wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko Anastazji
Autor Wiadomość
freerider89 
Uczestnik



Dołączył: 17 Mar 2016
Posty: 60
Skąd: okolice Bydgoszczy
Wysłany: 2016-06-20, 17:16   

całkiem sympatycznie to wyglada :D ale efekt zrobi sie po zakwitnieciu lilli :)
 
 
aniacios 
Początkujący


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 15 Kwi 2016
Posty: 39
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2016-07-06, 15:48   

Lilie kwitną na zmianę, jedna przekwita druga zakwita zawsze coś się dzieje ;) Tylko żółta nie chce pączka puścić :-( i chyba przyjdzie mi czekać do przyszłego roku.

Aktualizacja




 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-08, 11:36   

Witam :pa: . Anastazjo, jaki nawóz do grzybków stosujesz, że tak Ci przy oczku rosną.
U mnie też rosną, ale Twój jeden grzybek = wszystkim moim.




Ryba2008 :soczek:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
aniacios 
Początkujący


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 15 Kwi 2016
Posty: 39
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2016-07-11, 07:53   

Ryba2008, Ja się przyznaje bez bicia na grzybach się nie znam :hehe: i ich nie zbieram może i dobrze bo u mnie takie ładne trujaczki w ogródku wyrastają. Więc i ciężko mi ocenić czy i twoje są jadalne. Ale jednego jestem pewna mój Tato był by zadowolony gdyby mu pod nosem grzyby rosły :-D
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-11, 16:00   

Witam. Wszystkie grzybki są jadalne. Są to maślaki oraz koźlaki.






Ryba2008
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-11, 18:37   

Gdyby nie przeprowadzka u mnie w pracy jutro ne byłoby ani jednego. A poważnie to nie zbierasz ich?
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-11, 19:31   

taniw napisał/a:
Gdyby nie przeprowadzka u mnie w pracy jutro ne byłoby ani jednego. A poważnie to nie zbierasz ich?


Powiem Ci w tajemnicy, tylko nikomu tego nie mów. Otóż te grzybki nie są z tego roku. W tym roku znalazłem tylko jednego koźlaczka, mimo, że nie ma wielkiej suszy. Deszcze przelotne nad działka przechodzą, a grzybków nie widać. Na maślaki trzeba poczekać do września, kiedy będzie dyżo opadów. Jak jest rok urodzajny, to na grzybki jadę z taczką. Grzybnia rozsiała się u mnie na działce podczas podsypywania kora sosnową drzewek sosnowych i brzózek podczas sadzenia. Na działce mam około 80 drzew iglastych i brzóz.
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
aniacios 
Początkujący


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 15 Kwi 2016
Posty: 39
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2017-04-13, 10:39   

No i Witam po zimowej przerwie :pa: Czas rozpocząć udoskonalanie swojego oczka ;)
W tym roku dorzuciłam pompę powietrza 2100l/h , za to niestety lampa już prawie nie świeci i trzeba kupić nową :x Generalnie miałam mały wypadek w zimę i wypompowało w mrozy jakieś 4 m sześcienne wody. Mój ,,wspaniały'' piesio pijąc wodę z oczka przestawił prawdopodobnie wąż od pompy i wypompował 1/2 wody na ogród :???: Tak, pompa chodziła u mnie całą zimę, ponieważ nie miałam napowietrzacza a nie chciałam aby całe oczko mi zamarzło ;) Jednak wszystko dobrze się skończyło. Martwiłam się o lilie te na płytszych półkach, że zmarzły ale na szczęście puszczają listki :good: mimo to, że mróz przy wypompowaniu wody je złapał ..
Dorobiłam się 3 małych karasiów :yahoo:
Oto jeden z nich



Filtr u mnie już podłączony i trigger też powędrował do oczka . Pierwsze prace ogólno-czyszczące oczko wykonane ;) (wycinanie traw i resztek uschniętych roślin )
Ryby przeżyły, traszka przeżyła, ropuchy wróciły :P nawet żabka się pokazała. Wiosna pełną gębą :yahoo:
zdjęcie z tego roku

Teraz tylko czekam na trochę tego ciepła, chwilowo tylko deszcz :?
Troszkę wspomnień





 
 
Botanicus 
Bywalec


Dołączył: 19 Lut 2016
Posty: 108
Skąd: warszawa
Wysłany: 2017-04-14, 22:22   

ładne oczko w tym roku zieleninka ruszy na maksa bo już się zaklimatyzowała, odnośnie filtra u mnie sprawdził się filtr żwirowy woda kryształ,
_________________
Botanicus
 
 
aniacios 
Początkujący


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 15 Kwi 2016
Posty: 39
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2017-04-15, 08:06   

Szczerze to nie mam problemów z wodą jest kryształ ale męczą mnie te glony porastające kamienie, doniczki itd.( nie znam nazwy tych glonów ) Widzę, że małe rybki tam się chowają ale mnie delikatnie one denerwują. Wybieram je od czasu do czasu nakręcając na kija jak watę cukrową ;) W tym roku obsadzam resztę brzegu miętą wodną, lubię tą roślinkę :cmok: Oczywiście w maju pistie i hiacynty lądują w oczku. Po świętach tylko prace dokładnie maskujące folie i wężyki od napowietrzacza.
 
 
Qba 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 589
Skąd: Barczewo
Wysłany: 2017-04-15, 08:12   

Fajna jest ta duża płaszczyzna na lilie. Ja zrobiłem błąd i mam pochyłe zejście do wody przez co nie mogę wstawić tam żadnej doniczki. Przy kolejnym oczku zrobię podobnie jak Ty ;)
 
 
aniacios 
Początkujący


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 15 Kwi 2016
Posty: 39
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2017-04-15, 16:47   

To moje drugie oczko i wiedziałam co robię jeżeli chodzi o półkę na lilie . Można mi wierzyć pierwsze moje oczko tez miało pochyłe krawędzie i nie mogłam tam doniczki postawić. Ale cóż uczymy się na błędach ;) Miejsce na lilie ma około 70-75 cm głębokości, jednak na 140- 150 cm (mojej głębi ) też stoją lilie ;) Przydało by się je zasilić jakimś nawozem ale kto po nie zanurkuje? :-D Chyba daruje sobie te dokarmianie niech rosną jak chcą :P
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2017-04-15, 18:29   

W tej głębi masz kosze? Bo jeśli nie to i tak tam spłynie wystarczająco dużo mułu by miały żarełko.
Ja mam taką dziurę w jednym z oczek o głębokości niecałego metra i wielkości wielkiego kosza. 2 tyg. temu czyściłem to oczko i lilia ( Colonnel), jej system korzeniowy ładnie zajął tą dziurę. W zeszłym roku miała kupę liści choć może nie kwitła jak chciałem ale to pewnie wynika z trochę cienistego stanowiska.
Teraz na wiosnę wyciągnąłem ją i trochę poprzycinałem. Nie spodziewałem się że jej korzenie są takie mięciutkie i tak łatwo się przycina sekatorem. Mam nadzieję że jej to zbytnio nie zaszkodzi...
 
 
aniacios 
Początkujący


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 15 Kwi 2016
Posty: 39
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2017-04-17, 08:41   

Tak, w tej głębi ( 140-150 cm )mam donicę z lilią ( Attraction ) . Daje rade wypuszcza liście i kwitnie ale puszcza jeden po drugim pąku nie zdarzyło mi się aby dwa na raz mi zakwitły :-(
Niestety glony nitkowate nie dają mi żyć. Niedługo zajadą mi pompę :x 2 tygodnie temu pompa była wyciągana i czyszczona. Tak ją opanowały, że słabo ssała i jutro muszę zrobić to samo .. Codziennie wybieram to dziadostwo. Tak obrosły lilie, że gdybym nie wybrała tego z koszy kijem to nie wiem czy by dały radę się liście przebić :x
Jednak wole te nitkowate niż szczawiówkę ;)
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-17, 08:56   

aniacios, ja pisałem o tym już wiele razy. Czy próbowałaś kiedyś obniżyć ph wody tak do 6-6,3 stopnia? Glony nitkowate bardzo nie lubią takiej kwasowości. Ja zawsze tak robię gdy zaczynają się kłopoty z nimi.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny