wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsze oko
Autor Wiadomość
hesus 
Początkujący


Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 40
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-06-29, 15:40   Pierwsze oko

Witam. W tym roku chce zbudować pierwsze oczko wodne. Póki co zrobiłem wykop.


Jako podkład chciałem zastosowac gumolit, piasek, wełnę mineralną. Folia pcv.
Korzenie obielonego drzewka nie zniszczą folii?
Jakieś rady,opinie?
 
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-06-30, 11:49   

Musisz być bardzo "napalony".http://forum.oczkowodne.net/images/smiles/piwo.gif Maksymalnie wykorzystałeś ten skrawek. Napisz czy planujesz też jakiś strumyk i jak zamierzasz filtrować wodę. Co do drzewka to nie mogę dojrzeć co to jest. Sprawdź jak mu się rozrastają korzenie, jak będą przeszkadzały to wsadź między oczkiem a drzewkiem jakąś przegrodę np płytę plastikową lub aluminiową.
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-06-30, 14:36   

Witam.
Podaj wymiary oczka: długość, szerokość i głębokość. Jak będziesz napełniał oczko, to pomierz wodomierzem pojemność oczka, ten parametr przydaje się często. Pomyśl o filtrze K-G z praej strony ogrodzenia metalowego o wymiarach np: 2m x 0,6 m. x 0,6m. Dla ochłody wysyłam Ci małe jasne. :piwko:
Pozdrawiam. Ryba2008
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
hesus 
Początkujący


Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 40
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-06-30, 16:04   

Flitr zamierzam zrobic przelewowy, chce go obudowac skalniakiem z wapienia. Oczko ma jakies 2,5 na 2 w najszerszym miejscu, drzewko to śliwka, chyba je przesadze na jesień. planuje mini strumyk który będzie odprowadzal wodę z filtra do oczka. Chce jeszcze wymienić płyty na takie o rysunku piaskowca. Pozdr
 
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-06-30, 16:53   

hesus napisał/a:
Flitr zamierzam zrobic przelewowy, chce go obudowac skalniakiem z wapienia. Oczko ma jakies 2,5 na 2 w najszerszym miejscu, drzewko to śliwka, chyba je przesadze na jesień. planuje mini strumyk który będzie odprowadzal wodę z filtra do oczka. Chce jeszcze wymienić płyty na takie o rysunku piaskowca. Pozdr

Z wapieniem trzeba uważać. Podnosi on tak bardzo ph wody, że moze to zaszkodzić rybom i roślinom. O glonach to nawet nie będę ci wspominał.
 
 
hesus 
Początkujący


Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 40
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-06-30, 17:39   

Wapien nie będzie miał kontaktu z woda. Zastanawiam sie tez czy nie zrobić filtra z beczki i wstawić go do komórki. Wystarczy 1 beczka na takie oczko? W najglebszym miejscu jest 1m, na wypleceniu 70cm a na bocznych polkach 30 cm. Na oko 2-2,5 tys l.
 
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-06-30, 20:13   

Rób, nawet jak to jest beczułka to na pewno nie zaszkodzi a pomoże. A jak to jest solidna 120-200l beka będziesz miał jeden problem z głowy.
 
 
hesus 
Początkujący


Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 40
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-07-01, 12:49   

Chodzilo mi o to czy całą filtracje mógłbym oprzec na tym filtrze ze 120l beczki.
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny