wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Biała woda w oczku
Autor Wiadomość
Syla 
Nowy


Dołączyła: 03 Wrz 2015
Posty: 2
Skąd: Wielkopolska
  Wysłany: 2015-09-03, 11:36   Biała woda w oczku

Witam serdecznie :)

Na wstępie prosze o wyrozumiałość bo to mój pierwszy raz z jakimkolwiek forum ;)
Problem z wodą w oczku mam na tyle nie typowy że ogólna wyszukiwarka nic nie znalazła w podobnym temacie :-o
Dlatego zdecydowałam się tutaj zalogować i poszukać pomocy i odpowiedzi.
Rano zastałam wode w oczku całą zabieloną. Nie był to nalot lub zabarwienie na powierzchni. Całosciowo woda była biaława. Ryby zgrupione w jednym miejscu łapczywie łapały powietrze.
Natychmiast odpompowałam połowę wody i dopuściłam czystej. Napowietrzacz włączyłam na stałe (normalnie mam na czas). Oczko mam juz z 10 lat a teraz taka sytuacja :?
Co mogło spowodować to zabielenie? Czy przyczyna według Państwa raczej "organiczna" czy działanie zewnętrzne... bo zastanawiam się czy ktoś mi czegoś nie sypnął do tego oczka :-(
Dodam jeszcze ze przed incydentem woda była mętnawa i zielonkawa a teraz po w większej częsci wymianie woda jest krystaliczna jak nigdy. Ryby trzymaja sie teraz w polowie glebokosci i chyba nic im nie jest na szczęscie . Oczko było czyszczone na wiosnę. Przy obecnych upałach często woda była uzupełniana. Filtr jest. Żadne wapno nigdy nie było sypane przeze mnie.
Proszę o pomoc. Może ktoś mial taki przypadek? Jakie sa mozliwe przyczyny?
Pozdrawiam :pa:
_________________
Syla
 
 
Leszek Garwolin 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lis 2011
Posty: 161
Skąd: Garwolin
Wysłany: 2015-09-04, 09:07   

Chyba samo tak sie nie zrobilo.masz jakies zdjecia tej bialej wody?
_________________
Leszek
 
 
 
Mr Frog 
Początkujący



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Cze 2015
Posty: 31
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2015-09-04, 09:54   

Witam,
A czy przypadkiem złośliwy sąsiad nie wsypał do oczka NaOH ?
Piszę poważnie bo mój znajomy miał kiedyś podobny problem, niestety ludzka zawiść i zazdrość nie zna granic, jakby tego było mało to kilka dni później przebili mu ogromny rozkładany basen. :((

Pozdrawiam.
 
 
Syla 
Nowy


Dołączyła: 03 Wrz 2015
Posty: 2
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2015-09-04, 15:55   

Witam
Dziękuję za odpowiedzi :)
Leszek zdjęć nie pomyslałam robic - ryby ratowałam w pierwszym odruchu :-D
Mr Frog, są ludzie i kanalie niestety :? Ale wodorotlenek sodu to raczej nieee... rybki by się poparzyły a mają się super :yahoo:
Mężowi przypomniało się że na początku lata wlewał jakis preparat na glony i podejrzewamy że to może jakas spóżniona przez upały reakcja tego preparatu bo woda jest naprawde nie do poznania :good:
Może preparat osiadł na dnie przez tą przyduchę a z pierwszym ochłodzeniem i deszczami w koncu zadziałał?... hmmm tak kombinuję.. chociaz przecież napowietrzanie było cały czas :roll:
Suma sumarum zakończenie szczęśliwe :piwko:
Pozdrawiam
_________________
Syla
 
 
Rafal22 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Cze 2013
Posty: 56
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-09-04, 19:04   

A może masz odprowadzenie deszczówki z dachu do oczka? U mnie ostatnio po intensywnym deszczu też zrobiła się biaława. Mimo, że z dachu woda najpierw trafia na kaskadę i zwykle nie ma żadnych problemów z jej czystością. Jednak ostatnio po deszczu zrobiła się biaława przez około dobę, po czym sama się wyklarowała się i teraz mam kryształ.
 
 
Mariano 
Bywalec


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 27 Gru 2014
Posty: 143
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-09-09, 21:52   

Sprawdź PH - będzie łatwiej coś wyrokować.
_________________
Przydomowe oczko 12000 m^2, głębokość średnia 2m. Jakieś tam stawy. Parę strumyków :)
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny