wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
zmiana folii w oczku
Autor Wiadomość
jusiag 
Nowy


Dołączyła: 17 Lut 2016
Posty: 5
Skąd: warszawa
Wysłany: 2016-02-17, 13:14   zmiana folii w oczku

Witam serdecznie,
poszukuje firmy lub kogoś kto zajmuje się wymianą folii w oczkach wodnych. Niestety u nas po 18 latach pękła i nie wiem jakie działania należy podjąć aby ją wymienić.

Jedni radzą kłaść folię na folię, inni wyłożyć siatką, teraz można laminować ??? Nie wiem chyba sama tego ne ogarnę i potrzebuję specjalisty a w internecie znaleźć ciężko. Jak trafiłam na to forum stwierdziłam że moja ostatnia deska ratunku. Dodam że oczko znajduje się w Białej Podlaskiej woj. lubelskie.

Będę wdzięczna za wszelkie informacje i porady.
_________________
Justyna
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2016-02-17, 15:02   

jusiag, jak duże jest oczko? :) Według mojej opinii firma nie jest tu potrzebna. Najlepiej parę osób wypompować wodę wyciągnąć folię i położyć nową. A z jakiej foli wykonane jest oczko?
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2016-02-17, 15:42   

Nie sądzę by ktoś kładł EPDM 18 lat temu.

A problem faktycznie jakiś wydumany. Należy:
Spędzić tydzień, dwa dokładnie przeglądając to forum. Potem spuścić wodę. Zdjąć starą folię. Powiększyć ;) i poprawić oczko myśląc zawczasu o wykończeniu brzegów. Kupić płachtę. Położyć. Zalać wodą.
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2016-02-17, 16:04   

luzio, folia jakaś dobra bo 18 lat przeleżała :P

Tak na serio to teraz jest słaby czas robić przebudowę nie wiadomo co dalej z pogodą. Poczekałabym do kwietnia i dopiero wtedy ruszyła z pracą. Jak masz rybki to odłów i do beczki z napowietrzaczem. A reszta według instrukcji kolegi wyżej. Na forum jest mnóstwo przydatnych informacji! :)

P.S pokaż zdjęcia oczka ;-)
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
jusiag 
Nowy


Dołączyła: 17 Lut 2016
Posty: 5
Skąd: warszawa
Wysłany: 2016-02-18, 07:50   

Witam ponownie,
zdaję sobie sprawę z tego że z wymianą folii nie jest problem, tylko jak próbuję dopytać gdzieś w sklepie jak najlepiej to zrobić to jedni mówią kłaść na wyczyszczoną starą, inni żeby starą wyrzucić bo ta nowa nie wytrzyma tak długo nie mówiąc o tym że radzą kłaść siatkę od gryzoni inni że to zbędne. Folia ta stara skoro tyle lat wytrzymała chyba była dobra, bo wiem że inni znajomi dużo szybciej musieli dokonywać wymiany. Jest ona dość gruba ale faktycznie nie pamiętam tworzywa. Istotne jest że była zgrzewana i ta nowa też powinna być więc tego sami nie dokonamy.

Co do wielkości dokładnie nie znam metrażu muszę zmierzyć, ponieważ jest ono u rodziców, ale głębokość ok 1,5 metra w. Połączone są dwa zbiorniki -większy i mniejszy, a na środku mostek.

Zainteresowałam się poszukiwaniem firmy teraz ale faktycznie start planujemy zrobić kiedy pogoda na to pozwoli. Teraz mamy z pół metra wody i z 50 rybek szkoda by było je stracić. Skoro dały radę przeżyć załamany lód i taki niski poziom wody w te największe mrozy sądzę ze do końca marca wytrzymają. Oczko jest teraz napowietrzane 3 pompkami także to chyba dużo daje.

Pozdrawiam
Justyna
_________________
Justyna
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-02-18, 08:41   

Cześć, skoro folia była zgrzewana, to ja bym ją po prostu naprawił.
Może pokażesz jakieś zdjęcia z obecnego stanu?
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
jusiag 
Nowy


Dołączyła: 17 Lut 2016
Posty: 5
Skąd: warszawa
Wysłany: 2016-02-18, 08:59   

Jestem w pracy zdjęcia mogę wrzucić później. Niestety "łatanie" tego nie wchodzi w grę, ponieważ w momencie kiedy pojawiło się pierwsze pęknięcie i woda zaczęła uciekać spowodowało to załamanie się dość grubego lodu (min 7 cm) który w dalszej kolejność ostrymi końcami (przy ogromnym mrozie) spowodował uszkodzenie folii i pęknięć jest zbyt dużo. Kolejna sprawa jest taka że gdy oczko było czyszczone 2 lata temu to firma która tego dokonywała zgłaszała nam że folia jest już słaba i w najbliższym czasie należy zastanowić się nad jej wyminą. Myśleliśmy że wytrzyma jeszcze parę lat.

[ Dodano: 2016-02-18, 09:38 ]
znalazłam w telefonie dwa zdjęcia :
na jednym widać oczko na drugim mam nadzieję pęknięcie.



_________________
Justyna
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2016-02-18, 12:48   

jusiag, w takim wypadu starą folię wyrzucić. A resztę zrobić porządnie czyli zabezpieczyć folie dając pod spód stare dywany, wykładziny czy wełnę mineralną i kłaść dobrą folię EPDM czy PVC ;-) Żeby wytrzymała kolejnych ładnych lat! :)
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
jusiag 
Nowy


Dołączyła: 17 Lut 2016
Posty: 5
Skąd: warszawa
Wysłany: 2016-02-18, 13:05   

Dzięki Ewa, właśnie chodziło mi o pomóc w podjęciu decyzji czy starą folie lepiej wyrzucić czy zostawić. Wydaje mi się rozsądnym ją wyrzucić i nie kombinować. Z tymi dywanami to dobry pomysł :)

Proszę jeszcze o podpowiedź jakie folie są teraz polecane, aby była szansa że przeżyją kolejnych kilkanaście lat?
_________________
Justyna
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2016-02-18, 14:14   

jusiag, jak inwestować to w coś co można potem zgrzać, skleić itp. geomembrana EPDM najdroższa opcjai najlepsza, oraz tańsza folia PVC :P
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
Irkus 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Gru 2014
Posty: 115
Skąd: Tomaszów Maz
Wysłany: 2016-02-18, 18:00   

Ja zostawił bym starą,dołożył Laty na gorąco przykrył agrowłókniną jak piszę rewi stare koce dywany i dał na to folię,w ziemi nie będzie raczej przeszkadzać a służyła by jako podwójna ochrona.
Znam firmę godną polecenia 18 zł 1m Pvc 1,1mm dwuwarstwowa z montażem,robią po całej Polsce. Ekofoll,Łódź
Ps to nie jest reklama
_________________
Pozdrawia Irek. Oczko na milion litrów
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2016-02-18, 18:03   

Według mnie to lepiej zdjąć tą starą folię żeby zobaczyć jak się mają półki, brzegi bo to wszystko po tylu latach na pewno się trochę zniekształciło. :P
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
Irkus 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Gru 2014
Posty: 115
Skąd: Tomaszów Maz
Wysłany: 2016-02-18, 18:10   

Jeśli wymaga to remontu lub zmiany kształtu to popieram twoje zdanie :soczek:
_________________
Pozdrawia Irek. Oczko na milion litrów
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2016-02-18, 19:32   

Ja mam zwyczaj wkładania do oczka sporej ilości kamieni. Zwłaszcza na brzegach w celach maskujących. Często są to duże i ciężkie kamienie bo takie dają najlepszy efekt. I wtedy zapobiegawczo podkładam jeszcze pod kamienie takie różne kawałki folii, odpady, odcięcia. Być może to niepotrzebne ale z drugiej strony zawsze to jakiś komfort psychiczny. Tak więc przykładowo tak można wykorzystać kawałki starej folii.
 
 
jusiag 
Nowy


Dołączyła: 17 Lut 2016
Posty: 5
Skąd: warszawa
Wysłany: 2016-02-19, 08:26   

Dziękuję Irku za podpowiedź firmy do której mogę się zwrócić z prośbą o pomoc.
Nawet jakbyśmy podjęli się sami naprawy oczka, to przy opcji zostawienia starej foli należałoby jak piszecie ją wyczyścić połatać - nie mamy do tego sprzętu. Tak czy inaczej musimy zwrócić się do kogoś o pomoc. Szkoda że nie mam namiarów do firmy która to robiła :( miejmy nadzieję że uda mi się jednak znaleźć kogoś rzetelnego.

W załączeniu dołączyłam jeszcze zdjęcie jak to wygląda.




_________________
Justyna
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny