wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Choroby ryb - identyfikacja
Autor Wiadomość
lukaszooo 
Początkujący


Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 14
Skąd: Cegłów
Wysłany: 2015-03-18, 17:41   

Ani w tym ani w zeszłym nie przybyło ani rybek ani roslin, ptactwa czesto zatrzymuje sie w oczku. Ojciec hoduje gołebie więc gołebie bardzo czesto kąpią sie w oczku. Chciał bym aby ktos podał konkretne leki i sposób leczenia bo wogole sie na tym nie znam.
Odłowione ryby trzymać w wodzie z oczka, wodociągowej lub ze studni ???
 
 
lukaszooo 
Początkujący


Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 14
Skąd: Cegłów
Wysłany: 2015-03-19, 21:57   

Nikt więcej nic nie napisze ???

[ Dodano: 2015-03-20, 18:53 ]
Padły juz 3 sztuki.... Pewien człowiek stwierdził ze ryby mają chorobe bawełniana i polecił mi lek nie wystepujący w Polsce Sera Pond Cyprinopur. Cena dosc spora ale bede probował sciągnąc to do Polski, jak cos pomoze dam znac.
 
 
lukaszooo 
Początkujący


Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 14
Skąd: Cegłów
Wysłany: 2015-03-22, 07:54   

Ryby które złapałem (jak narazie została jedna) trzymam w akwarium i podaje im FMC, brak wiekszych popraw bo jak zlapie słabą rybe to po 2 dniach pada w akwarium.....
Według goscia z kórym rozmawiałem istnieją dwie opcje albo ściągniecie leku z Niemiec albo podgrzanie wody w oczku do ok 15C i podawanie Polskich leków które działają dopiero od 15C. Lek który sciagam z Niemiec jest w Polsce zakazany przez składnik który działa w niskich temp. Podgrzanie 12000L wody jest dla mnie nie wykonalne wiec wybrałem drugą opcje.
Puki co moje koi wyglądają na zdrowe więc moze uda sie je uratować.
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-03-22, 08:41   

lukaszooo napisał/a:
Ryby które złapałem (jak narazie została jedna) trzymam w akwarium i podaje im FMC, brak wiekszych popraw bo jak zlapie słabą rybe to po 2 dniach pada w akwarium.....
Według goscia z kórym rozmawiałem istnieją dwie opcje albo ściągniecie leku z Niemiec albo podgrzanie wody w oczku do ok 15C i podawanie Polskich leków które działają dopiero od 15C. Lek który sciagam z Niemiec jest w Polsce zakazany przez składnik który działa w niskich temp. Podgrzanie 12000L wody jest dla mnie nie wykonalne wiec wybrałem drugą opcje.
Puki co moje koi wyglądają na zdrowe więc moze uda sie je uratować.


Kiedyś miałem Cyprinopur i faktycznie, pachniał fenolem - z tego co można wygooglować, zawiera fenol i rezorcynę (jedna grupa OH więcej).

Trochę to nielogiczne - te Twoje rozterki na temat temperatury. 20 (zdaje się, że już mniej? :( ) karasi + 2 koi 25cm spokojnie wejdzie do 200-litrowego akwarium.
Nie dasz rady skombinować takiego zbiornika i przenieść ryby do domu?
Ja zrobiłbym totalny restart - wyłowił ryby i przeleczył w domu, zdezynfekował zbiornik, spuścił wodę (lub spuścił wodę i wyłowił ryby, jeżeli inaczej się nie da, potem dezynfekcja i t. d.) i wyczyścił do zera, zbudował porządne filtry i zaczął od początku z tymi rybami, które przeżyją kwarantannę.

p.s. no i wszystko jasne :) : Wirkstoff: 1,88 g Phenol, 4,4 g Resorcin in 100 ml

[ Dodano: 2015-03-22, 09:40 ]
p.s.1 30 g rezorcyny już zamówione.

[ Dodano: 2015-03-22, 09:49 ]
p.s. 2 uzupełnienie składu: zapewnie ze względu na rozpuszczalność, jest tam też 5,77 g etanolu.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-03-26, 16:12   Z pracowni alchemika

Fenol + rezorcyna est arrivé!
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
hidarion 
Początkujący


Dołączył: 17 Maj 2014
Posty: 34
Skąd: Wlkp
Wysłany: 2015-03-27, 14:10   

witam, ostatnio zauważyłem u jednego karpia braki w łuskach, nie wiecie co to może być(apetytu mu nie braknie)?
 
 
123mielony 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 229
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2015-04-25, 22:11   

Od kilku dni coś niedobrego dzieję się w moim oczku,a mianowicie zdychają małe karasie po 2-4 dziennie :(( nigdy czegoś takiego nie miałem.
Ryby które wyławiam nie posiadają żadnych podejrzanych zmian,dzisiaj wyłowiłem jednego i ten miał jak by zgniły grzbiet
Uploaded with fotem.pl Uploaded with fotem.pl Uploaded with fotem.pl
Co to może być i co z tym robić?
_________________
Krzysiek
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3888
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=5414
 
 
szlesiu 
Nowy


Dołączył: 16 Maj 2015
Posty: 1
Skąd: orzech
Wysłany: 2015-05-16, 14:11   Identyfikacja choroby ryb w oczku wodnym

Witam prosze o pilną pomoc w identyfikacji choryby moich rybek.

 
 
Andrew1995 
Uczestnik


Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 51
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-05-19, 14:04   Co to jest ?

Witam
Oczko ok.16m3, 7 karpii, sum, 2 amury, pare karasi, brak filtra, tylko rosliny.
Pisze z prosba o rozpoznanie choroby..Wszystko zaczeło się gdy zrobiło się troszeczkę cieplej - 2-3 tyg temu. Ryby zaczeły wyskawiać pona tafle wody. Woda zawkitła( nie mam filtra, tylko rosliny ale i tak za malo), i po krótkim czasie ryby zaczęły pływać pod powierzchnią wody.Sprawdziłem ph,wynosiło 7,7.Niestety nie miałem przyrządów do sprawdzenia amoniaku,azotynów,aznotanów .Stwierdziłem że mają za mało tlenu więc włączyłem napowietrzanie. Ryby i tak mimo to siedziały przy powierzchni.Po paru dniach praktycznie wszystkie KARPIE zaczeły produkowac nadmierną ilość śluzu. A akcie desperacji szybko wypompowałem wode z oczka, wyczyściłem muł, ogólnie gruntowne czyszczenie oczka.Na rybach dostrzegłem białe kropki. Więc w pojemnikach których były dostały dawke FMC i napowietrzanie. Ryby po dniu przeniosłem do domu, żeby miały wyższą temperaturę, chodziło mi o przyspieszenie cyklu kulorzęska. No ale niestety po paru godzinach, padały po kolei ryby, aż zostały 3, Pomyślałem, że owiele lepiej byłoby gdybym wsadził je do oczka, do ich środowiska, bo w kwarantannie czeka ich pewna śmierć. Wrzuciłem ryby do oka. Wczoraj karpik wyskoczył poza oczko, znalazłem go w słabym stanie ale po godzinie napowietrzania, popłynął.Już dziisaj znalazłem go martwego.
Do oczka wpuściłem parę młodych koi, zaczęły się ocierać o przedmioty..

Jak wyleczyć ryby? jutro ma przyjść FMC, zaleje całe oczko. Wydaje mi się że przyczyną było ogromne zanieczyszcznie amoniakiem, azotanami itp. Sprawdziłem dokładnie ryby, prawie każda z nich miała białą kaszkę na skrzelach, całym ciele, produkowała dużą ilość śluzu, miały postrzępione płetwy. Niestety lepszych zdjęć nie zrobiłem wcześniej..
Ryby wyglądały prawie identycznie jak:
http://www.fotosik.pl/pok...75266b0b42.html
Tutaj ryba, która wyskoczyła( ta czerwone rana jest po skoku- musiała w kamień uderzyć):


Tutaj po wpuszczeniu chorych ryb do oczka..

Z góry dziękuje za pomoc
pozdrawiam
 
 
 
stanislaw65 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 65
Skąd: internet
Wysłany: 2015-05-24, 11:16   

podobny problem z karpiami koi mniałm w ubiegłym roku padło mi 11 koi wlałem fmc 05l na10000 litrów wody i myślałem że po kłopocie. wtym roku podobny problem na skurze pojawia się białawo szary nalot pddło mi 3 koi ,zastosowałem sól nie jodowaną 10g na 1l wody kąpiel w osobnym naczyniu trwała 30 minut niestety karp podł dzisiaj prpszę o pomoc stanisław
_________________
Stanisław
 
 
stanislaw65 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 65
Skąd: internet
Wysłany: 2015-05-25, 13:18   

jakoś nikt niechce pomóc dla Andrew 1995 ani na mój post morze odpowie Violettaxx

[ Dodano: 2015-05-25, 13:19 ]
jakoś nikt niechce pomóc dla Andrew 1995 ani na mój post morze odpowie Violettaxx czekam.
_________________
Stanisław
 
 
Elendil 
Przyjaciel forum



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1403
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-05-25, 13:31   

Spróbuj wysłać do niej maila lub pw, większa szansa, że tu zajrzy: http://forum.oczkowodne.n...wprofile&u=3639
_________________
OCZKA ELENDILA MOJE PODRÓŻE TANIE HOTELE
5000l oczko + 1600l płazarium,
Pozdrawiam i zapraszam. Tomek.
 
 
 
violettaxx 
Przyjaciel forum



Pomogła: 21 razy
Dołączyła: 05 Maj 2009
Posty: 1195
Skąd: Gronity
Wysłany: 2015-05-30, 23:47   

stanislaw65 czy możesz wkleić zdjęcia? Jak długo po wlaniu FMC zapodałeś sól? Faktycznie nie zawsze jestem na forum dlatego proszę o kontakt na email
_________________
Moje KOI
http://www.youtube.com/watch?v=MO7k7m2sDIY
http://www.youtube.com/watch?v=snDI_ULS7yw
http://www.fotosik.pl/moje_zdjecia.html
 
 
stanislaw65 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 65
Skąd: internet
Wysłany: 2015-06-05, 07:53   

violettaxx wysłałem do ciebie dwa email a odpowiedzi nie otrzymałem
_________________
Stanisław
 
 
violettaxx 
Przyjaciel forum



Pomogła: 21 razy
Dołączyła: 05 Maj 2009
Posty: 1195
Skąd: Gronity
Wysłany: 2015-06-05, 08:28   

stanislaw65 na obie wiadomości odpowiedziałam sprawdz może masz je w spamie :-( :

1. Wysłano: ‎niedziela‎, ‎31‎ ‎maja‎ ‎2015 ‎10:11
Do: stanislaw.juszczuk@......
Wysłano z: Poczta systemu Windows

2. Wysłano: ‎czwartek‎, ‎04 czerwiec ‎2015 ‎16‎:‎45
Do: stanislaw.juszczuk@......
Wysłano z: Poczta systemu Windows
_________________
Moje KOI
http://www.youtube.com/watch?v=MO7k7m2sDIY
http://www.youtube.com/watch?v=snDI_ULS7yw
http://www.fotosik.pl/moje_zdjecia.html
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny