wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaką filtracje zastosować ?
Autor Wiadomość
ziko_tczew 
Początkujący


Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 18
Skąd: Tczew
Wysłany: 2016-05-06, 10:05   Jaką filtracje zastosować ?

Witam.

Przeczytałem cały temat "JAK WYKONAC FILTR DO OCZKA" i pomniejsze jakieś tematy i zgłupiałem. Mam oczko wodne nie na foli tylko woda sama naszła (wysoki poziom wody w gruncie). Chciałbym ją trochę oczyścić ponieważ słabą ma przejrzystość przez glony i inne zanieczyszczenia. Czytałem o tych filtrach beczkowych górnozasilanych, dolnozasilanych, glebowokorzeniowych i już zgłupiałem nie wiem jaki zastosować do mojego oczka co ma 40tyś litrów. Może coś mi doradzicie ? W oczku pływa 10 złotych orf, 3jesiotry, i 6 Karpi koi japońskich (nie eurokoi). Oczko ma w najgłębszym miejscu jakieś 1,80metra.

Wiem że glonów czyli głównych winowajców utraty widoczności w wodzie nie da się w pełni wytępić ale jak by się dało tak z około 50 cm widoczności uzyskać to było by super :D
 
 
Elendil 
Przyjaciel forum



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1403
Skąd: Radom
Wysłany: 2016-05-06, 11:01   

Określ budżet bo od tego zależy czy jest sens polecać bioklara z itroniciem czy jakąś samoróbkę ;)
I nie wiadomo jak z roślinnością u ciebie w oczku.
_________________
OCZKA ELENDILA MOJE PODRÓŻE TANIE HOTELE
5000l oczko + 1600l płazarium,
Pozdrawiam i zapraszam. Tomek.
 
 
 
ziko_tczew 
Początkujący


Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 18
Skąd: Tczew
Wysłany: 2016-05-06, 20:21   

Co do mojego oczka to tak, ma ono za sobą dwa lata, ten rok będzie trzecim.
Wygląda ono tak.





Roślinności trochę jest ale te zdjęcia dzisiaj robiłem i jeszcze trochę minie czasu zanim wszystkie rośliny się rozwiną.

Co do filtra to napisz taki kupny gotowy bo jestem ciekaw ceny. Ale i tak bardziej jestem nastawiony na samorobny, w końcu właśnie po to ten temat założyłem bo z samorobnych nie wiem który zbudować.
 
 
Elendil 
Przyjaciel forum



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1403
Skąd: Radom
Wysłany: 2016-05-07, 10:56   

Moim zdaniem.
Inwestowanie w jakąś zaawansowaną filtrację przy oczku naturalnym nie ma raczej sensu bo woda zawsze pewnie będzie trochę mętna przy rybach. Ale jak kogoś stać to z gotowych np. takie cudo http://sklep.oczkowodne.n...ych-stawow.html
U Ciebie bym najpierw jednak dosadził roślin, przynajmniej na 30 - 40% powierzchni bym powsadzał rośliny oczyszczające - irysy, tataraki, sity itp. Na ograniczenie glonów w zależności od budżetu albo UV albo I-Tronic. Filtry techniczne bym sobie póki co odpuścił a że miejsce jest to mocno myślał nad filtrem korzeniowym - strumyk lub jakieś mini oczko obok.
_________________
OCZKA ELENDILA MOJE PODRÓŻE TANIE HOTELE
5000l oczko + 1600l płazarium,
Pozdrawiam i zapraszam. Tomek.
 
 
 
dlaryus 
Bywalec


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 258
Skąd: Nysa
Wysłany: 2016-05-08, 10:46   

Zdecydowanie zgadzam się z Elendil co do filtra g-k
 
 
ziko_tczew 
Początkujący


Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 18
Skąd: Tczew
Wysłany: 2016-05-14, 13:41   

Co do filtra to po głębszym zastanowieniu i waszych podpowiedziach to zrobię filtr Glebowokorzeniowy w formie małeko oczka do którego będzie wpływać z jednej strony woda a na drugim końcu będzie wypływać do głównego oczka.

Jeszcze jedna sprawa. Woda bardzo mi w oczku zmętniała nigdy jeszcze taka nie była.

Da się coś z tym na szybkości zrobić zanim zrobię filtr glebowokorzeniowy ?

I jeszcze pytanie bo w oczku mam 4 tołpygi czy jak będzie już działał filtr G-K to tołpygi mam liczyć że tołpygi nie będą miały dość jedzenia, czy da się jedno z drugim pogodzić ?
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny