wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsze oczko z siatkobetonu 2011
Autor Wiadomość
pawelrad 
Bywalec



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 179
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-05-28, 15:38   

Witam

Mam takie pytania odnośnie filtracji:

1. Czy długo trzeba czekać na oczyszczenie oczka?

2. Czy 2 beczki wystarczą z wkładem peszle i keramzyt?

3. Czy trzeba czyścić oba wkłady (tu chodzi o te tzw dobre bakterie)?

4. Czy dobrym pomysłem jest wypompować wodę z oczka i nalać nowej i wtedy zapuścić filtracje?
 
 
adxan 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Maj 2013
Posty: 114
Skąd: Okolice Częstochowy
Wysłany: 2014-05-28, 20:57   

pawelrad napisał/a:
Witam

Mam takie pytania odnośnie filtracji:

1. Czy długo trzeba czekać na oczyszczenie oczka?

Jeśli filtr pełni role tylko filtra biologicznego, to moze to trwać kilka tygodni(6-8). Część mechaniczna da efekt po 1-2 tygodnie
pawelrad napisał/a:

2. Czy 2 beczki wystarczą z wkładem peszle i keramzyt?

Moim zdaniem, powinieneś pierwszą beczkę wykorzystać jako filtr mechaniczny( szczotki, mata japońska, worki raszlowe), a drugą beczkę jako filtr biologiczny (karemzyt, peszel)
pawelrad napisał/a:

3. Czy trzeba czyścić oba wkłady (tu chodzi o te tzw dobre bakterie)?

Jeśli zastosujesz dobry filtr mechaniczny, to bedziesz czyscił tylko jego. Filtru biologicznego się nie czyści.
pawelrad napisał/a:

4. Czy dobrym pomysłem jest wypompować wodę z oczka i nalać nowej i wtedy zapuścić filtracje?

Bardzo zły pomysł, Woda w oczku dojrzewa, im starsza tym cenniejsza.
_________________
Moje oczko: http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=5957
 
 
pawelrad 
Bywalec



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 179
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-05-28, 21:48   

Dzięki za odpowiedź i teraz jestem bogatszy o kilka informacji. Jeszcze rozważam zastosować 3 beczkę ze szczotkami ale to muszę przemyśleć czy to się zmieści i troche będzie trzeba przerobić ponieważ już beczki mają po wiercone otwory :)

Powiem szczerze, że czyszczenie głównie keramzytu jest kłopotliwe ponieważ jest ciężki, a worki się rozrywają.
 
 
adxan 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Maj 2013
Posty: 114
Skąd: Okolice Częstochowy
Wysłany: 2014-05-29, 20:35   

Trzecia beczka ze szczotkami to super pomysł.
_________________
Moje oczko: http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=5957
 
 
pawelrad 
Bywalec



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 179
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-05-29, 22:58   

filmik z pracy kaskady u filtra :)






Tylko czy 3 beczka nie osłabi za dużo pompy
 
 
pawelrad 
Bywalec



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 179
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-06-01, 16:07   

Wczoraj zamontowaliśmy z kolegą zawory w beczkach i pozostał tylko zamontować zawór na dopływie i wtedy cały filtr będzie kompletny i funkcjonalny.

Mam taki problem ponieważ po kilku dniach działania kaskady zobaczyłem spadek wody w oczku i na początku myślałem, że to spowodowane jest czyszczeniem filtra ale jak filtr został nie czyszczony 3 dni to spadek był taki sam czyli 3-6 cm. Odkryłem, że woda spadając z ostatniego stopnia do oczka podcieka od spodu i spada po za oczko. Jak to rozwiązać waszym zdaniem?

Czy zabetonować pod kaskadą czy inaczej to zrobić. Obecnie kaskada nie jest połączona ze stawem i jest tam odstęp około 1cm.
 
 
crashq3tf 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 245
Skąd: Szalow,Gorlice,Jasło
Wysłany: 2014-06-03, 10:48   

Hej mam ten sam problem woda mi ubywa jak wylacze kaskade to poziom sie trzyma :P
_________________
Mateusz
Moje akwa http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be
Akwarium 60l http://www.youtube.com/watch?v=2eVrQAl2GNU
 
 
pawelrad 
Bywalec



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 179
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-06-17, 22:47   




Kolejny filmik po małych modyfikacjach przy filtrze. Opuściłem o jedną cegłę beczki i już jest lepiej w wyglądzie. Teraz tylko się troche ochłodzi i będę miał czas to zabuduję jeszcze jeden poziom małymi kamieniami.

Co do wycieku to dałem folię pod spód i jest ok. Niestety przy budowie stopni kaskady kamienie nie zostały wysunięte więcej i to jest efekt ale na swoje usprawiedliwienie powiem to, że nie miałem większych kamieni i te jakbym wysunął więcej to groziło by to zerwaniu pułki. Teraz dokupiłem jeszcze rury pcv fi 50 w których schowam przewód zasilający, żeby się tak nie rzucał w oczy i obłoże kamieniami miejsce, gdzie jest folia .

Co do samego filtra znalazłem w starej szopce stare siatki z okien plastikowe o drobnej strukturze i dałem po kilka sztuk w beczki. Po mogło to filtracji ale jak widzicie w drugiej beczce się troche zapchało i prawdopodobnie będę zmuszony z tej beczki co jest keramzyt usunąć te siatki.

Jeszcze myślę jak zrobić odpowietrzenie z tych rur , które idą między beczkami. Jak to jest u was rozwiązane?

W sumie mogę powiedzieć, że filtr działa w 99% sprawnie zobaczymy czy powiedzmy pod koniec lipca będą efekty tego filtrowania bo za chwile się okaże, że trzeba zwijać filtrację na zimę :)
 
 
pawelrad 
Bywalec



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 179
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-07-29, 10:20   

Witam

Można powiedzieć, że jestem po 1,5 miesiącu działającej filtracji w moim oczki i niestety efektu zadawalającego nie widać. Czyli woda w oczku nie jest przejrzysta, Mogę powiedzieć, że po 3-4 tygodniach przejrzystość się poprawiała ale jak przyszły te upały wszystko się cofnęło.

Filtr czyszczę 2 raz albo 1 raz w tygodniu zależy jak się zapcha. Powiem, że troche się nie spodziewałem takiego obrotu sprawy z tym filtrem. Myślałem, że na początku wiadomo będzie trzeba czyścić częściej, a potem mniej. Jak ktoś się decyduje na filtracje to niestety musi zapomnieć o przyjemności. Mój filtr 2 beczki po 200l czyszczę od 2-5h. Niestety nie jest to takie proste ponieważ wszystko wodę trzeba wylewać i nosić wiaderkami po ogrodzie. Ja wodę z filtra używam do podlewania drzewek mam nadzieję, że jest to dobre dla nich, a nie odwrotnie.
 
 
bogu69 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 125
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2014-07-29, 20:48   

Filtr czyszczę 2 raz albo 1 raz w tygodniu...
Jeśli czyścisz tak często to działa on tylko jako filtracja mechaniczna,proponowałbym pozostawić go w spokoju wcześniej zaszczepiając bakteriami i niech pracuje na siebie.Ewentualnie możesz podpatrzeć Pawła (Wolanin)i zamontować na początku pompki na rurce zasysającej taki prefiltr żeby nie zabrudzać głównego filtra.Napewno prościej będzie czyścić taki prefiltr bo tam jest tylko ovata.
_________________
Bogdan
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=6389
 
 
pawelrad 
Bywalec



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 179
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-08-01, 13:55   

Ja mam 2 beczki jedna z pociętymi peszlami, a druga z keramzytem do tego na samej górze beczek położyłem po 3-4 warstwy siatki coś takiego jak w okna na owady i czyściłem głównie tą beczke z peszlami, a tą z keramzytem zostawiałem na bilogiczną ale jak już ostatnio kaskada ledwo płynęła czyli filtr się musiał zapchać i tak było ponieważ w beczkach było tyle tego mułu, że śmierdziało zgniłymi jajami.
 
 
Alexon 
Nowy


Dołączył: 02 Wrz 2014
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-02, 00:54   

swietnie to wszytsko wygląda!
_________________
Skuteczna reklama równa się dowiedz się jak wyglada wzrost sprzedaży sklep
 
 
pawelrad 
Bywalec



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 179
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-10-01, 16:23   

Witam

Wczoraj zdemontowałem filtr na okres zimy i muszę powiedzieć, że nie jestem zadowolony z efektu. Filtracja działała całe lato do wczoraj a efekt był słaby. Woda nadal była zielona, a jak się ochłodziło to zrobiła się jeszcze bardziej zielona. Dlaczego? Macie jakiś pomysł, żeby poprawić filtracje bo jak to ma być tylko taki efekt to szkoda prądu.
 
 
Sylwester79 
Bywalec


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Cze 2010
Posty: 156
Skąd: Zamość
Wysłany: 2014-10-01, 18:27   

pawelrad napisał/a:
Witam

Wczoraj zdemontowałem filtr na okres zimy i muszę powiedzieć, że nie jestem zadowolony z efektu. Filtracja działała całe lato do wczoraj a efekt był słaby. Woda nadal była zielona, a jak się ochłodziło to zrobiła się jeszcze bardziej zielona. Dlaczego? Macie jakiś pomysł, żeby poprawić filtracje bo jak to ma być tylko taki efekt to szkoda prądu.

Kolega w gorącej wodzię kąpany ,oczko uczy cierpliwości;
1.Napisz ile masz tam ryb ?
2.ile masz roślin i jakie?
3.piszesz że czyścisz jedną beczkę co jakiś czas to w takim razie do czego ma służyć ten kran na dole ? masz w tych beczkach porobione ruszty w celu zbierania się mułu pod nimi i spuszczania go w późniejszym czasie właśnie tymi kranikami które zamontowałeś ? jak zasilasz w wodę te beczki od dołu czy od góry?
4.dlaczego ta woda taka bązowa? używałeś torfu? w jakim celu?
5.czy pompa podająca wodę stoi bezpośrednio w najgłębszym miejscu czy na jakiejś podstawie (aby uniknąć zamulania filtra)?
6.żebyś puścił wodę i przez 10 beczek wypchanych peszlem i keramzytem to nie pomoże ci to w uzyskaniu czystej wody jak nie zrozumiesz jak to wszystko działa :-(
Odpowiedz na powyższe pytania a na pewno znajdzie się odpowiedź co jest nie tak ,pozdrawiam
 
 
 
Tintin 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 243
Skąd: Białystok
Wysłany: 2014-10-01, 19:57   

pawelrad napisał/a:
Witam

Wczoraj zdemontowałem filtr na okres zimy i muszę powiedzieć, że nie jestem zadowolony z efektu. Filtracja działała całe lato do wczoraj a efekt był słaby. Woda nadal była zielona, a jak się ochłodziło to zrobiła się jeszcze bardziej zielona. Dlaczego? Macie jakiś pomysł, żeby poprawić filtracje bo jak to ma być tylko taki efekt to szkoda prądu.


ile cm masz widocznosci ?
_________________
Oczko Tintin'a
Pozdrawiam :pa:
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny