wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
MINI STAW HODOWLANY** PLANY
Autor Wiadomość
Radzionek 
Entuzjasta



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 565
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2014-03-20, 21:14   

hodowca napisał/a:
Dasz linka do twoich stawów bo nie moge znaleźć :)

Ja Pawła wyręczę,tutaj masz
http://forum.oczkowodne.n...r=asc&start=135
oraz
http://forum.oczkowodne.n...r=asc&start=150
_________________
Radek-na marzenia dobry jest każdy czas.
 
 
hodowca 
Początkujący


Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 32
Skąd: opolskie
Wysłany: 2014-03-20, 21:16   

Dzięki :good:
_________________
:0
 
 
 
hodowca 
Początkujący


Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 32
Skąd: opolskie
Wysłany: 2014-04-18, 20:13   

Witam, mam pytanko chce zacząć budowę tego mini stawu po świtach, moje pytanie jest takie chciał bym zrobić 30m2 6x5 , czy ktoś mze przyjść sprawdzić faktycznie ile ma ten stawik co gdybym zrobił go np.6,4x5,5 i czy jak ma mieć 30m2 to jest mierzony od końca wody do końca czy jak? i czy moge zrobić np. dwa obok siebie :)
_________________
:0
 
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-04-19, 07:57   

hodowca napisał/a:
Witam, mam pytanko chce zacząć budowę tego mini stawu po świtach, moje pytanie jest takie chciał bym zrobić 30m2 6x5 , czy ktoś mze przyjść sprawdzić faktycznie ile ma ten stawik co gdybym zrobił go np.6,4x5,5 i czy jak ma mieć 30m2 to jest mierzony od końca wody do końca czy jak? i czy moge zrobić np. dwa obok siebie :)

Zawsze mogą Ci to sprawdzić, a technika postępuje - jakieś ortofotografie, zdjęcia satelitarne, etc.
Odezwałem się głównie dlatego, że podczas dyskusji z urzędnikiem w powiecie usłyszałem, że właśnie ktoś ma płacić wysoką karę za to, że zbudował basen o 20cm za długi i przekroczył 30m2.
Możesz mieć dowolną ilość stawów na zgłoszenie, każdy do 30m2.
Zauważ, że jeżeli robisz 6x5m i masz zaokrąglone brzegi, to wychodzi sporo poniżej 30m2.
6,4x5,5 - to już trzeba trochę się pogłowić, jak to policzyć w przypadku jak wyżej.
Staw ma mieć powierzchnię <= 30m2, więc jak masz kształty nieregularne, to albo planimetr na dokładnej mapie z tym stawkiem - raczej nierealne, albo - dokładne pododawanie wyliczonej powierzchni sumarycznej pomierzonych fragmentów oczka.
To o co pytasz - czyli mnożenie przez siebie gabarytów powierzchni - największa długość i szerokość - niestety, a właściwie - na szczęście - jak mówią Słowacy 'ne premava'.

p.s. w ramach ćwiczenia intelektualnego ;) można sobie wyobrazić wypełnienie całej powierzchni stawku np. piłeczkami pingpongowymi, policzenie ich i wyznaczenie, ile piłeczek pingpongowych mieści się na 1m2 8)
Inna bardziej sensowna zabawa - 'pocięcie' całego oczka na równoległe pasy np. 0,5m szerokości i zmierzenie długości tych pasów. Po zsumowaniu ich długości i pomnożeniu przez 0,5m dostaniesz powierzchnię stawku z dość dobrym przybliżeniem. Możesz do powtórzyć w dowolnym innym kierunku, np. prostopadłym i porównać/uśrednić wyniki. Im węższe pasy, tym rzecz jasna większa dokładność.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
hodowca 
Początkujący


Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 32
Skąd: opolskie
Wysłany: 2014-04-19, 09:24   

Dzięki za odp. a jeszcze mam jedno pytanie czy muszę zgłaszać budowe tego stawiku jak tak to gdzie i czy za to coś się płaci, i czy mogę zgłosić 2 po30m2 i czy musze czekać na pozwolenie czy zgłaszam wynajmuje koparę i działam ?
Pozdrawiam
_________________
:0
 
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-04-19, 10:36   

Zgłaszasz, sprawdź w swoim urzędzie powiatowym dokumenty wymagane do zgłoszenia robót budowlanych, bo czasem różnie w różnych urzędach to wyglądało, choć sądzę, że w miarę wprowadzania porządku te rzeczy również się unormowały. Ale sprawdź. Każdy powiat ma coś takiego zamieszczone w Internecie na swojej stronie. Płacisz jakieś niewielkie pieniądze za wypis, i niewielką opłatę skarbową. Możesz od razu zgłosić 2 oczka. Czekasz 30 dni i taki termin podaj z wyprzedzeniem w zgłoszeniu. W tym czasie urząd może zgłosić sprzeciw w razie jakichś uzasadnionych okoliczności. Jak nic z urzędu nie przyjdzie, to po tych 30 dniach koparka nabiera pierwszą łyżkę :)

p.s. Ale to naprawdę było już chyba dziesiątki razy na tym forum...
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
hodowca 
Początkujący


Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 32
Skąd: opolskie
Wysłany: 2014-05-07, 16:00   

Witam, w końcu się doczekałem. Stawik wykopany :yahoo: , najgłębsze miejsce 1,8m jeszcze bardzo dużo pracy przy nim zanim zostanie zalany


[ Dodano: 2014-05-07, 17:02 ]
Wielkość taka jak na zdjęciu, widać plandekę. Musiałem przykryć, bo u mnie zaczęło mocno padać, a nie chcę żeby go zalało ;)
_________________
:0
Ostatnio zmieniony przez Gosik 2014-05-07, 18:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
hodowca 
Początkujący


Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 32
Skąd: opolskie
Wysłany: 2015-06-11, 21:50   

lk
_________________
:0
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny