wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko wodne z starego szamba
Autor Wiadomość
nowis
Początkujący


Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 14
Wysłany: 2016-06-20, 10:03   Oczko wodne z starego szamba

Szambo betonowe budowane w latach 70. 2.5m na 2m i 1.5m głębokości. Nieużywane już kilkanaście lat, w środku był gruz itp. Teraz je oczyściliśmy. Czytałem już podobny temat i polecano folię, zresztą to był mój 1 pomysł. Problem w tym, że żona folii nie chce i ciężko jej to wytlumaczyć.

Czytałem o uszczelnianiu ceresitem CR 65 jednak podobno nie jest trwały. W takim razie może CR 90 ktoś korzystał? Środek trochę drogi. Więc może już lepiej farba basenowa?
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-06-20, 10:48   Re: Oczko wodne z starego szamba

Cześć.

Wyprawiłbym nierówności zaprawą wyrównującą - bardzo dokładnie, na to np. Axilbet - dobra tania farba oczkowa, na to ewentualnie Abratex - wyśmienita farba oczkowa i nie tylko.
Można także zaopatrzyć się w paręnaście litrów żywicy akrylowej lub epoksydowej, tyleż pędzli/wałków, tyleż metrów kwadratowych maty szklanej, parę litrów topkotu - i oczko wylaminować.

Zapewne brzegi szamba nie sięgają powierzchni ziemi? Zastanowiłbym się wtedy ewentualnie nad powiększeniem oczka o strefę płytszą, łącząc nową wylewkę z szambem zbrojonym wieńcem (pod spodem) poprzez zakotwienie wieńca ze ścianą szamba prętami. Wylewka na porządnej podsypce piaskowej.

p.s. Co do folii, może łatwiej szłoby tłumaczenie, gdyby była to folia PCV zgrzewana - oddając dokładnie prostopadłościenne kształty zbiornika, zero fałd, załamań.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
nowis
Początkujący


Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 14
Wysłany: 2016-06-20, 11:19   

Dzięki, bardzo wyczerpującą odpowiedź. Szambo jest na styk z gruntem. Strefa płytsza to dobry pomysł. Projekt jest jednak bardziej "sterylny".
 
 
jimmy_88 
Początkujący


Dołączył: 13 Cze 2016
Posty: 10
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2016-06-28, 21:54   

Mam takie szambo i mając na uwadze budownictwo z tamtych lat nie byłbym pewny czy konstrukcja jest wystarczająco wytrzymała żeby nie przepuszczać wody poprzez jakieś drobne pęknięcia. Z racji prostych ścian gdybym się zdecydował robić z tego pond to przeciągnąłbym starą konstrukcje siatką do styropianu i dopiero hydroizolacja.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny