wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko z siatkobetonu zrobione wg wskazówek z oczkowodne.net
Autor Wiadomość
Raafix 
Uczestnik



Dołączył: 19 Lut 2016
Posty: 75
Skąd: Dzikowo
Wysłany: 2016-03-20, 13:56   

Hazik nic tak nie wkurza jak bezmyślność gimbazy no cóż takie czasy. Temat extra fajne polemiki oczko pierwsza klasa.
 
 
spitfire 
Nowy


Dołączył: 17 Kwi 2016
Posty: 3
Skąd: z głupia frant
Wysłany: 2016-04-17, 20:44   

Cześć witam,

Zgodnie z historią Tomka i zaleceniami niniejszego forum wybudowałem staw/oczko uzbrojone z siatkobetonem.
Więcej detali na temat budowy tu:

http://wojna1920.pl/staw.htm

Miłej lektury i pozdrawiam. G.
 
 
renmir 
Bywalec



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 179
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-04-18, 19:20   

spitfire napisał/a:
Cześć witam,

Zgodnie z historią Tomka i zaleceniami niniejszego forum wybudowałem staw/oczko uzbrojone z siatkobetonem.
Więcej detali na temat budowy tu:

http://wojna1920.pl/staw.htm

Miłej lektury i pozdrawiam. G.

Jeszcze nie skończone a już robi wrażenie.
_________________
Pozdrawiam Mirek
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2016-04-21, 09:50   

A nie powinieneś był jeszcze obrzucić betonem tego murku z bloczków? W tym momencie wydaje się być źródłem nieszczelności. Może niedużej ale jednak. Gdyż w przeciwieństwie do reszty nie jest wodoszczelny.
A tak poza tym to ładnie i efektownie. Chociaż ja inaczej uformowałbym nieckę dając trochę poziomych płaszczyzn i pionów. W takich, naszych sztucznych konstrukcjach lepiej się to sprawdza. Łatwiej coś ustawić itp.
Z drugiej jednak strony do betonu można łatwo zawsze coś dokleić. Donicę na lilię itp.
Czekamy na dalsze zdjęcia! :)
 
 
Sylwester79 
Bywalec


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Cze 2010
Posty: 156
Skąd: Zamość
Wysłany: 2016-04-21, 18:47   

spitfire napisał/a:
Cześć witam,

Zgodnie z historią Tomka i zaleceniami niniejszego forum wybudowałem staw/oczko uzbrojone z siatkobetonem.
Więcej detali na temat budowy tu:

http://wojna1920.pl/staw.htm

Witam, moim zdaniem źle zaprojektowany ten wykop, ściany w takim stawie kąpielowym powinny być pionowe i porobione półki , pomyślałeś jak to w efekcie finalnym będzie wyglądało w praktyce - będziesz się ślizgał ,,pupą'' po tych ściankach , druga sprawa , to za tą kasę co już wydałeś miałbyś geomembranę wraz z podkładem która by przeleżała ciebie wnuki i prawnuki , no i ten jack daniels został by ci na zimowe wieczory
Ogólnie podsumowując to projekt kompletnie nie przemyślany i robił go jakiś laik , w takim stawie nie robi się osadnika na muł jak to ująłeś , tylko odpływ denny...
 
 
 
spitfire 
Nowy


Dołączył: 17 Kwi 2016
Posty: 3
Skąd: z głupia frant
Wysłany: 2016-04-29, 16:04   

Krytyka zawsze mile widziana. Oczywiscie, że projekt robił laik, bo nie jestem budowlańcem, jak bym chciał fachowo to bym firmę wynajął ... a tak miałem miły projekt i okazję do pracy z kolegami. NAJWAŻNIEJSZE działa, nie pęka jak innym forumowiczom, wody coraz więcej ... a naprawdę jest co cisnąć na beton bo wolumen wody jest olbrzymi. Grunt to optymizm - nie jest źle ... jak na pierwszy staw.
Historia budowy jest dla następnych domoroslych konstruktorów jako jedno ze żródeł , nauka lecz również przestroga ;) - dokładnie jak inne tego typu strony, czy w końcu te forum.

1) Faktycznie brakuje poziomych powierzchni, ale tak miało być ze względów konstrukcyjnych - po prostu bałem się kombinować z betonem i zbrojeniem, obawialem sie zagięć, wygięc, półek itp. Wyszedłem z założenia, że ma być najprościej.
Bedzie pomost, plaża - chyba damy radę jakoś wyjść z tej niecki ;)

2. Dokladnie sprawdzałem, geomembrana na taki staw (c.a. 250m2) to wydatek rzędu 9000+ zł, a gdzie jeszcze podkład (piasek, geowłóknina) .... czyli więcej niż beton ze zbrojeniem. Poza tym trzeba to zgrzewać, bawić się z cięzkimi rolkami, mocować, maskować, itd. ... a tu jeszce moje murki do pokrycia folią. Nikt w okolicy tego wcześniej nie robił a wylewał beton prawie każdy.

3. Tak, z tym murkiem miałem problem, zdawałem sobie sprawę, że może być źródłem przecieków, ech ... powinien być postawiony po wylaniu betonu. Ale już stał od kilku lat, jest wielki, burzyć go? ... był potrzebny. Zdecydowałem się starać zminimalizaować niebezpieczeństwo, i tak wokól niego rozłożyć grubiej siatki i mocniej/bardziej go zalać betonem, a później zaczynem cementowym. Jak będę miał dostęp to zrobię więcej zdjęć ze zbliżeń na łączeniach.

Nowe zdjęcia wkrótce.
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-04-29, 19:28   

OK, ale jak zamierzasz urządzić system utrzymania czystości wody?
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
spitfire 
Nowy


Dołączył: 17 Kwi 2016
Posty: 3
Skąd: z głupia frant
Wysłany: 2016-05-01, 08:35   

wolanin napisał/a:
OK, ale jak zamierzasz urządzić system utrzymania czystości wody?

Wszystko jest w opisie na stronie.

W sposób ciągły woda w zbiorniku będzie czyszczona/filtrowana w sposób naturalny poprzez wymuszoną cyrkulację wody za pomocą pompy głębinowej zanurzonej w strefie bagiennej. Pompa będzie pompować wodę przez strefę bagienną i dalej na wzniesienie aby powracała poprzez kaskadę znajdującą się obok zbiornika. W celu uniknięcia hałasu lub wibracji pompa umieszczona będzie w skrzyni/siatce dziurkowanej pomiędzy roślinnością bagienną.
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-05-01, 09:15   

Kolejność powinna być trochę inna. 1 pompa znużona w oczku, 2 jakiś filtr /może być tylko mechaniczny/ 3kaskada, 4 bagienko. W zaplanowany przez ciebie sposób zabrudzona woda będzie wpływała z oczka do strefy bagiennej i ta bardzo szybko ulegnie zamuleniu.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny