzegu. Nie wierze że zapoluje na karpika czy na szybką orfę.U mnie w tej chwili nie ma ani jednej żaby i dlatego myśle że zaskroniec gdzieś jest w okolicy oczka, ale dopóki nie robi szkody niech tak zostanie.
_________________
pozdr Darekb
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny