wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
OCZKO WODNE Dario
Autor Wiadomość
Dariodesign 
Początkujący



Dołączył: 01 Cze 2016
Posty: 18
Skąd: www
Wysłany: 2016-06-23, 23:50   

Ok, basen juz na swoim miejscu :) bez roslin i rybek.



Jesli chodzi o filtr to mechanicznej filtracji praktycznie nie mam, chyba ze gabki za nia robia, ale w instrukcji jest napisane ze gabka i biobale pelnia funkcje filtra biologicznego gdzie osadzaja sie bakterie.
Dokupilem wobec tego 3 szczotki i wlozylem na gorna warstwe mojego filtra, mam nadzieje ze bada zbierac czesc glonów.

Wody jeszcze nie uzupelnilem do konca. Nie wiem czy jak wleje jeszcze 2000 litrów kranowki to nie bedzie szkodliwe dla rybek?
Mam preparat firmy SOLL z bakeriami STARTER ktore dodaje sie na strart wody aby od razu po ok 2 dniach woda nadawala sie dla roslin i ryb, zastanawiam sie czy nie dac tego srodka po dolaniu pozostalej wody?
jak wymienialem cala wode to dodalem ten srodek, ale teraz 2500 litrów mam starej wody i narazie 1000 litrow kranówki.

Oczko wyglada tak. Problem z plywajacymi glonami na razie nie istnieje, ale pewnie to przez wyczyszczeniu oczka i dolanie czesciowo nowej wody.





Rosliny nie rosna tak szybko jak bym chcial.
Mam problem z liliami.
Co urosna nowe liscie to koi je zniszcza, zjedza, sam nie wiem.
Moze wyjac doniczki i wstawic gdzies indziej do wody zanim nie urosna, bo w oczku koi nie daja im rosnac.
Grazel tez troche skubia ale jakos daje rade, nowe liscie, narazie jeszcze male sa juz na powierzchni, ale narazie glebokosc umieszczenia doniczki to 30cm.
Wywłócznik jeden sie rozrasta ale drugi mniejszy skubany caly czas.
Co mozna z tym zrobic? Ryby karmione raz dziennie.
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-06-24, 07:34   

Starter nie zaszkodzi.
Przed wlaniem kranówki do oczka z koi powinno się najpierw wlać stosowną (instrukcja) ilość preparatu usuwającego chlor z wody - o ile masz w wodzie wodociągowej chlor. Koi są wrażliwe na chlor w wodzie. Przeżyć przeżyją ale po co je osłabiać. Masz basen (pewnie teraz bardzo potrzebny? :) ) - warto byłoby wlać najpierw wodę do niego i napowietrzać przez dobę, żeby się odchlorowała.
Koi zawsze będą podskubywać rośliny w wodzie. Będą także przystrzygać ewentualne wyrastające z doniczek korzenie. Możesz próbować dawać im sałatę, choć nie jest to gwarancja odwrócenia ich uwagi od roślin w oczku - u mnie schodziła główka co dwa, trzy dni, u jednych koi sałatę lubią, u innych nie, może Twoje zasmakują. Rzucasz po prostu do wody liście.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
Pawlak 
Oczkomaniak



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 852
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2016-06-24, 13:24   

Chce taki basen :D Ale bym nurkował :P
To tak nie jest ze wlejesz wodę, starter i po 2 dniach jest ok, woda swoje i tak musi poczekać. Chociaż co do wpuszczania ryb, to zdania są podzielone : ) Jedni wpuszczają szybciej a inni później.
+ gąbka w filtrze to filtracja mechaniczna i biologiczna, wychwytuje syf i gromadzą się na niej bakterie nitryfikacyjne (te co "czyszczą")
_________________
https://wizjonerbezwizji.blogspot.com/ Mój Blog osobisty.
http://ogrodwodny.blogspot.com/ Mój blog o oczkach wodnych.
 
 
 
Dariodesign 
Początkujący



Dołączył: 01 Cze 2016
Posty: 18
Skąd: www
Wysłany: 2016-06-24, 22:04   

Ok, dolalem 1000 litrów, Jeszcze z 1000 sie zmiesci.
Ale dalem juz starter bakterii do filtra, przy wylaczonej lampie wg instrukcji.
Chloru juz raczej nie daje sie do kranówki, przynajmniej u mnie w miescie.
Mierzylem wode na zawartosc chloru i jest ponizej 0,2, najnizsza skala.
Natomiast Ph wody jest wysokie bo pokazalo skale 8,2 :( Przy wodzie 2500 litrów starej plus 1000 litrów kranówki.
Wczesniejsza woda przed czyszczeniem miala dobre Ph. Widocznie podwyzszyla je kranówka.
Od razu po wymianie wody dalem tez worek torfu ale teraz pewnie musi minac ze 2 tygodnie zanim sie obnizy, zwlaszcza ze dolalem jeszcze 1000 litrów wody.
Moze ten starter tez obnizy szybciej Ph.
Przy takim Ph rosliny i rybki dadza rade?
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-06-25, 06:34   

Pijesz tę kranówę i ci nie szkodzi, rybą i rośliną pewnie też nic nie będzie. Lepiej jednak dość szybko obniżyć ph. To z racji glonów. Jak ja 4 lata temu przenosiłem się z małego do nowego oczka stara woda stanowiła 10%. Nie dawałem żadnego startera tylko właśnie obniżyłem ph. Właściwie w roku przeprowadzki nie miałem problemu z glonami,ale na wiosnę była prawie tragedia /długo utrzymujące się zazielenienie wody i wieczne gderanie rodziny zrób coś z tym/. Śmieszna była też następna wiosna która zaczęła się identycznie, by nagle jednego dnia zazielenienie całkowicie ustąpiło i woda zrobiła się prawie kryształowa.
 
 
Dariodesign 
Początkujący



Dołączył: 01 Cze 2016
Posty: 18
Skąd: www
Wysłany: 2016-06-25, 11:41   

Jak obnizales Ph? Torfem?
Nie wiem czy nie mam tez twardej wody w kranówce a wtedy torf duzo slabiej dziala.
Bialy osad jak woda schodzi i wyschnie to zostaje na folii wiec kamien raczej jest.
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-06-25, 15:03   

Nie torfem, u mnie jest za twarda woda. Używam taki środek zooleku, ale zapomniałem nazwy. Obniża on ph i twardość wody. Jest to jedyna "chemia" którą stosuję.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny