wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zima nadchodzi - konieczne prace
Autor Wiadomość
Krzysiek 1978 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 96
Skąd: okolice Poznania
Wysłany: 2011-12-23, 20:53   

Mam nadzieje ze będzie taka jak jest do samej wiosny ,chodżaż oczko dobrze zabezpieczone TUNEL FOLIOWY + NAPOWIETRZANIE ;)
_________________
oczko 10000l+AKWA 128l
 
 
nurek 
Nowy


Dołączyła: 16 Sty 2012
Posty: 4
Skąd: Wierzyce
Wysłany: 2012-01-16, 08:46   

Witam wszystkich. Jak na razie, w tym roku zima nie jest zła ( przynajmniej w Wielkopolsce). Ja od 3 lat posiadam oczko ( a właściwie stawik). Pierwszy rok to była klęska. Włożyłam w założenie oczka mnóstwo serca, pracy i pieniążków, ale przez zabójczo mroźną zimę wszystkie rybki padły.
W kolejnym roku na zimę postanowiłam zakupić profesjonalne napowietrzanie. Długo szukałam czegoś większego, bo napowietrzacz i kamienie nie zdały egzaminu. W końcu znalazłam firmę w Poznaniu - Akwatech, która zajmuje sie tylko napowietrzaniem(nawet do profesjonalnych, dużych hodowli ryb). Pan mi doradził zakup dyfuzorów ( dyfuzor to taka metrowa rura z której lecą pęcherzyki powietrza), no i pompę powietrza (dmuchawę HP 100). Działa super. :yahoo:
Mimo długiej i bardzo mroźnej poprzedniej zimy - staw ani razu nie zamarzł ( a bywało po - 20). Nie dość , ze nie trzeba walczyć z lodem, to jeszcze dodatkowo dostarczam rybkom powietrze z dna. Działa super. No i łatwy montaż. Wystarczy wrzucić rurę na dno. Jedyny minus to cena. Prawie zemdlałam przy płaceniu, ale warto było, bo nie ma nic bardziej przygnębiającego niż widok martwych MOICH rybek :((
Pozdrawiam :cmok:
jakby ktoś miał kłopot z dobraniem albo montażem - to chętnie poradzę

A tu zdjęcie jak to działa
http://img32.imageshack.us/img32/4061/img2040a.jpg

No i link do strony gdzie to sprzedają:
http://www.akwatech.pl/napowietrzanie-wody.html
 
 
leszek50-57 
Oczkomaniak



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 1681
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2012-01-16, 09:15   

Jak już wydałąś tyle forsy,to musi dobrze działać,nie wiem jakie to jest duże oczko,i głębokie
bo napowietrzacze do oczek są o dużej wydajności i moim zdaniem powinny dać radę,
może nie kupiłaś właściwego i dla tego nie dawał rady :P
poz.Leszek
------------------
_________________
poz.Leszek
http://forum.oczkowodne.n...ht=oczko+larona
http://www.youtube.com/watch?v=Thnt11Bkyx4
 
 
 
duzers 
Oczkomaniak


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 803
Skąd: rzeszów
Wysłany: 2012-01-16, 09:45   

leszek50-57 napisał/a:
Jak już wydałąś tyle forsy,to musi dobrze działać,nie wiem jakie to jest duże oczko,i głębokie
bo napowietrzacze do oczek są o dużej wydajności i moim zdaniem powinny dać radę,
No właśnie,napisz jakie ma wymiary Twoje oczko.Bo jeśli to nie staw,tylko większe oczko,to jestem podobnego zdania co Leszek.Druga sprawa to nie powinno się mieszać wody z dna zbiornika,tam jest najcieplejsza a w dodatku płoszysz ryby.
_________________
pozdrawiam :) Mariusz
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2012-01-16, 16:16   

dyfuzory i dmuchawy nie nadają się do oczek, za bardzo mieszają wodę- już o tym dyskutowaliśmy. to typowe rozwiązanie do większych stawów i hodowli.

Do mniejszych zbiorników chyba odpowiedniejsze od dyfuzorów rurowych będą raczej dyfuzory dyskowe.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
emkg 
Nowy


Dołączył: 06 Cze 2014
Posty: 1
Skąd: Józefin
Wysłany: 2014-10-25, 11:05   

witam serdecznie i odgrzewam kotleta ...

pierwsza zima się zbliża do oczka i seria pytań wraz z nią :
- lilie wodne - rozumiem, że schodzą półkę niżej (to będzie jakiś metr głęboko) no i kiedy ? dziś wlazłem (brr zimna woda) a one mają jeszcze ładne liście i pąki kwiatowe ??? obciąć i zestawić czy czekać ? tylko stare liście ogarnąłem - co dalej ?
- inne rośliny pływające - pływają :)
- wszelkie kosaćce - jak zżółkną liście obcinać i pozostawić tam, gdzie są - czy mróz nie uszkodzi kłączy ?
- mięta wodna - pozostaje tam, gdzie jest
- trzciny - ciąć teraz lub po zimie (lepiej po zimie bo są ryby)
- czyszczenie oczka : czy ryby teraz to spokojnie przeżyją ? jak wlezę do oczka z siatką wybierać ew liście a one są przy dnie to nie będzie za wielki stres ? może nie ruszać ? jest siatka na liście i nie ma ich aż tak dużo ...
- pompa już wyłączona bo zimno i schładzała zbytnio wodę

pozdrawiam
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-26, 14:58   

Witam. Kolego emkg, nie mocz się, woda zima i nabawisz się "romantyzmu". Odpowiedzi na Twoje pytania znajdują się w temacie "Oczko wodne zimą", tylko przeczytaj posty.
Zamiast wchodzić do oczka, lepiej ciąć rośliny np takimi nożycami.



Przed zimą wycinam tylko liście i łodygi lilii, pozostałe rośliny wczesną wiosna, natychmiast jak lód w oczku stopnieje. Nigdy nie wchodziłem do oczka, żeby rośliny wycinać. chyba, żeby przestawić kosze. Pozdrawiam. Ryba2008 :soczek:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
darekb 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 131
Skąd: otwock
Wysłany: 2014-11-27, 08:21   Kiedy przycinać rosliny?

Jak w temacie mam pytanie -kiedy przycinacie rosliny ,trawy które rosną na płyciznie oczka teraz przed zimą zeby przyschnięte nie opadały do wody, czy na wiosnę?
_________________
pozdr Darekb
 
 
Tintin 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 243
Skąd: Białystok
Wysłany: 2014-11-27, 14:05   Re: Kiedy przycinać rosliny?

darekb napisał/a:
Jak w temacie mam pytanie -kiedy przycinacie rosliny ,trawy które rosną na płyciznie oczka teraz przed zimą zeby przyschnięte nie opadały do wody, czy na wiosnę?


Ja w tym roku nic nie ścinałem, zobacze co będzie na wiosne. W sumie w naturze tez nikt nie scina roślin
_________________
Oczko Tintin'a
Pozdrawiam :pa:
 
 
 
Łukasz1995 
Nowy


Dołączył: 22 Lip 2014
Posty: 9
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: 2014-11-28, 18:06   

Mam dwa pytania :)
czy sam przerębel wystarczy ??
Czy stały dostęp tlenu do oczka wystarczy żeby oczko nie zamarzło ?? (wątpię ale pytam)
Dodam że oczko jest płytkie bo ma z 1,20
Jeszcze mama grzałkę ale do akwarium z regulacją temperatury może ona wystarczy ???
 
 
Leszek Garwolin 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lis 2011
Posty: 161
Skąd: Garwolin
Wysłany: 2014-11-28, 20:12   

Kup napowietrzacz,nie musi być gigant,kamień napowietrzający i trochę węzyka.Taniej ,lepiej i prądu mniej niż grzałka.A jakie masz oczko i jakie rybcolki??
_________________
Leszek
 
 
 
darekb 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 131
Skąd: otwock
Wysłany: 2014-11-28, 20:12   

Łukasz1995 napisał/a:
czy sam przerębel wystarczy ??
Czy stały dostęp tlenu do oczka wystarczy żeby oczko nie zamarzło ?? (wątpię ale pytam)
Dodam że oczko jest płytkie bo ma z 1,20
Jeszcze mama grzałkę ale do akwarium z regulacją temperatury może ona wystarczy ???

Powinieneś w przeręblu umieścić kostkę napowietrzającą, żeby nie zamarzło (musisz nabyć jakiś napowietrzacz-poszukaj na forum jaki?).
Jest tez grzałka pływająca do oczka 150 lub 300W-po małym liftingu zdaje egzamin
Ja mam obok tej grzałki (150W) przyczepiona kostkę od napowietrzacza i jest OK.Też mam oczko 1-1,2m.
_________________
pozdr Darekb
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-28, 22:43   

Witam. Ja już przygotowałem oczko wodne do zimy tak jak w zeszłym roku.. Rybki w 100 % przeżyją jeśli zastosuje się dwa przeręble plus napowietrzanie. W jednym przeręblu zastosowałem napowietrzanie z kostką, w drugim bez kostki. Napowietrzacz typowo akwariowy 3,5 Wata z wyjściem na dwa wężyki. Wężyki schowane w osłonie z węża do wody, która skutecznie chroni wężyki przed zamarzaniem.
Przerębel bez napowietrzania chroni wodę przed zamarzaniem do temperatury około minus 9 stopni Celsjusza. Oczko mam 7 x5 m , głębokość 170 cm, poj. 22 000 l. wody.
Dotychczas nie odnotowałem ani jednej straconej rybki po zakończonym sezonie zimowym.


Ryba2008 :piwko:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
darekb 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 131
Skąd: otwock
Wysłany: 2014-11-29, 06:24   

Ryba2008 napisał/a:
Witam. Ja już przygotowałem oczko wodne do zimy tak jak w zeszłym roku.. Rybki w 100 % przeżyją jeśli zastosuje się dwa przeręble plus napowietrzanie. W jednym przeręblu zastosowałem napowietrzanie z kostką, w drugim bez kostki. Napowietrzacz typowo akwariowy 3,5 Wata z wyjściem na dwa wężyki. Wężyki schowane w osłonie z węża do wody, która skutecznie chroni wężyki przed zamarzaniem.
Przerębel bez napowietrzania chroni wodę przed zamarzaniem do temperatury około minus 9 stopni Celsjusza. Oczko mam 7 x5 m , głębokość 170 cm, poj. 22 000 l. wody.
Dotychczas nie odnotowałem ani jednej straconej rybki po zakończonym sezonie zimowym.
[url=http://i1.fmix.pl/fm...478e85c]Obrazek[/URL]
[url=http://i2.fmix.pl/fm...478e874]Obrazek[/URL]
Ryba2008 :piwko:


Czy duża warstwa śniegu nie przytapia tych przerębli, bo ja swoje musiałem uczepić naprężoną żyłką z dwóch stron do brzegów,gdyż opady sniegu lekko je przytapiały?
_________________
pozdr Darekb
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-29, 09:30   

Witam. Kolego darekb, dziękuję , że zwróciłeś mi uwagę na fakt możliwości zatapiania przerębli przez opadający śnieg. Na szczęście w ciągu minionych zim, nie zauważyłem u siebie takiego zjawiska zatapiania. Być może nie było dużych opadów śniegu, a jeśli już wystąpiły, to lód na powierzchni oczka zespolił na stałe przeręble z oczkiem. Na wszelki wypadek wyrzucę z przerębli trochę żółtego piasku, aby zmniejszyć głębokość zatopienia przerębli np. o 1 cm. Twój pomysł z żyłką jest dobry, ale czy żyłka nie wrzyna się w styropian. Lepsza byłaby taśma o szerokości np. 1 cm.Pozdrawiam. Ryba2008 :soczek: :pa:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny