wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Flitr / Pompa
Autor Wiadomość
Organ18 
Początkujący


Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 27
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2016-05-10, 17:28   Flitr / Pompa

Cześć wszystkim mam problem dlatego zwracam się do was fachowców , a mianowicie budując staw czy oczko wodne dobranie filtra , pompy , lamp uv itd. to nie problem , ja mam psa który uwielba się kąpać owczarka niemieckiego zaczełem mu dawać na ochłodę plastikową piaskownicę lubiał tam moczyć łapki jak i nurkować po zabawki :) było to dla niego zabawą więc oczko wodne miało spokój :) Robimy właśnie remont i zmieniamy wanne na kabinę prysznicową wpadłem na pomysł wkopania wanny by służyła jako prywatny basen dla psa zamiast piaskownicy :) żeby woda szybko się nie zasyfiła muszę zastosować pompe i filtr ;) mam taki z Aquaela Maxi jak i pomp westlanda zanużeniową może brud wielkości 3,5 cm wyciągać na wysokość 5m (7500 L/h) mam również beczkę plastikową kiedyś służyła do kiszenia kapusty :) pomysł mój był taki że wkopuje wannę , a beczkę obok i syfonem woda leci rurą do beczki gdzie u góry będzie wiaderko z gąbkami ( na zasadzie filtra) , a w beczce ta pompa która wodę czystą z dna przeleje przez ten otwór przelewowy spowrotem do wanny :) Natomiast ojciec chce beczkę wkopać minimalnie niżej od otworu przelewowego i woda która by się " przelewała " z wanny wlewała by się do beczki a pompa z beczki by wyrzucała wodę na zasadzie prysznicu (fontanny ) z powrotem do wanny dla mnie to bez sens bo bród zostaje na dnie wanny np. piasek i trzeba by było czyścić ręcznie a wg. mojego pomysłu brud spływał by do beczki gdzie u góry jest wiaderko (filter) i tylko wiaderko by się wyciągało z brudem do oczyszczenia dajcie może jakieś rysunki nie wymagam idealnych mogą być PAINTowskie jak wy to widzicie z góry mówię jedna zasada wanna musi mieć w środku tylko wodę , pompy na zasadzie oczka wodnego odpadaja gdyż zniszczy tak załatwił mi 2 pompy z oczka wodnego on nie może mieć dostępu do węży , pompy , filtra ....

Bez tytułu.png
Moja koncepcja
Plik ściągnięto 34 raz(y) 24,18 KB

_________________
Jestem nowy błagam o pomoc i wyrozumiałość :(
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny