wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Lekarstwa dla ryb
Autor Wiadomość
krzysztof988 
Bywalec



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 217
Skąd: Radzyń Podlaski
Wysłany: 2013-05-16, 11:10   

Plan jest dobry, niestety mi mnie pomógł ( pleśniawka) - chyba za bardzo rozwinęła sie ta choroba, bo karaś zszedł był z tego padołu
_________________
Pozdrawiam Krzysztof
----------------------------------------------------------
Moje Oczko
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=5520
 
 
Pawlak 
Oczkomaniak



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 852
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2013-05-18, 08:39   

To mam jeszcze jedno pytanie, na opakowaniu pisze żeby nie mieszać z chlorem, czy coś takiego, a jak wiemy we władku są straszne upały i woda paruje, to czy mogę uzupełniać te kilka cm wody zwykła kranówką? Bo innej opcji nie ma
_________________
https://wizjonerbezwizji.blogspot.com/ Mój Blog osobisty.
http://ogrodwodny.blogspot.com/ Mój blog o oczkach wodnych.
 
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2013-05-25, 09:52   

Pawlak, a nie możesz w jakimś zbiorniki napuścić wodę i poczekać te parę dni? Jeśli masz możliwości łap deszczówkę. ;)
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
choina79 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 191
Skąd: Wołów
Wysłany: 2013-06-09, 18:46   

u mnie w stawie pojawily sie wrzody u karpi (czerwone dziury jakby wypalone> co polecacie obsypanie stawu wapnem wystarczy?
 
 
 
jacek placekkk 
Początkujący


Dołączył: 21 Sty 2013
Posty: 26
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-06-10, 02:29   

u mnie też pojawił się problem też kilka karpi ma takie czerwone plamki jak sobie z tym najskuteczniej radzić rozlałem po całym stawie wapno rozcieńczone z wodą bo zauważyłem też pijawki rybie na kilku rybkach i roślinach :???:
 
 
violettaxx 
Przyjaciel forum



Pomogła: 21 razy
Dołączyła: 05 Maj 2009
Posty: 1195
Skąd: Gronity
Wysłany: 2013-06-10, 12:14   

Jeżeli warunki będą stabilne a ryba na tyle silna powinna dojść do zdrowia (jeżeli jest to ryba tzw. konsumpcyjna kuracja antybiotykowa może okazać się zbyt droga !).

A pijawki i inne pasożyty wielokomórkowe zwalczysz Neguvon do stawu stosuje się w stosunku 1:750000 , niszczy nawet skorupiaki np. ślimak .Niestety część ryb może paść . :((

Ale najlepiej skonsultuj wszystko z ichtiologiem, żeby mógł trafnie stwierdzić chorobę na miejscu i postawić trafną diagnozę.
_________________
Moje KOI
http://www.youtube.com/watch?v=MO7k7m2sDIY
http://www.youtube.com/watch?v=snDI_ULS7yw
http://www.fotosik.pl/moje_zdjecia.html
 
 
silpe 
Bywalec



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 297
Skąd: Wojnicz
Wysłany: 2013-06-10, 19:43   

choina79 napisał/a:
u mnie w stawie pojawily sie wrzody u karpi


ichtioxan powinien dac rade ,jak nie kupisz online to u weta zamów
_________________
oczko 36m³
http://www.youtube.com/wa...feature=mh_lolz
pozdro-- Piotrek
 
 
violettaxx 
Przyjaciel forum



Pomogła: 21 razy
Dołączyła: 05 Maj 2009
Posty: 1195
Skąd: Gronity
Wysłany: 2013-06-10, 23:59   

Duża zabawa z wyliczaniem i namaczaniem karmy (oksyteracykliną) przy dużej ilości ryb trochę kłopotliwe bo dodatkowo słabo ryb to jedzą :-(
_________________
Moje KOI
http://www.youtube.com/watch?v=MO7k7m2sDIY
http://www.youtube.com/watch?v=snDI_ULS7yw
http://www.fotosik.pl/moje_zdjecia.html
 
 
violettaxx 
Przyjaciel forum



Pomogła: 21 razy
Dołączyła: 05 Maj 2009
Posty: 1195
Skąd: Gronity
Wysłany: 2013-06-15, 20:00   

Przedruki zebrane uzupełnienie:

Preparaty dostępne w sklepach zoologicznych:

- AQUASAN (zoolek) – zwalcza pierwotniaki, bakterie, pleśnie, wiciowce, ameby, bakterie beztlenowe. 20 ml preparatu zawiera:
- 1-fenoksy-2-proponal 400mg
- chlorek czterometylotiominy 22mg
- winian 1-hydroksyetylo-2-metylo-5-nitroimidazolu 1874mg
Rozpuszczone w 20% wodnym roztworze propandiolu-1,2
20 ml aquasanu (przy leczeniu pierwotniaków) równa się 1 gramowi metronidazolu.
Przykład stosowania: 20ml/100-200L przez 3-4 dni.

- AQUASAN-S (zoolek) – zwalcza pierwotniaki, wiciowce, bakterie, pleśnie. W skład jednej kapsułki wchodzi:
-metronidazol 500mg
-hydrochoryd akryflawiny 2mg
-błękit metylenowy 2mg
Przykład stosowania: 1 kapsułka na 50L.

- BAKTOPUR (sera) 100ml – zwalcza infekcje bakteryjne głównie zewnętrzne (gnicie pyszczka, martwica płetw). W skład wchodzi:
-akryflawina 209,7 mg
-błękit metylenowy 4,95 mg
-glikol fenylu 0,6 gr
-woda destylowana do uzupełnienia
Przykład stosowania: 1ml/20L.

- BAKTOPUR DIRECT (sera) – zwalcza infekcje bakteryjne głównie wewnętrzne. W skład jednej tabletki wchodzi 27,6mg nifurpirinolu. Przykład stosowania: 1 tabletka / 50L.

- BLUE-ICHTIO (zoolek) zwalcza glony, bakterie, pierwotniaki. W skład 100ml wchodzi:
-chlorowodorek błękitu metylowego 1gr
-wersenian miedziowy 3gr
Przykład stosowania: 10ml/200L.

- BŁĘKIT METYLENOWY &# zwalcza jednokomórkowe pasożyty zewnętrzne, infekcje bakteryjne, pierwotniaki, grzyby. Przykład stosowania: profilaktycznie 10ml/30L.

- CAPIFOS (zoolek) – zwalcza przywry, nicienie, tasiemce. Działa niszcząc układ nerwowy pasożyta. 1 kapsułka zawiera 25mg trichlorfonu. Przykład stosowania: jako kąpiel długotrwała 1 kapsułka/ 50L, jako kąpiel krótkotrwała 1 kapsułka / 10L.

- CAPITOX (zoolek) – zwalcza nicienie, tasiemce, przywry. Niszczy tylko dorosłe formy pasożytów. 30ml opakowanie zawiera 900mg Lewamisolu.

- CAPITOX-S – zwalcza nicienie, przywry, tasiemce, pijawki. 1 kapsułka zawiera 100mg Lewamisolu.

- CHLORAMINA – zwalcza bakteryjne infekcje skóry i skrzeli, przywry. Należy bardzo uważać przy stosowaniu w wodzie o ph poniżej 7 - konieczne jest przeprowadzenie próby toksyczności. Niszczy rośliny. Do zneutralizowania użyć „antychloru”.

- FMC/MFC – odkażalnik uniwersalny. Jest bardzo toksyczny i rakotwórczy dla ludzi ! W skład wchodzi:
-zieleń malachitowa
-błękit metylenowy
- formalina (37-40%)
- w preparatach niektórych firm dodaje się jeszcze aldehyd mrówkowy
Przykład stosowania: jako kąpiel długotrwała 10ml/100L.

- FURANOL (jbl) - zwalcza infekcje bakteryjne głównie wewnętrzne. W skład wchodzi nifurpirinol (ten sam składnik co w baktopur direct). Przykład stosowania: 1 tabletka / 20L.

- GREEN-ICHTIO (zoolek) – zwalcza głównie pierwotniaki. Nie należy stosować w wodzie o ph wyższym niż 8. W 100ml zawiera:
-chlorowodorek zieleni brylantowej 1mg
-chlorowodorek zieleni malachitowej 4mg

- ICHTIOMYCIN-C (zoolek) – zwalcza infekcje bakteryjne, biobójczy. 1 kapsułka zawiera:
-chloramfenikol 500mg
-mleczan et akrydyny 8mg
Przykład stosowania: 1 kapsułka / 50L

- ICHTIOFURAN PLUS (zoolek) – zwalcza infekcje bakteryjne, niszczy bakterie gram dodatnie i gram ujemne. Preparat dezynfekujący. W skład jednej kapsułki wchodzi:
-nitrofurazon 100mg
-furazolidon 20mg.

- JODYNA – zwalcza głównie grzyby, bakterie. 1% roztworem można odkażać rany, owrzodzenia skóry. Przykład stosowania: głównie pędzelkowanie roztworem 1ml jodyny/10ml wody.

- MYCOCID (zoolek) – zwalcza pleśnie, pierwotniaki, bakterie, glony. 30ml preparatu zawiera 150mg aktywnej miedzi w postaci jonowej Cu+2.

- NADMANGANIAN POTASU – zwalcza infekcje bakteryjne, grzyby, jednokomórkowe pasożyty, przywry, skorupiaki. Im wyższe ph tym środek staje się bardziej toksyczny. Zalecane wykonanie próby toksyczności. Przykład stosowania: 5mg/1L do 30 minut, 2mg/1L do 2 godzin lub do nowo zakupionych roślinek 10mg/1L przez 10 minut.

- RYWANOL – zwalcza głównie miejscowo występujące grzyby. Przykład stosowania: pędzelkowanie roztworem 100gr rywanolu/100ml wody.

- TRYPAFLAVIN (zoolek) – zwalcza bakterie, pierwotniaki. Przy długotrwałym stosowaniu szkodzi roślinom. Nie należy stosować w ph powyżej 8. 10ml preparatu zawiera 50mg chlorowodorku akryflawiny. Przykład stosowania: jako kąpiel długotrwała 10ml/20L, jako kąpiel krótkotrwała 10ml/5L.

- WODA UTLENIONA – zwalcza głównie pierwotniaki (oodinum). Przykład stosowania: 10cm3 3% wody utlenionej / 10L.

- ZIELEŃ MALACHITOWA – zwalcza pleśniawkę, kulorzęska. Silnie rakotwórcza ! W wodzie miękkiej i kwaśnej bardziej toksyczna. Jej toksyczność również rośnie wraz ze wzrostem temperatury. Toksyczna dla ikry i świeżo wyklutego narybku. Przykład stosowania: jako kąpiel długotrwała 10ml/100L.

- ZOOSEPT-S (zoolek) – zwalcza bakterie, jest środkiem o szerokim spektrum działania. W skład 1 kapsułki wchodzi:
-sodium sulfatiazole (sól sodowa) 400mg
-sodium sulfacetamide (sól sodowa) 100mg
-błękit metylenowy 5mg
-fluoresceina 1mg
Przykład stosowania: 1 kapsułka / 50L

Nie biorę odpowiedzialności za stosowanie leków i preparatów podanych powyżej. Przed użyciem jakiego kolwiek środka przeczytaj uważnie ulotkę i stosuj się ściśle do wartości dawek podanych przez producenta.
_________________
Moje KOI
http://www.youtube.com/watch?v=MO7k7m2sDIY
http://www.youtube.com/watch?v=snDI_ULS7yw
http://www.fotosik.pl/moje_zdjecia.html
 
 
Pearl 
Uczestnik


Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 58
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2014-06-09, 17:33   

czy ktoś z Was miał może podobną sytuację:
podałem fenbenat we właściwych 2 dawkach, potem FMC plus (cztery dni temu pierwsza dawka)... ale to co przez ostatnie dziesięć dni dzieje się z wodą w oczku to jakaś masakra. Systematycznie (wizoalnie) pogarsza się jej jakość... po fmc miało być lepiej, a tymczasem woda jest już taka, że na 0,5m nic nie widać... w wyniku "kuracji" padło mi już 10 małych koi (ale tylko dzisiaj wyłowiłem 4 :-( ) ...a przecież (wg ulotki) jeszcze 0,5 dawki FMC pozostaje wciąż do dolania :-o ale myślę, że te ryby już tego nie przetrzymają... chowają się gdzieś głęboko, rzadko je widzę. Woda przed rozpoczęciem kuracji trzymała parametry, miałem tylko lekki problem z glonami, ale jeszcze przed kuracją kilka dni chodziła lampa uv. W trakcie kuracji cały czas mocno napowietrzam... staw na razie jest bez filtra biologicznego, który na czas wpuszczenia do oczka chemii, odłączyłem.
Wszędzie jest napisane, że po zakończeniu kuracji FMC NALEŻY przywrócić jakość wodzie... Ok? Tylko jak to zrobić? Czy już po pierwszej dawce fmc trzeba wymienić 30% wody, a pod drugiej dawce fmc, kolejne 30%? Co zrobić w moim przypadku, gdy woda wizualnie to już prawie szambo, ryby słabe (nie jedzą 12 dni), natomiast kuracja nie zakończona? Ryby, które padły były niewielkie i pewnie stąd ta kolejność (starsze, większe, jeszcze się bronią przed ...zagładą). Dziwi mnie tylko, że na jednej martwej rybie zauważyłem około 1cm długości wijące się żyjątko... chemia miała przecież wybić wszystko (przypomnę, dzisiaj jest trzeci dzień od wlania pierwszej dawki cmf... a wcześniej w odstępach 5 dni stawik "traktowałem" dwukrotnie fenbenatem) ?
Ryby nie podpływają do pokarmu, są głęboko, wystraszone.... co robić? Jak wyjść z tego pata? Boję się ,że gdy puszczę teraz tę wodę z oczka dodatkowo przez filtr biologiczny i strumień to i tak nic to nie da, a chemia "rozwali" mi tylko filtr.... Tlenu wg mnie jest w wodzie aż nadto... skąd więc ten syf? Jest to taka drobniutka zielona zawiesina... tak drobna, że już nawet na filtrze mechanicznym od pompy nie chce osiadać. Nie wiem co robić? Wymieniać większość wody? Wlać jakiś środek uzdatniający z witaminami? Straciłem kontrolę... pomocy. Wyłowienie ryb nie wchodzi w grę, nie uda się (40.000l).
Jeśli post jest nie w tym miejscu, proszę przenieść
 
 
KILERK1 
Entuzjasta



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 767
Skąd: TRZEBNICA
Wysłany: 2014-06-09, 20:42   

Mogę się mylić Pearl, niech mnie ktoś poprawi jeśli jest inaczej,ale powinieneś tą wodę przepuścić przez filtry i lampę uv.No i trochę podmień.Ta zielona drobna zawiesina to na pewno glony.
Ryby są małe, czyli to nie jest muł od grzebania w donicach -wygląda że to nic innego jak tylko glony.Oczko masz duże ,ryby i tak sobie same znajdują coś do zjedzenia same.Pewnie nie musiałbyś je karmić nawet ze 2 tyg.
_________________
PAWEŁ
oczko ok. 90 m3

https://www.youtube.com/watch?v=cs9BJuKxhvw
http://youtu.be/P4GE-x_xM5c
http://youtu.be/lqGzwxdLgAE
 
 
Jagoda 
Początkujący


Dołączyła: 28 Lis 2011
Posty: 10
Skąd: Mazoweckie
Wysłany: 2015-07-27, 23:05   Dimilin - jakie dawki?

Witajcie po długiej nieobecności. Niestety temat splewki w moim oczku powrócił. ŻADNYCH leków przeznaczonych do oczek nie można obecnie dostać w PL (są albo zakazane albo traktowane jako leki ale u weterynarza ich nie uświadczysz). Skupiłam się zatem na Dimilinie. I tu zagwostka dla nie: tutaj na forum w różnych tematach znajduję informacje pochodzące z artykułu http://oczkowodne.net/strony/chorobyryb.php zalecające dawkowanie 0,03mg/l wody co daje 0,03g/1000 litrów, natomiast na innej stronie, w artykule dotyczącym chorób koi dawkowanie (zarówno dla Argulus jak i Lernea) jest 1gm/1000l (domyślam się, że autor pisząc "gm" miał na myśli gramy). To jest drastyczna różnica. Oczywiście w obu przypadkach radzone jest aby wyłączyć filtry, silnie napowietrzać, wyłączyć UV... Nie wiem co mam zrobić z tym fantem. Nie chcę otruć moich ryb a bez dimilinu się nie obędzie. Nie wiem również po jakim czasie mogę zastosować inne środki (np.FMC) na wtórne zakażenia.
_________________
Pozdrawiam, Jagoda
 
 
Pan_Ropuch 
Nowy


Dołączył: 22 Lis 2018
Posty: 1
Skąd: Mikołajki
Wysłany: 2018-11-27, 20:57   

violettaxx napisał/a:
Przedruki zebrane uzupełnienie:

Preparaty dostępne w sklepach zoologicznych:

- AQUASAN (zoolek) – zwalcza pierwotniaki, bakterie, pleśnie, wiciowce, ameby, bakterie beztlenowe. 20 ml preparatu zawiera:
- 1-fenoksy-2-proponal 400mg
- chlorek czterometylotiominy 22mg
- winian 1-hydroksyetylo-2-metylo-5-nitroimidazolu 1874mg
Rozpuszczone w 20% wodnym roztworze propandiolu-1,2
20 ml aquasanu (przy leczeniu pierwotniaków) równa się 1 gramowi metronidazolu.
Przykład stosowania: 20ml/100-200L przez 3-4 dni.

- AQUASAN-S (zoolek) – zwalcza pierwotniaki, wiciowce, bakterie, pleśnie. W skład jednej kapsułki wchodzi:
-metronidazol 500mg
-hydrochoryd akryflawiny 2mg
-błękit metylenowy 2mg
Przykład stosowania: 1 kapsułka na 50L.

- BAKTOPUR (sera) 100ml – zwalcza infekcje bakteryjne głównie zewnętrzne (gnicie pyszczka, martwica płetw). W skład wchodzi:
-akryflawina 209,7 mg
-błękit metylenowy 4,95 mg
-glikol fenylu 0,6 gr
-woda destylowana do uzupełnienia
Przykład stosowania: 1ml/20L.

- BAKTOPUR DIRECT (sera) – zwalcza infekcje bakteryjne głównie wewnętrzne. W skład jednej tabletki wchodzi 27,6mg nifurpirinolu. Przykład stosowania: 1 tabletka / 50L.

- BLUE-ICHTIO (zoolek) zwalcza glony, bakterie, pierwotniaki. W skład 100ml wchodzi:
-chlorowodorek błękitu metylowego 1gr
-wersenian miedziowy 3gr
Przykład stosowania: 10ml/200L.

- BŁĘKIT METYLENOWY &# zwalcza jednokomórkowe pasożyty zewnętrzne, infekcje bakteryjne, pierwotniaki, grzyby. Przykład stosowania: profilaktycznie 10ml/30L.

- CAPIFOS (zoolek) – zwalcza przywry, nicienie, tasiemce. Działa niszcząc układ nerwowy pasożyta. 1 kapsułka zawiera 25mg trichlorfonu. Przykład stosowania: jako kąpiel długotrwała 1 kapsułka/ 50L, jako kąpiel krótkotrwała 1 kapsułka / 10L.

- CAPITOX (zoolek) – zwalcza nicienie, tasiemce, przywry. Niszczy tylko dorosłe formy pasożytów. 30ml opakowanie zawiera 900mg Lewamisolu.

- CAPITOX-S – zwalcza nicienie, przywry, tasiemce, pijawki. 1 kapsułka zawiera 100mg Lewamisolu.

- CHLORAMINA – zwalcza bakteryjne infekcje skóry i skrzeli, przywry. Należy bardzo uważać przy stosowaniu w wodzie o ph poniżej 7 - konieczne jest przeprowadzenie próby toksyczności. Niszczy rośliny. Do zneutralizowania użyć „antychloru”.

- FMC/MFC – odkażalnik uniwersalny. Jest bardzo toksyczny i rakotwórczy dla ludzi ! W skład wchodzi:
-zieleń malachitowa
-błękit metylenowy
- formalina (37-40%)
- w preparatach niektórych firm dodaje się jeszcze aldehyd mrówkowy
Przykład stosowania: jako kąpiel długotrwała 10ml/100L.

- FURANOL (jbl) - zwalcza infekcje bakteryjne głównie wewnętrzne. W skład wchodzi nifurpirinol (ten sam składnik co w baktopur direct). Przykład stosowania: 1 tabletka / 20L.

- GREEN-ICHTIO (zoolek) – zwalcza głównie pierwotniaki. Nie należy stosować w wodzie o ph wyższym niż 8. W 100ml zawiera:
-chlorowodorek zieleni brylantowej 1mg
-chlorowodorek zieleni malachitowej 4mg

- ICHTIOMYCIN-C (zoolek) – zwalcza infekcje bakteryjne, biobójczy. 1 kapsułka zawiera:
-chloramfenikol 500mg
-mleczan et akrydyny 8mg
Przykład stosowania: 1 kapsułka / 50L

- ICHTIOFURAN PLUS (zoolek) – zwalcza infekcje bakteryjne, niszczy bakterie gram dodatnie i gram ujemne. Preparat dezynfekujący. W skład jednej kapsułki wchodzi:
-nitrofurazon 100mg
-furazolidon 20mg.

- JODYNA – zwalcza głównie grzyby, bakterie. 1% roztworem można odkażać rany, owrzodzenia skóry. Przykład stosowania: głównie pędzelkowanie roztworem 1ml jodyny/10ml wody.

- MYCOCID (zoolek) – zwalcza pleśnie, pierwotniaki, bakterie, glony. 30ml preparatu zawiera 150mg aktywnej miedzi w postaci jonowej Cu+2.

- NADMANGANIAN POTASU – zwalcza infekcje bakteryjne, grzyby, jednokomórkowe pasożyty, przywry, skorupiaki. Im wyższe ph tym środek staje się bardziej toksyczny. Zalecane wykonanie próby toksyczności. Przykład stosowania: 5mg/1L do 30 minut, 2mg/1L do 2 godzin lub do nowo zakupionych roślinek 10mg/1L przez 10 minut.

- RYWANOL – zwalcza głównie miejscowo występujące grzyby. Przykład stosowania: pędzelkowanie roztworem 100gr rywanolu/100ml wody.

- TRYPAFLAVIN (zoolek) – zwalcza bakterie, pierwotniaki. Przy długotrwałym stosowaniu szkodzi roślinom. Nie należy stosować w ph powyżej 8. 10ml preparatu zawiera 50mg chlorowodorku akryflawiny. Przykład stosowania: jako kąpiel długotrwała 10ml/20L, jako kąpiel krótkotrwała 10ml/5L.

- WODA UTLENIONA – zwalcza głównie pierwotniaki (oodinum). Przykład stosowania: 10cm3 3% wody utlenionej / 10L.

- ZIELEŃ MALACHITOWA – zwalcza pleśniawkę, kulorzęska. Silnie rakotwórcza ! W wodzie miękkiej i kwaśnej bardziej toksyczna. Jej toksyczność również rośnie wraz ze wzrostem temperatury. Toksyczna dla ikry i świeżo wyklutego narybku. Przykład stosowania: jako kąpiel długotrwała 10ml/100L.

- ZOOSEPT-S (zoolek) – zwalcza bakterie, jest środkiem o szerokim spektrum działania. W skład 1 kapsułki wchodzi:
-sodium sulfatiazole (sól sodowa) 400mg
-sodium sulfacetamide (sól sodowa) 100mg
-błękit metylenowy 5mg
-fluoresceina 1mg
Przykład stosowania: 1 kapsułka / 50L

Nie biorę odpowiedzialności za stosowanie leków i preparatów podanych powyżej. Przed użyciem jakiego kolwiek środka przeczytaj uważnie ulotkę i stosuj się ściśle do wartości dawek podanych przez producenta.


A czy te wypisane powyżej leki, są stosowane także u ludzi? Czy są to takie same substancje czynne? Zawsze się nad tym zastanawiałem. Te leki powyżej, to chyba głównie antybiotyki prawda? W większości zwalczają bakterie i infekcje bakteryjne.
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-28, 08:51   

To nie są antybiotyki tylko organiczne związki chemiczne /w większości przypadków/ o działaniu bakterio i grzybobójczym. Część jest stosowana u ludzi np. jodyna, błękit metylenowy, nitrofurazon.
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-11-29, 22:59   Re: Dimilin - jakie dawki?

Dimilin jest bezpieczny dla ryb, filtrów i roślin. Omijanie filtra spowoduje oszczędzenie - jeżeli tam są - form pasożyta żyjących poza żywicielem.
Spotykane opisy - 1ppm, czyli owe 1g/m3.
Na eBayu ktoś sprzedaje Dimilin z opisem: "Non toxic to fish, plants or biofilter even at 10x recommended dosage".
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny