wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
LILIE WODNE
Autor Wiadomość
zuzi10 
Hobbysta


Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 05 Wrz 2009
Posty: 486
Skąd: sląskie
Wysłany: 2014-08-22, 00:49   

wiem ze latem czerwiec, lipiec tak, ale teraz to juz chyba za póżno,Trochę z różnych względów w ubiegłym i w tym roku zaniedbałam lilie i nie sa tak ładne jak w ub roku.Co masz na myśli mówiąc o laniu flrovitu do kwitnących, czy chodzi Ci lanie do doniczek.? Jeśli tak to u mnie nie wchodzi to w rachubę wszystkie rośliny oprócz lilii rosną u mnie luzem, pierwotnie posadzone w podkolanówkach w efekcie tak je poprzerastały,że stanowią lużną bryłę korzeniową.
 
 
zuzi10 
Hobbysta


Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 05 Wrz 2009
Posty: 486
Skąd: sląskie
Wysłany: 2014-08-22, 19:08   

Tylko ja moich nie mam potrzeby dzielic bo jeszcze sa młode i 2 lata temu robiłam remont oczka - wymiana folii,były wyciagane, sprawdzane, zasilane a w ub. dosadzałam 3 nowe lilie, A florovitu nigdy bym do oczka nie dolała. Zbyt dużo cierpliwości i zabiegów wymagało doprowadzenie do równowagi biologicznej w moim oczku. Nawet wymiana folii i remont oczka jej nie zachwaiał. Przyznam się szczerze że z taka radą spotkałam się po raz pierwszy na tym forum.A zaglądam tu chyba od dobrych kilku lat. Wybacz rewi, ale wydaje mi sie ona wielce nieprofesjonalna. Już widzę oczko po potraktowaniu go butelką florovitu.
 
 
Tintin 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 243
Skąd: Białystok
Wysłany: 2014-08-23, 07:07   

Pytanko.
Czy lilie:
Tomcik
Hollandia
Wanvisa
kupione w tym roku na wiosne, mogę podzielić już w następnym roku na wiosne ?
_________________
Oczko Tintin'a
Pozdrawiam :pa:
 
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2014-08-23, 15:23   

Wydaje mi się, że rok to kompletnie za mało, żeby na tyle się rozrosły, żeby można było je dzielić :/ Chyba, że podczas sadzenia były bardzo duże. U mnie żadna z lilii które rosną już drugi rok nie nadaje się do podziału, chyba, że Colorado, ale wrósł się w dno i nie da się nijak zobaczyć kłącza oraz Rosea, której kłącza były naprawdę duże gdy je dostałem.
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
Tintin 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 243
Skąd: Białystok
Wysłany: 2014-08-23, 20:02   

A co to znaczy duże ? jakie ?
_________________
Oczko Tintin'a
Pozdrawiam :pa:
 
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2014-08-23, 23:11   

Miały rozgałęzienia :) Było kilka miejsc z których wyrastały liście.
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
Uleczka66 
Nowy


Dołączyła: 29 Sie 2014
Posty: 1
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-08-29, 17:10   

Mam niewielkie oczko wodne, a w nim od roku lilje wodne, ktorych kwiaty kwitna bardzo krotko, bo bardzo szybko "tona" w wodzie i juz nie rozwijaja swoich platkow.
Jaka moze byc tego przyczyna?
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2014-08-29, 20:01   

A wiesz może jaka to odmiana ? Ile dni kwitnie pojedynczy kwiat ? U mnie najkrócej kwitnie Little Sue, której kwiaty kwitną 2-3 dni.
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
Tintin 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 243
Skąd: Białystok
Wysłany: 2014-09-06, 07:04   

Myślicie że moge już przenieść lilie na dno ? potem woda bedzie bardzo zimna
_________________
Oczko Tintin'a
Pozdrawiam :pa:
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2014-09-07, 23:17   

u mnie na zewnątrz jeszcze kwitną to szkoda zatapiać, ale powinny to dobrze znieść
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
munkrar 
Nowy


Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 1
Skąd: Katowice
Wysłany: 2015-02-02, 09:39   

a ile kosztuje taka olbrzymia lilia wodna ?
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2015-02-03, 02:27   

a co to oznacza "taka olbrzymia"?
i jakiej odmiany?
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Endrju 
Nowy


Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 2
Skąd: Kuj-pom
Wysłany: 2015-03-02, 11:51   

Witam, mam pytanie odnośnie rozsadzenia lilii. Mam lilie attraction, rośnie ona u mnie już około 5 lat w donicy 15 lub 20l w oczku o głębokości 90cm. Lilia się rozrosła i zaczeła wypuszczac na boki kłącza, nie rosną one w donicy, tylko poza nią(nie oczyszczałem 4 lata osadu) są conajmniej dwa takie z czego jeden uciałem, nie wyjmowałem lilii z wody tylko uciąłem piłką kłącze tam gdzie wychodziło z donicy. Teraz pytanie jak zabezpieczyć to kłącze, co prawda posmarowałem węglem ale pod wodą ;) . Lilii nie mam zamiaru wyciągać z wody z tego powody ze korzenie rozrosły się po całym dnie.

I drugie pytanie czy z tego kłącza można zrobić dwa, chciałbym oddać znajomemu do stawu. Widać że jest obok jeszcze małe kłącze, ale czy warto to rozdzielać? Fotki:
 
 
drako 
Entuzjasta



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 538
Skąd: Kraków i Okolice
Wysłany: 2015-03-02, 15:02   

Że też chciało się Tobie teraz to robić. :? Ładna sadzonka, szkoda ją dzielić teraz. Jeśli koniecznie musisz, poczekaj z dalszym rozsadzaniem i dzieleniem kłaczy co najmniej miesiąc. Dobrze widać zielone pędy, być może lilie posadzone w mule szybciej zaczynają wegetację? Obserwuję to też u siebie.
_________________
Pozdrawiam Drako
oczko34m3/2007r/folia08/filtr240l/strumień 5mb/koi i inne
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=2292
 
 
 
Endrju 
Nowy


Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 2
Skąd: Kuj-pom
Wysłany: 2015-03-02, 16:49   

drako napisał/a:
Że też chciało się Tobie teraz to robić. :?
Musze powiedzieć że trochę zmarzłem ;) Chciałem to zrobić jak dopiero zaczną wegetecje, żeby narobić jak najmniej szkód. Teraz to w sumie nie wiem czy nie za wcześnie, no ale stało się.

Tą mniejszą sadzonkę chciałem uciąć wzdłuż tej dużej. Mniejszą sadzonkę w worku ażurowym 20 cm pod wodą, a dużą bezpośrednio do dna w stawie, powiedzmy na długość ręki bo nurkować nie zamierzamy. Czytałem, żeby sadzić je pionową a to kłącze mniejsze rośnie sami widzicie jak, jakby w dół tam gdzie korzenie. Jak mówiłem wina tego że kłącze wyrosło poza obramowanie doniczki i rosło w dół do mułu. Nigdy wcześniej nie rozsadzałem, nie mam zadnego praktycznego doświadczenia.

Czytam też czasem że tą lilie warto posadzić w ziemi z kompostem a nawet obornikiem, raz że tego nie robić. Będą one rosnąć w stawie 10x20m więc też troche inna sytuacja jak w oczku. Ale myśle, że pójdzie do ziemi z gliną. Tylko czy warto sadzić bezpośrednio w dno? Woda większość część w roku bardzo czysta. Dno jest chyba gliniaste, dość twarde, ale nie zwirowe. Staw około 6 lat.

Jeśli miałby znajomy poczekać z sadzeniem to może poczekać, woda będzie cieplejsza przy sadzeniu. Co tylko teraz zrobić z sadzonką?
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny