wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolejny restart oczka i wciąż ten sam problem z wodą
Autor Wiadomość
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-06-01, 21:25   

dlaryus napisał/a:
Ryba jak Ty masz posadzony ten wywłócznik?? W jakiej ilości go posadziłeś i ile czasu zajęło mu zajęcie połowy oczka??



Witam :pa: . Wywłócznik, który kupiłem na portalu społecznościowym „alledrogo”, do oczka włożyłem pod kamienie jak zakładałem oczko. Niestety, duża ilość glonów w oczku nie pozwoliły rośność i wywłócznik zaginął na parę ładnych lat. Dopiero po uruchomieniu filtra K-G, tj. 3 lata temu wywłócznik wyrósł z najgłębszego miejsca oczka (1,7 m), czego nie spodziewałem się. Wywłócznik w oczku rośnie bardzo ekspansywnie, nie liczy się z faktem, że inne rośliny też potrzebują przestrzeni. Dlatego trzeba go wyrzucać częściowo.Wywłócznik w ciągu 3 tygodni pochłonął 50% oczka. Wyrasta zgłębi jak las. W zeszłym roku w sierpniu oczko było zarośnięte wywłócznikiem tak jak na zdjęciu.

Takich taczek wywiozłem 8 szt.



Gdybym mógł sprzedać ten wywłócznik za 1 zł/ za każdą gałązkę, byłbym dziś milionerem i nie musiałbym grać w lotto. Aktualnie dbam o to, aby wywłócznik rósł z dala od brzegów oczka. Wyspa, którą tworzy wywłócznik na powierzchni wody, jest wspaniałym miejscem leniuchowania dla żab. Jest wspaniałym miejscem polowania żab na owady i ich amorów.

Pozdrawiam. Ryba2008 :piwko:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2016-06-02, 11:17   

Ja właśnie doceniam wywłócznik za to że rośnie w głębokich miejscach i wykorzystuje syfek, który się tam zbiera. Dzięki czemu nie trzeba nurkować i ręcznie tego czyścić. Zamiast tego właśnie wystarczy wyrywać, usuwać sam wywłócznik. Poza tym jest to ładna dekoracyjna roślina i tylko właśnie jej słabym punktem jest zaglonienie, które nie pozwala jej się rozwinąć czy też ładnie wyglądać.
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-06-02, 13:21   

Kilka razy w roku wywalam z oczka identyczną taczkę wywłócznika,. Zostawiam tylko kilka gałązek, i za każdym razem cieszę się ile azotynów, azotanów i innych fosforanów usuwam razem z nim z wody. By nie obrastał on glonami wystarczy /oczywiście jak się niema koi/ obniżyć ph wody.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny