wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kiełbie w okolicy Radomia
Autor Wiadomość
Rafal22 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Cze 2013
Posty: 56
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-07-27, 09:15   Kiełbie w okolicy Radomia

Bardzo chciał bym wpuścić do mojego oczka kilka sztuk kiełbi, ale nie wiem gdzie w okolicach Radomia mógł bym je złapać? Zawsze na wypadach wędkarskich uważnie obserwuję wodę, ale jeszcze nigdy nie widziałem tych ryb. Jak by ktoś znał i mógł mi podać lokalizację gdzie w moich okolicach mogę je znaleźć, będę bardzo wdzięczny. Ewentualnie jeśli ktoś ma i mógł by mi odsprzedać kilka sztuk to proszę o informację.
Pozdrawiam
 
 
wallclock
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-28, 09:53   

To bardzo kiepski pomysł ponieważ kiełbie w Polsce są pod ścisłą ochroną a Kiełb Kesslera jest wpisany na Polską Czerwona Księgę Zwierząt. Spotkania z prokuratorem nie należą raczej do przyjemności :-)
 
 
Arkadek 
Początkujący


Dołączył: 26 Maj 2014
Posty: 10
Skąd: Łowicz
Wysłany: 2015-07-28, 19:22   

Witam. Czy nie lepiej wpuścic kolorowe karasie lub karpie koi przynajmniej będzie je widac a kielbika możesz nigdy nie zobaczyc bo to denna rybka i , lubi wodę w ruchu płynącą. :pa:
_________________
Darek-Łowiczak
 
 
Rafal22 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Cze 2013
Posty: 56
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-07-28, 22:30   

Z tego co mi wiadomo to tylko Kiełb Kesslera i białopłetwy są pod ochroną. Natomiast krótkowąsy / pospolity nie jest chroniony. Kiedyś trzymałem je w całkiem małym zbiorniku i nie było z nimi żadnych problemów, a do tego nie były płochliwe. Karasie kolorowe już mam. Na kojaki trochę za mały zbiornik. A po za tym fascynują mnie nasze rodzime gatunki. Mam już słonecznice, i choć małe, ale widać je całkiem nieźle. Marzą mi się jeszcze cierniki i okonek, choć co do okonka to trochę obawiam się o słonecznice.
 
 
Artur 
Administrator



Pomógł: 54 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 1268
Skąd: Długołęka/Wrocław
Wysłany: 2015-07-29, 20:20   

Rafal22, Wiesz co piszesz, w porównaniu do innych.
_________________
Pozdrawiam Artur!
 
 
wallclock
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-30, 07:13   

Artur napisał/a:
Rafal22, Wiesz co piszesz, w porównaniu do innych.
Trzeba jeszcze potrafić rozróżnić wszystkie gatunki kiełbia. Dla średnio zaawansowanego wędkarza jest to bardzo trudne a co dopiero dla kogoś kto kiełbia widział może raz w życiu. Pozatym mam wątpliwości czy etyczne jest wyciąganie ryby z jej naturalnego środowiska i przenoszenie do oczka
 
 
Rafal22 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Cze 2013
Posty: 56
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-07-30, 08:25   

Kolego wallclock, nie irytuj się. Trochę gafę palnąłeś, ale nikt do Ciebie o to pretensji nie ma (choć dobrze by było wiedzieć co się pisze). Tak się składa że również wędkuję i istotne różnice między gatunkami kiełbi znam. A co do etyki odłowu tych ryb z ich naturalnego środowiska, to niestety, ale wiele zwierząt jeszcze istnieje tylko dzięki temu, że udało się je uchronić od wyginięcia poprzez hodowlę w niewoli. Chciał bym, aby moje oczko było takim rezerwuarem dla ryb o których pisałem. Nadwyżkami hodowlanymi mógł bym wtedy "zasilać" ich naturalne środowisko.
 
 
wallclock
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-30, 08:39   

Rafal22 napisał/a:
Kolego wallclock, nie irytuj się. Trochę gafę palnąłeś, ale nikt do Ciebie o to pretensji nie ma (choć dobrze by było wiedzieć co się pisze). Tak się składa że również wędkuję i istotne różnice między gatunkami kiełbi znam. A co do etyki odłowu tych ryb z ich naturalnego środowiska, to niestety, ale wiele zwierząt jeszcze istnieje tylko dzięki temu, że udało się je uchronić od wyginięcia poprzez hodowlę w niewoli. Chciał bym, aby moje oczko było takim rezerwuarem dla ryb o których pisałem. Nadwyżkami hodowlanymi mógł bym wtedy "zasilać" ich naturalne środowisko.
Głubszego tlumaczenia w życiu nie slyszalem. Zaraz powiesz że trzeba cyrkom które torturują zwierzęta, szczególnie dziekować bo może dzięki nim uchronimy słonie czy tygrysy od wyginięcia. Nikt nie zabiera zwierząt z ich naturalnego środowiska dla ich dobra! Poza tym w historii ziemi z jej powierzchni zniknęło tysiące gatunków w sposób naturalny, taka jest kolej rzeczy ze jedne gatunki kończą sie a pojawiaja sie nowe. To człowiek sztucznie próbuje ingerować w naturę.

[ Dodano: 2015-07-30, 08:58 ]
Poza tym wpuszczanie ryb z oczka do naturalnych zbiorników jest PRAWEM ZABROBIONE! Można w ten sposób przyłożyć sie do z dziesiątkowania populacji różnych gatunków. Każdy hodowca i wędkarz o tym wie a Ty nie wiesz, zastanawiające.
 
 
Rafal22 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Cze 2013
Posty: 56
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-07-30, 09:02   

Nie miałem cyrków na myśli. A Ciebie, jeśli nie możesz pomóc, to proszę o nie spamowanie mojego posta i o trochę kultury.
 
 
wallclock
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-30, 09:35   

Rafal22 napisał/a:
Nie miałem cyrków na myśli. A Ciebie, jeśli nie możesz pomóc, to proszę o nie spamowanie mojego posta i o trochę kultury.
W bardzo kulturalny sposób uświadomiłem Ci Twoje plany ratowania natury nie dość ze są NIE ZGODNE Z PRAWEM to są też nie etyczne.

[ Dodano: 2015-07-30, 09:44 ]
Niestety ale to Ty sam spamujesz własny post. A ja musiałem sie wypowiedzieć żeby nikomu nie przyszło do głowy wypuszczać ryby z oczek do naturalnych zbiorników. Jak ktos nie wie jakie szkody to może wyrządzić naturze to łatwo w internecie może znaleźć info na ten temat. Zachęcam do zainteresowania sie tym.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny