wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko Ryby2008 cz.2
Autor Wiadomość
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-23, 14:26   

Ponieważ wywłócznik rozpychał się w oczku na boki, postanowiłem zrobić z nim porządek. W sumie wywiozłem 10 czubatych taczek. W czasie wyrywania wywłócznika z dna oczka, był wyczuwalny niemiły zapach szamba. Nic dziwnego, że sumik karłowaty nie wytrzymał takiej atmosfery.





Po usunięciu wywłócznika oczko wyglądało tak:





Woda w oczku stała się bardzo zmącona. Rybki były w oczku niewidoczne. Filtr K-G i rzeczka przez następne dni będą miały dużo pracy, by wodę w oczku doprowadzić do przejrzystości.


Żaby chyba nie zaakceptowały takiej zmiany, ponieważ znikł im największy plac zabaw pośrodku oczka, który na co dzień wyglądał tak




Tymczasem grążel w oczku zakwitł drugi raz.


Ryba2008 :soczek:





:yahoo:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
Qba 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 589
Skąd: Barczewo
Wysłany: 2016-07-23, 17:27   

Trochę tego miałeś. Ale na taczce lepiej się prezentuje niż w oczku ;)
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-23, 17:51   

W oczku zostało sporo małych odrostów wywłócznika, więc zakładam, że w przyszłym roku na wiosnę ponownie zakorzeni sie i wyrośnie. Wywłócznik podoba mi się, ponieważ chroni wodę przed przegrzewaniem się, żaby mają na środku oczka plac zabaw i problem z natlenieniem wody jest rozwiązany. Z chwilą jak pojawił się w oczku zapomniałem o glonach nitkowatych. Ale trzeba od czasu do czasu zrobić porządek i wyrzucić go z oczka, ponieważ jest rośliną ekspansywną. Wszędzie wejdzie, nawet na żabę. Ryba2008 :yahoo: :piwko:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-23, 17:51   

Ryba2008 napisał/a:
W czasie wyrywania wywłócznika z dna oczka, był wyczuwalny niemiły zapach szamba
:yahoo:

Chyba na dnie zgromadził ci się niezły pokład gnijącego mułu. Czas by go usunąć.
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-24, 19:17   

Witam i pytam: czerwone glony w kastrze budowlanej?


_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-24, 19:52   

Żabirośl? Obniż ph wody poniżej 6,9. I przez jakiś czas nie mąć wody, niech będzie w bezruchu. Zbadaj poziom azotynów i fosforu w wodzie.
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-25, 07:37   

taniw napisał/a:
Żabirośl? Obniż ph wody poniżej 6,9. I przez jakiś czas nie mąć wody, niech będzie w bezruchu. Zbadaj poziom azotynów i fosforu w wodzie.


Dzięki za informację. Tego nie wiedziałem. Pod sosną mam 4 kastry, do których wlewam wodę z oczka. Wode wykorzystuję do podlewania drzewek i krzewów. Nie wiadomo tylko dlaczego żabirośl upodobała sobie jedną kastrę. Widocznie takie ma upodobania.



P.S. Taniw, okonia i sumika karłowatego nie otrzymałem. Dostawcy nie chcą narażać ryb na cierpienie w czasie transportu podczas takich upałów. Ja będę nadal czekał na rybki. Ryba2008 :soczek:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-25, 13:37   

Ja też, poczekam spokojnie. Ostatecznie 10 karasi w tę czy w drugą stronę. 4 lata temu gdy "przeprowadzałem" się z oczka 2,5m3 do 10,5m3 zrobiłem dokładną inwentaryzacje. Miałem wtedy 55 rybek. Teraz tak na oko ilość karasi podwoiła się. Wychodzi jakieś 10 rybek na m3. Jeszcze nie tragedia, ale niedługo w takim tempie ...
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-27, 15:57   

Witam. W 30. stopniowe lipcowe upały nie tylko rybkom chce się pić.




:yahoo:

:yahoo: :yahoo:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-27, 19:11   

Ryba2008 napisał/a:
W oczku zostało sporo małych odrostów wywłócznika, więc zakładam, że w przyszłym roku na wiosnę ponownie zakorzeni sie i wyrośnie. Wywłócznik podoba mi się, ponieważ chroni wodę przed przegrzewaniem się, żaby mają na środku oczka plac zabaw i problem z natlenieniem wody jest rozwiązany. Z chwilą jak pojawił się w oczku zapomniałem o glonach nitkowatych. Ale trzeba od czasu do czasu zrobić porządek i wyrzucić go z oczka, ponieważ jest rośliną ekspansywną. Wszędzie wejdzie, nawet na żabę. Ryba2008 :yahoo: :piwko:

Sadzę, że już w tym roku będziesz miał zapełnione kolejne taczki. Ja już 2 razy usuwałem w tym roku wywłócznik. Niedługo będzie czas na trzeci raz.
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2016-07-27, 19:47   

Bo wy macie wywłócznika mutanta :P Natomiast mój elegancki wywłócznik rośnie dostojnie każdego dnia ciesząc oko małym laskiem choineczek wystających ponad lustro wody. Potem na noc kładzie się spać. Choineczki kładą się na bok by rankiem powstać na widok słońca :)
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-27, 20:10   

Proszę nie obrażać moich roślinek. Tylko uczciwie przyznać, że po prostu masz strasznie leniwego wywłócznika w swym oczku.
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-27, 20:42   

luzio napisał/a:
Bo wy macie wywłócznika mutanta :P Natomiast mój elegancki wywłócznik rośnie dostojnie każdego dnia ciesząc oko małym laskiem choineczek wystających ponad lustro wody. Potem na noc kładzie się spać. Choineczki kładą się na bok by rankiem powstać na widok słońca :)


Witam. Luzio, ja mam wywłócznik taki jak na zdjęciach. A Ty masz " wywłócznik" inny niż na moich zdjęciach.





Na podstawie zdjęć, które ostatnio dodałeś w swojej galerii zdjęć, widać pośrodku oczka nie wywłócznik, nie rogatek, ale „indyjskie konopie pływające” (żart), czyli moczarkę kanadyjską, która główki unosi nad lustrem wody. Może się mylę, ale Kolega Taniw może zbada sprawę i potwierdzi. Obym się nie mylił.
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
Qba 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 589
Skąd: Barczewo
Wysłany: 2016-07-27, 20:50   

Kolega Luzio wg mnie ma taki rodzaj wywlocznika
http://sklep.oczkowodne.net/p57,wywlocznik.html
Też taki nabyłem ;)
A tu mutant u kolegi Drako
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/t31.0-8/11896371_940311606015117_4780027683357244329_o.jpg
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2016-07-27, 21:02   

Tak to chyba ten. Kupowałem zresztą sklepie Aurory i chyba właśnie tym filmikiem się sugerowałem. Mój wywłócznik nie ma tak gęstego lasku ale i tak każdemu się podoba.
Ciekawe że Aurora pisze żeby sadzić na głębokości 30-80cm. U mnie rośnie na ok 180cm. A jestem przekonany że w czystej wodzie dałby radę i z głębszych miejsc wyrosnąć.
Narazie nie jest zbyt ekspansywny. Jesienią wyciąłem ile mogłem sięgnąć i póki co wygląda na to że spokojnie wytrwa cały sezon bez przycinania.

Zastanawia mnie jednak szybki przyrost u was. Może to kwestia lampy UV? Wy ją macie a ja nie. U mnie jednak jest trochę biologicznej zawiesiny. Natomiast u was może te wszystkie składniki odżywcze nie stają się pożywką różnych glonów a trafiają na dno dobrze służąc wywłócznikowi?
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny