wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Budowa oczka wodnego przy tarasie
Autor Wiadomość
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2016-03-15, 20:39   

No coś w stylu tego drugiego będzie eleganckie. Jest nawet ten płaski kamień wodospadowy o którym mówiłem :) Tylko że ponieważ u ciebie nie ma miejsca na kaskadę to właśnie ograniczyłbym się tylko do niego ale na wyższym poziomie. Tak więc musisz ładnie wymurować wszystko i może osiągniesz podobny efekt ;) Tylko że jeśli planujesz takie wykończenie brzegów to musisz zrobić sporo większą nieckę na folię by móc umieścić te wszystkie kamienie maskujące. Być może warto zerwać tymczasowo trochę kostki by to osiągnąć. Potem spróbujesz wrócić do poprzedniego stanu.
Jest z tym trochę dłubania, gdyż mam podobne wykończenia brzegów w niektórych miejscach ale efekt rekompensuje robotę :)
 
 
Raafix 
Uczestnik



Dołączył: 19 Lut 2016
Posty: 75
Skąd: Dzikowo
Wysłany: 2016-03-18, 23:12   

Ze zrywaniem kostki nie da rady to całość podjazdu wejścia na taras do domu, ale zrobiłem coś innego. Obmurowałem kostkę bloczkiem na sztorc pierwsza półkę brzegowa wywaliłem i przez to powstało więcej miejsca choć głębiej już nie będzie półek tylko powstanie jedna z prawej strony w szczycie trójkąta. Tam będzie miejsce na lilie. taki na razie plan. Jak skończe obmurówkę wrzucę fotki co i jak będzie lepiej widać.
 
 
Raafix 
Uczestnik



Dołączył: 19 Lut 2016
Posty: 75
Skąd: Dzikowo
Wysłany: 2016-03-20, 16:49   

Co myślicie o wyłożeniu foli łupkiem granitowym chodzi mi o boki oczka? Chciałbym również pokleić z tego łupka doniczki które ty przylegały do ścian oczka. Myślę 2 lub 3 takich doniczkch bo wstawianie tych plasitkowych do oczka to nie za bardzo mi się podoba.
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-03-20, 17:34   

Ja bym ścian nie wykładał, bo przy normalnej czarnej folii nie ma potrzeby jej maskowania poniżej linii wody. Pomiędzy kamieniami będzie się gromadziło bardzo dużo osadu, będzie to zasobnik pożytecznych, ale też i tych szkodliwych drobnoustrojów. Na mój gust (czyli piszę tak tylko informacyjnie) czarna folia powiększa wrażenie głębi, a kamienie na ścianach i dnie takie wrażenie pomniejszają. Dałbym cembrowinę z tych łupków ułożonych płasko jak mur z cegieł, nieco powyżej oraz poniżej linii wody.
Wałkowane sto razy, zresztą załączyłeś zdjęcie z takim czymś, ale zawsze warto powtórzyć:
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
kmarkot 
Hobbysta


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 314
Skąd: podlasie
Wysłany: 2016-03-21, 11:09   

@wolanin oglądałem zdjęcia twojego oczka - śliczne.
Chcesz powiedzieć że nie używałeś zaprawy przy budowie swojego oczka ?
Pomiędzy kamieniami wierzchniej warstwy widać zaprawę ,jakaś jasna.Czego użyłeś?
Pytanie mam co do murków oporowych poza oczkiem te też bez zaprawy ?
_________________
----
Moje oczko wodne
----
 
 
Raafix 
Uczestnik



Dołączył: 19 Lut 2016
Posty: 75
Skąd: Dzikowo
Wysłany: 2016-07-02, 13:30   

Witam ponownie. Trochę temat z oczkiem mi uciekł ale biorę sie do roboty. Niestety życie żona kupiła pieska to musiałem zrobić mu budę i odgrodzić tył domu. Potem miesiąc w sanatorium. teraz wróciłem ogarnąłem co nie co i biorę się dalej za budowlę, kopanie. W lipcu zamawiam folię, Najlepsze że rybki już mam trzymam je w akwarium, ale coś padają. W sumie zostawiłem sobie 10 , 40 poszło do innego stawu.
]







 
 
Raafix 
Uczestnik



Dołączył: 19 Lut 2016
Posty: 75
Skąd: Dzikowo
Wysłany: 2016-07-20, 17:21   

Kolejna faza budowy ścianka oporowa pod schody. Potem murek wieńczący brzeg i zarazem podstawę do schodów i zacznę kształtować wodospad.
 
 
freerider89 
Uczestnik



Dołączył: 17 Mar 2016
Posty: 60
Skąd: okolice Bydgoszczy
Wysłany: 2016-07-20, 22:53   

wyglada to dobrze czekam na efekt koncowy :)
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-21, 09:25   

Chyba każdego kto tu zagląda zżera ciekawość jak oczko będzie wyglądać po wybudowaniu.
 
 
Raafix 
Uczestnik



Dołączył: 19 Lut 2016
Posty: 75
Skąd: Dzikowo
Wysłany: 2016-07-25, 15:11   

Sam nie wiem totalna improwizacja. Poszczególne elementy wymyślam i robię. Do końca nie wiem jak zrobić kaskadę czy w formie wodospadu z półkami choć mało miejsca czy zrobić ścianę płaczu. Będzie dobrze. :yahoo:

[ Dodano: 2016-07-26, 12:19 ]
Brniemy dalej. Murek wykonany kaskada w połowie. A tak przy okazji jak beton zabezpieczę dysperbitem to nie będzie jakoś wchodził w reakcję z folią lub EPDM?




 
 
Raafix 
Uczestnik



Dołączył: 19 Lut 2016
Posty: 75
Skąd: Dzikowo
Wysłany: 2016-08-03, 13:26   

I jak z tym dysperbitem podpowie ktoś? :-(
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2016-08-03, 17:47   

Nie kładź folii na beton. Najpierw geowłóknina potem folia. Będzie ok.
 
 
Raafix 
Uczestnik



Dołączył: 19 Lut 2016
Posty: 75
Skąd: Dzikowo
Wysłany: 2016-08-04, 09:41   

luzio napisał/a:
Nie kładź folii na beton. Najpierw geowłóknina potem folia. Będzie ok.

To wiem bardziej chodzi mi oto czy można zaimpregnować beton dysperbitem i czy dysperbit nie będzie wchodził w reakcje z geowłókniną i folią.
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-04, 10:11   

Chyba nikt z nas tego nie wie. Musisz poszperać sam w internecie np http://forum.muratordom.p...perbit-odchodzi
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-08-04, 10:22   

Geowłóknina to polipropylen lub poliester, więc dysperbit nic jej nie zrobi.
A co do folii - przepraszam za truizm - każda ma swoją specyfikację techniczną, więc należy ją uzyskać od dostawcy i przeczytać.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny