wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Studnia koło stawu
Autor Wiadomość
potentator 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 185
Skąd: zw
Wysłany: 2015-12-14, 08:42   Studnia koło stawu

Witam, mam staw ktory jest zasilany wodami gruntowymi, jesli pada mam pelny stan wody i jest przelew, kiedy nie pada mam jakies 20 do 10 cm mniej wody. Chcialbym przed stawem jakies 10 m wykopac studnie tak gora na 2 m gleboka o srednicy ok 50cm bo wcisnalbym tam rure pcv zeby sie sciany nie rozlecialy. Kolo stawu plynie potok ktory jest nizej od stawu jakies 70 cm.Chcialbym zeby woda z potoka naplywala do studni. Studnia bylaby jakies 5 m od potoka, czy to dobre rozwiazanie zeby uzupelnic wode w stawie? Niechce ciagnac wodu z potoka bo mam go za plotem i musialbym pompe chowac na noc, za kazdym razem. Czekam na jakies porady i z gory dziekuje... PZDR
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-12-14, 13:22   

Pomysł ciekawy, ale studnia prędko chyba się zamuli. "Kolo stawu plynie potok ktory jest nizej od stawu jakies 70 cm" uważaj jednak by nie działało to w drugą stronę.
 
 
potentator 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 185
Skąd: zw
Wysłany: 2015-12-14, 13:54   

Wiadomo zeby w druga strone woda nie szla, ale zrobie go zaraz przy samym plocie, na zamulenie mysle wrzucic na dno kamieni troche
 
 
drogba 
Nowy


Dołączył: 29 Sty 2016
Posty: 1
Skąd: Kozakow
Wysłany: 2016-01-29, 10:29   

Ja mam podobne rozwiązanie u siebie i fajnie to wygląda.
 
 
zbiho 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 184
Skąd: Borek nad Balatonem
Wysłany: 2016-04-08, 09:58   

Bardzo dobry pomysł,mówię tak bo sam mam oczko zasilane wodą z drenażu dookoła domu.Rury drenacyjne wpadają do studzienki i stamtąd pompuje wodę do oczka. Do twojej studzienki nie doprowadzaj wody bezpośrednio z potoczka tylko przesączoną przez drenaż,parę metrów żółtej rury drenacyjnej perforowanej owiń jakąś flizeliną ogrodniczą,wykop zrób obok strugi,poniżej poziomu wody,wrzuć rurę,zasyp żwirem.
Potem wykop kanał do strumyka obok poprzedniego i zasyp żwirem.Woda będzie przesiąkać do studzienki i oczyszczać się samodzielnie.Teraz tylko pompować do stawku,pompka na 24V i solar za 200zł, masz czystą wodę z przepływem za free.
_________________
albo rybki i akwarium
 
 
potentator 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 185
Skąd: zw
Wysłany: 2016-04-09, 13:36   

mam zrobione tak, wiadro w strumyku z pompka , kawalek rurki a w w niej waz 1/2 cala i pompka 25 w. Ciagne tak juz od zimy i odpukac jest dobrze. Teraz mam problem bo jako ze jest teren bagieny mam duzo zelaza w wodzie bo wszystko bulka. Mam malo roslin, ale mysle ze jest to przejsciowe
 
 
zbiho 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 184
Skąd: Borek nad Balatonem
Wysłany: 2016-04-09, 15:26   

potentator napisał/a:
duzo zelaza w wodzie bo wszystko bulka

Ok,tylko jeszcze przetłumacz proszę.
_________________
albo rybki i akwarium
 
 
potentator 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 185
Skąd: zw
Wysłany: 2016-04-11, 07:45   

chodzi mi o te ze wraz z nadejsciem wiosny wydzielaja sie z podloza gazy a wraz z nimi duza ilosc zelaza i dopiero jak rosliny zakwitna na dobre to problem zniknie zapewne....
 
 
banisi 
Nowy


Dołączył: 09 Lip 2016
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-09, 14:29   

Do twojej studzienki nie doprowadzaj wody bezpośrednio z potoczka tylko przesączoną przez drenaż,parę metrów żółtej rury drenacyjnej perforowanej owiń jakąś flizeliną ogrodniczą :)
_________________
[url=https://whose-number-is.com][/url]
 
 
potentator 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 185
Skąd: zw
Wysłany: 2018-10-29, 14:18   

hihih, pod dwóch latach w końcu wziąłem się za projekt budowy :) Na razie przekopałem się na swoją działkę z peszlem od potoka. Zajęło mi to cały dzień głębokość wykopu 1.40 cm :/ taka jest różnica w poziomie względem dna potoka. Dla pewności wolałem zjechać te 20 cm więcej żeby woda doszła. Zrobiłem tylko jeden błąd że nie wkopałem sie w górę Potoka a równolegle, ale myślę że nie będzie problemu z dopływem
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-10-29, 15:34   

potentator napisał/a:
głębokość wykopu 1.40 cm :/ taka jest różnica w poziomie względem dna potoka

A jak ma się poziom wody w potoku w miejscu jej ujęcia do poziomu wody w stawku (ile centymetrów różnicy)?
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
potentator 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 185
Skąd: zw
Wysłany: 2018-10-29, 21:57   

Jakies 60 70 cm wyżej od potoka jest woda, inaczej dno stawu to lustro wody potoka tak gdzies mniej wiecej.

[ Dodano: 2018-10-29, 21:59 ]
Teraz czerpie pompa za ogrodzeniem, chce zrobic na swoim kawałki ogrodka.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny