wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Naiwne pytania
Autor Wiadomość
PIOTR.P 
Hobbysta



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 410
Skąd: GÓRY
Wysłany: 2014-07-17, 19:48   

Marian_021 napisał/a:
Jeśli wpuszczę wodę w ostatnie dni Sierpnia i posadzę jakieś tam rośliny ( jeszcze nie wiem co) czy mi się to przyjmie i przetrzyma zimę ?

tak powinno się budować oczka ,koniec lata wczesna jesień wszystko jeszcze rośnie zdąży się ukorzenić i na wiosnę ruszą jak stare rośliny,jak zechcesz to w maju czerwcu wpuścisz ryby do ustabilizowanego oczka
powodzenia
_________________
GÓRAL
 
 
Marian_021 
Początkujący


Dołączył: 27 Cze 2014
Posty: 11
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2014-07-18, 19:34   

PIOTR.P napisał/a:
Marian_021 napisał/a:
Jeśli wpuszczę wodę w ostatnie dni Sierpnia i posadzę jakieś tam rośliny ( jeszcze nie wiem co) czy mi się to przyjmie i przetrzyma zimę ?

tak powinno się budować oczka....to w maju czerwcu wpuścisz ryby do ustabilizowanego oczka
powodzenia


No proszę , można odpowiedzieć krótko i na temat . ... Piotr pisze " tak powinno się budować oczka..."
To podnosi człowieka na duchu ... aż chce się kopać od zaraz.
Odnośnie ryb to dopiero na wiosnę powinienem je wpuścić ???

Staram się pracować nad oczkiem cały czas ( czytam forum , projektuje) póki zapał jeszcze nie wygasł. Mam już 2 projekty odnośnie kształtu i geometrii wykonania.

Mam to w formacie pdf. Chciałbym to poddać weryfikacji i ocenie ludzi z forum. Może mi ktoś podpowie jak to umieścić na stronie
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...tak,tak
 
 
jurek47 
Entuzjasta



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 776
Skąd: swietokrzyskie
Wysłany: 2014-07-19, 11:27   

Na stronie gdzie piszesz posty niżej jest fotosik .pl ,kliknij i dalej już po sznurku.

[ Dodano: 2014-07-19, 12:31 ]
Na stronie gdzie piszesz posty niżej jest fotosik .pl ,kliknij i dalej już po sznurku.Wyskoczy ci darmowy hosting kliknij przeglądaj i wybierz nr. zdjęcia wgranego oczywiście w swój komputer.Dobrze miec program do obróbki zdjęc aby zmniejszyc wymiary.
_________________
Oczko 12m3
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3546
 
 
jurek47 
Entuzjasta



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 776
Skąd: swietokrzyskie
Wysłany: 2014-07-20, 15:31   

Na stronie głównej forum znajdziesz temat nasze forum.Kliknij i tam jest rozwinięty temat wgrywania zdjęc na tym forum.
_________________
Oczko 12m3
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3546
 
 
Marian_021 
Początkujący


Dołączył: 27 Cze 2014
Posty: 11
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2015-10-11, 19:11   

Powracam na forum i odświeżam temat . W pierwszym poście pisałem że "pomysł rodzi się i zdycha , tak cyklicznie " .... no cóż tak mi się k.. układa . W 2014 byłem już bliski zrobienia oczka na RODOS , sytuacja się co nieco zmieniła sprzedałem działkę a kupiłem małą wiejską posiadłość ( dom , budynek gospodarczy ) i tam zamierzam zrealizować moje oczkowe plany. Przeglądam stare projekty i na któryś się zdecyduję , oczko będzie miało wymiary : 2,5 x 5 x1,3 (m) i zamierzam zrobić i kaskadę i strumyczek w takiej formie przemiennej (raz to raz tamto)
To co mnie trzyma przy pomyśle oczka ... to wasze fotki i opisy , to i lenia zmusza do wysiłku.
Na nowy początek prosiłbym o jakieś rady , sugestie starych wyjadaczy odnośnie samej koncepcji oczka .Ja jestem takim gościem który słucha , chętnie korzysta z rad a potem stara się wybrać optymalne rozwiązanie.

Mam nadzieje że tym razem osiągnę finał a fotki z mojego oczka będą ozdobą tego forum.
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...tak,tak
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2015-10-12, 19:07   

Kiedyś trzeba się zebrać do pracy :piwko:
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
Marian_021 
Początkujący


Dołączył: 27 Cze 2014
Posty: 11
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2015-10-14, 15:41   

rewi napisał/a:
Kiedyś trzeba się zebrać do pracy :piwko:


No tak ..praca czyni wolnym.

Na razie jestem na etapie tego co wszyscy tu zalecają , czytam forum i inne strony na ten temat. I w miarę czytania wcale nie jestem mądrzejszy , rodzi się coraz więcej wątpliwości . Jak patrzę na co niektóre perełki ogrodowe to coraz częściej tracę wiarę w to że będę w stanie zrobić takie oczko jakie bym chciał.
Jak na razie to mam jedynie zdrowe założenia zdobyte zresztą na ty forum.
-Podstawa to dobry, przemyślany projekt. (moje stare wyrzucę )
-Brak pośpiechu w realizacji.
-Żadnych przedwczesnych zakupów

Czytam dalej...

Czytaj, czytaj, a na wiosnę będziesz miał taki ogrom projektów, że znów zwątpisz :crazy:
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...tak,tak
Ostatnio zmieniony przez Gosik 2015-10-21, 12:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Karaska 
Nowy


Dołączyła: 04 Maj 2016
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-05-04, 18:59   

Witam wszystkich. Chciałabym się podczepić do naiwnych pytań i dorzucić dwa swoje :)

Póki co mam małe oczko, które zamierzam w tym roku powiększyć (mniej więcej do 3,5x2,5m). Gdzieś tam na środku marzy mi się widoczny kamień wystający nad lustro- miejscówka dla żab :) Nie będzie ciężki, pewnie jakiś łupek.

I tutaj pojawiają się pytania- na czym taki kamień ulokować? Zostawić "górkę" ziemi? I jak ładnie obłożyć taką górkę folią- jak ją skleić żeby nie było widać nieestetycznych zagięć?

Szczerze nawet na zdjęciach ciężko mi się doszukać takiej wysepki w małym oczku a już zupełnie nie mogę znaleźć wskazówek :)

Pozdrawiam serdecznie!
 
 
Jendras 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Wrz 2015
Posty: 140
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2016-05-04, 19:53   

Napewno ciężki temat z tym kamieniem. Myślę że robiąc wysepek tak jak mówisz ziemia może się pod ciężarem kamienia udusic nie wiem jaki ciężki kamień ? Ja bym to zrobił w taki sposób ze zrobił bym taka strefę płytka w oczku np z 1.5 metra i skarpe i większą głębokość. Na końcu skarby umieścił bym taki kamień.
_________________
__________________________________
POZDRAWIAM JENDRAS

MOJE OCZKO WODNE 20m3
http://forum.oczkowodne.n...p=173256#173256
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-05-04, 20:12   

Karaska, możesz zrobić (albo zarządzić wykonanie...) coś w rodzaju szpulki na nici.
Podstawa, słupek, podstawa na kamień.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
Mariano 
Bywalec


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 27 Gru 2014
Posty: 143
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-05-04, 22:50   

W jednej z ciekawszych książek na temat budowy oczka jaką posiadam polecanym rozwiązaniem jest zastosowanie odwróconego kanału tego typu (dnem do góry): http://betonexkielce.repu...-krakowskie.jpg

Koszt to kilkadziesiąt złotych.

Oczywiście nie należy stawiać go bezpośrednio na folii, tylko podłożyć kawałek kawałek gumy.
_________________
Przydomowe oczko 12000 m^2, głębokość średnia 2m. Jakieś tam stawy. Parę strumyków :)
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny