wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Popękany siatkobeton
Autor Wiadomość
Dovahkiin 
Nowy


Dołączył: 29 Sie 2012
Posty: 3
Skąd: Resko
Wysłany: 2012-08-29, 18:57   Popękany siatkobeton

Witam,
Od trzech lat jestem posiadaczem oczka wodnego z siatkobetonu o pojemności około 6 tys. litrów. Pierwszą zimę oczko przetrwało znakomicie, jednak po drugiej zimie popękało i zaczęła z niego uchodzić woda. Problemem zająłem się dopiero w tym roku. Wypompowałem zawartość zbiornika, wyszorowałem go (w miarę możliwości sprzętowych) i posmarowałem zaprawą Ceresit CR 90 Crystalizer, a na największych szczelinach zastosowałem taśmę Ceresit CL 152. Po pięciu dniach nawilżania zaprawy (wg. zaleceń producenta) wszystko związało. Wszystko pięknie, tylko po napełnieniu woda uciekła do poziomu z przed renowacji (ok 60 cm) a moim oczom ukazały się nowe siatki rys, częściowo pokrywające się z poprzednimi.
Chciałbym dowiedzieć się, czego użyć (najlepiej jakiegoś lepiszcza ), aby raz na zawsze pozbyć się problemu.
 
 
krzysztof988 
Bywalec



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 217
Skąd: Radzyń Podlaski
Wysłany: 2012-08-30, 10:59   

folii :-D
_________________
Pozdrawiam Krzysztof
----------------------------------------------------------
Moje Oczko
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=5520
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-04, 11:36   

Dovahkiin napisał/a:
Chciałbym dowiedzieć się, czego użyć (najlepiej jakiegoś lepiszcza ), aby raz na zawsze pozbyć się problemu.
obawiam się, że oko zostało skopane. Zastosowałeś bdb materiały tylko one też mają określone możliwości. Pytanie jak oko zostało zbudowane? Obawiam się, że trzeba by położyć z jedną warstwę siatki Rabitza (a lepiej dwie) czyli zrobić w tej niecce nowe oko. Albo folia. Niestety.
 
 
Dovahkiin 
Nowy


Dołączył: 29 Sie 2012
Posty: 3
Skąd: Resko
Wysłany: 2012-09-05, 17:27   

Myślałem o ułożeniu maty szklanej i zażywicowaniu jej, jednak obawiam się, że przerosłoby to moje możliwości finansowe
A co do oka, to jest zbrojone metalowymi siatkami o różnych rozmiarach oczek, zakotwiczonycmi w gruncie 20 cm prętami (myślałem, że to wystarczy). Dodatkowym utrudnieniem był fakt, że grunt pod oczkiem nie jest jednolity, podczas wykopów natrafialiśmy na glinę, czarnoziem (nie wiem, co on tam robił) ale też łachy piachu, które sądzę że teraz (nie jestem pewien) zaczęły się rozsuwać.
 
 
krzysztof988 
Bywalec



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 217
Skąd: Radzyń Podlaski
Wysłany: 2012-09-05, 19:47   

Dovahkiin napisał/a:
że grunt pod oczkiem nie jest jednolity

Mając taki niejednolity grunt zastanów się czy nie lepiej pójść w stronę folii. Taki grunt zawsze będzie różnie "pracował" przy zamarzaniu i rozmarzaniu wpływając na zachowanie się betonu, a w efekcie pękanie. To bardzo poważny argument, który powinieneś wziąć pod uwagę. Ja też na początku myślałem o oku z siatkobetonu, ale jak przemyślałem wszystkie za i przeciw zostałem przy folii.
_________________
Pozdrawiam Krzysztof
----------------------------------------------------------
Moje Oczko
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=5520
 
 
Dovahkiin 
Nowy


Dołączył: 29 Sie 2012
Posty: 3
Skąd: Resko
Wysłany: 2012-09-05, 21:23   

Więc koncepcja z matą szklaną i żywicą odpada?
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2012-09-06, 11:24   

Będzie Cie kosztowała tyle samo co folia, a znów ryzyko, bo grunt niestabilny. Z folią takich problemów nie ma.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2012-09-06, 11:35   

Kurcza jak to jest, że ludzie wyważają niezamknięte drzwi... W naszych warunkach klimaktycznych zawsze są problemy z betonem. Oczywiśnie można temu zapobiegać ale w domowych warunkach z ograniczonym budżetem jest to niezmiernie trudne. Po co ryzykować skoro jest taki wynalazek jak folia i to z gwarancją 50lat.
Tym bardziej jak masz już beton to tylko posprzątać, odpylić i folia bezpośrednio na to...dzieci po dzieciach stać będzie i jeszcze dodatkowo nic tego nie przebije od spodu :P żyć nie umierać...no ale kombinowanie to taka nasza polska rzecz... :oops:
_________________
OCZKO , OGRÓD

PAWEŁ
 
 
 
krzysztof988 
Bywalec



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 217
Skąd: Radzyń Podlaski
Wysłany: 2012-09-06, 14:47   

vivit napisał/a:
Kurcza jak to jest, że ludzie wyważają niezamknięte drzwi... W naszych warunkach klimaktycznych zawsze są problemy z betonem. Oczywiśnie można temu zapobiegać ale w domowych warunkach z ograniczonym budżetem jest to niezmiernie trudne. Po co ryzykować skoro jest taki wynalazek jak folia i to z gwarancją 50lat.
Tym bardziej jak masz już beton to tylko posprzątać, odpylić i folia bezpośrednio na to...dzieci po dzieciach stać będzie i jeszcze dodatkowo nic tego nie przebije od spodu :P żyć nie umierać...no ale kombinowanie to taka nasza polska rzecz... :oops:

że tak powiem święte słowa :brawo:
_________________
Pozdrawiam Krzysztof
----------------------------------------------------------
Moje Oczko
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=5520
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-07, 09:03   

vivit napisał/a:
W naszych warunkach klimaktycznych zawsze są problemy z betonem.
najgorzej jak ludzie zawsze wszystko wiedzą. Masz oko z siatkobetonu? I drugie, chciałbym zobaczyć Twoją reklamację - sposób jej załatwienia za 20 lat od zbudowania oka. Proponuje trzymać się konkretów:
1. grunt niestabilny - rzeczywiście dla siatkobetonu wyzwanie, warto było to przemyśleć
2. naprawa - drogie materiały poszły, taniej było dać ze dwie warstwy Rabitza i zwykły beton z uszczelniaczem i byłoby na 50 lat
3. teraz ... żywica epoksydowa (najlepiej, ew. taniej poliestrowa pomalowana epoksydową) plus mata/tkanina da radę bez problemu - ale koszty i trzeba odpowiednie warunki - mimo, że żywica nie będzie wiązała z betonem, beton musi być suchy. Ja mimo, że nie lubię tych "piań" nad folią (ma też masę wad) byłbym za wyłożeniem tego folią.
Ale ... jeśli pęka dokładnie w tym samym miejscu, to może inna forma uszczelnienia. Generalnie przespałbym się z tematem do wiosny i wtedy działał. Fakt, że takie oko z małą ilością wody będzie narażone na ekstra wyzwania (i pękania, jak zima będzie ostra), ale to ujawni wszelkie inne wady. Nie wiem czy zrobiłeś właściwy i mocny wieniec. MOże to jest przyczyna, że oko się "składa".
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2012-09-07, 11:58   

Bajbas napisał/a:
... najgorzej jak ludzie zawsze wszystko wiedzą. Masz oko z siatkobetonu? I drugie, chciałbym zobaczyć Twoją reklamację - sposób jej załatwienia za 20 lat od zbudowania oka. ...


Nie mam oczka z siatkobetonu właśnie z faktu iż wykonanie w warunkach domowych jest mocno kłopotliwe. Szczególeni jak ktoś nie ma za dużo doczynienia z robotami budowlanymi. Kiedy robiłem swoje długo myślałem nad tym w jakiej formie je zrobić. Rozważałem także siatkobeton, ale wysoki poziom wód gruntowych i mała elsatyczność przemówiły nad zastosowaniem folii. No i jeszcze jeden argument. Zawsze mogę oczko powiększyć poprzez doklejenie kolejnego kawałka, bez konieczności demolki i powstania sporej ilości gruzu.

A co do mojej folii to myślę, że firma Oase nie zamierza zakończyć działalności. Kauczuk EPDM o grubości 1mm powinien dać radę dociągnąć.

No ale to nie o tym mowa....więc i każdy może mieć swoje zdanie.
_________________
OCZKO , OGRÓD

PAWEŁ
 
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-07, 14:39   

vivit napisał/a:
Rozważałem także siatkobeton
kocham takich specjalistów, którzy coś rozważali i to wystarcza by już na ten temat wyrażali kategoryczne opinie. A najbardziej mnie bawią takie argumenty
vivit napisał/a:
No i jeszcze jeden argument. Zawsze mogę oczko powiększyć poprzez doklejenie kolejnego kawałka, bez konieczności demolki i powstania sporej ilości gruzu.
Vivit, Ty wal na polibudę (chyba tam pracujesz) i głoś dobrą nowinę by domy przestać budować z betonu tylko stawiać namioty z folii, bo łatwo rozbudować no i co więcej łatwo przenosić!
Wypowiadać się do rzeczy, na tym co się kto zna!
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2012-09-07, 16:51   

Bajbas napisał/a:
...
kocham takich specjalistów, którzy coś rozważali i to wystarcza by już na ten temat wyrażali kategoryczne opinie.
...


No cóż każdy ma prawo nad czyś rozmyślać i porównywać. W moim przypadku po stronie oczka z folii znalazło się o wiele więcej plusów jak minusów, w rozumieniu całokszatałtu od samodzielnego wykoania poprzez eksploatowanie, aż do ewentualnej modernizacji. Wyszło mi tak jak wyszło dlatego mam z folii i jestem zadowolony.
Oczywiście nie oznacza to, że siatkobeton jest zły. Wszak wszystkie budowle hudrotechniczne są wykonane z betonu i jak widać są szczelne. Każdy musi sobie zrobić samodzielny rachunek co jemu jest najlepsze.

A co do budownictwa..... to widzisz my stawiamy z betonu a inne narody np: z drewna i też tam żyją i nawet mają ładniejsze domki od naszych klocków betonowych. Wszystko zależy od tego co kto chce i jaki chce osiagnąć efekt.

tyle w tej kwestii...a kolega Dovahkiin może samodzielnie wyciągnąć wnioski
_________________
OCZKO , OGRÓD

PAWEŁ
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2012-09-22, 18:48   

Dovahkiin napisał/a:
A co do oka, to jest zbrojone metalowymi siatkami o różnych rozmiarach oczek, zakotwiczonycmi w gruncie 20 cm prętami (myślałem, że to wystarczy).


wg mnie było niedostatecznie i niefachowo zazbrojone i tu jest pies pogrzebany
Mój sąsiad dał siatkę ogrodzeniową zamiast rabitza i nie dał się przekonać ze to się nie nadaje, oczywiście jego oczko mimo wielu napraw ciągle przecieka.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
kuba122 
Nowy


Dołączył: 29 Kwi 2016
Posty: 3
Skąd: Polska
Wysłany: 2016-04-29, 14:06   

jeżeli chodzi o renowację betonu to mogę Ci polecić firmę, która zajmie się tym profesjonalnie i na prawdę będziesz zadowolony, zobacz sobie tutaj na ich stronie hydrostpo3.pl, być może skorzystasz z ich usług.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny