wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
ZASILANIE OCZKA WODĄ DESZCZOWĄ
Autor Wiadomość
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2013-04-08, 14:10   

A ja myślę, że z samego poszycia dachu to nic specjalnego do wody nie przejdzie. Problem jest gdzie indziej. Jeżeli mieszkasz w mocno uprzemysłowionym terenie albo sąsiedzi palą czym popadnie w piecach to część z tych pyłów osadzać się będzie na dachu i będzie spływać z pierwszą falą opadów. Chyba na tym forum było coś o takim patencie, z pomocą którego pierwsza woda z dachu była kierowana precz a dopiero po iluś litrach trafiała do zbiornika.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2013-04-08, 14:32   

Z eternitu jeszcze taki brud nie leci jak z papy, aż wodna na dnie robi się jak smoła.
A wiadomo eternit azbest.
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2013-04-08, 16:22   

Faktycznie ciekawie byłoby dowiedzieć się co powiedzieliby w laboratorium. Z drugiej strony jeszcze niedawno nie miałem rynien i woda leciała z dachu prosto na trawę i inne zielska. I nie widać było by im to przeszkadzało. Zwłaszcza pod eternitem. To już ta woda z papy wydaje się być gorsza. Azbest z tego co kojarzę to najgorszy jest wdychany. Może w wodzie nie jest taki niebezpieczny. A i często przecież eternitowe dachy pokryte są mchem. Tak swoją drogą to z połowa wody w moim dopiero co powstałym oczku jest właśnie z tej papowej deszczówki. Tak czy owak więc się okaże na ile jest szkodliwa. Chociaż ryb narazie nie planuję. Ale inne żyjątka byłyby fajne. Zwłaszcza zdrowe :)
Teren gdzie jest oczko nie jest zbyt uprzemysłowiony więc przynajmniej to jest na plus.
 
 
Adacho 
Moderator



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 785
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2013-04-08, 21:44   

Uważam, że woda z papy ma trujący skład.
Smarujemy dachy różnymi środkami, które deszcz systematycznie spłukuje.
Kilka wiader świństwa wciągniętych na dach, spłynie w kilka miesięcy i dach znów nadaje się do konserwacji.
_________________
Adam pozdrawia
MOJE OCZKO WODNE
 
 
glonojad69 
Początkujący



Dołączył: 03 Sie 2015
Posty: 22
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2015-08-05, 17:23   

Witam
Jak można to zademonstruję mój domowej roboty zbieracz deszczówki zrobiony dziś bez kleju.

To nam jest potrzebne + kilka śrubek


Z dekla odcinamy wsuwaną część, oba powstałe fragmenty wykorzystujemy.


Odciętą ściankę-obręcz przykręciłem na wysokości wylewu z trójnika.



Płaskie denko dopasowałem aby szczelnie opierało się na przykręconej obręczy.



Pozostała kwestia przytwierdzenia kawałka pionowej rurki przelewowej.



Miałem to na początku kleić, ale wymyśliłem coś takiego


Dwie końcówki rurki 50 po złożeniu świetnie blokują denko z przepustem (można też wykorzystać tu przewiercony deklielek 50)



Wrzuciłem trochę smaru dla lepszej szczelności na uszczelki i zamontowałem od razu w trakcie deszczu na rynnie.


Działa aż za dobrze i zbiera wodę ze 150m2 :)
Koszt dla mnie to 10zł za nowy trójnik, reszta to wygrzebane starocie :)
W przeciwieństwie do "sklepowych" zbieraczy wody sami decydujemy jaką średnicą rury deszczówkę mamy zbierać. Te "firmowe" mają jak dla mnie za małą średnicę wylotową, no ale kwestia z jakiej powierzchni i jak szybko chcemy zbierać deszcz.
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2015-08-05, 17:49   

U mnie woda deszczowa to podstawa zasilania oczek. Jak zdobędę trochę kasy to rozbuduje system tak że w ogóle nie będę potrzebować kranówki. Dzięki czemu parowanie czy drobne nieszczelności nie będą mnie wzruszać.
Tak czy owak największym problemem z deszczówką jest jednak filtracja. Z dachów spływa sporo syfu. Jeśli nawet nie przemysłowego kurzu to mnóstwo różnych pyłków i liści jeśli w pobliżu są drzewa. To jest według mnie kluczowy problem. Zrobiłem prosty filtr z siatki ułożonej po skosie, mający na celu wychwycenie i wyrzucenie liści a dalej z gąbki czy tam maty.
Jakoś tam działa. Filtr jest konieczny.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny