wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Mikroorganizmy
Autor Wiadomość
Artur 
Administrator



Pomógł: 54 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 1268
Skąd: Długołęka/Wrocław
Wysłany: 2014-01-21, 20:48   

Całkowicie się zgadzam z poprzednikiem i dlatego je zacznę stosować.
_________________
Pozdrawiam Artur!
 
 
leszek50-57 
Oczkomaniak



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 1681
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2014-01-22, 16:33   

Artur,tez jestem zainteresowany,tylko gdzie ich zdobyć,objechałem wszystkie sklepy ogrodnicze i nie słyszeli o tych mikroelementach :P Będę musiał ich sprowadzić z internetu :-D
_________________
poz.Leszek
http://forum.oczkowodne.n...ht=oczko+larona
http://www.youtube.com/watch?v=Thnt11Bkyx4
 
 
 
Artur 
Administrator



Pomógł: 54 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 1268
Skąd: Długołęka/Wrocław
Wysłany: 2014-01-22, 21:15   

http://www.sklep-probioem...roslin-c-1.html zobacz co Cię interesuje a ja Ci kupię i wyślę.
_________________
Pozdrawiam Artur!
 
 
Erbit 
Nowy


Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-02-02, 13:12   

Witam wszystkich.
Trafiłem tu ze statystyk firmy Probiotics. Widzę, że po programie "Maja w ogrodzie zaczęliście" prowadzić żywą dyskusję. To dobrze.

Odpowiem na nieco wątpliwości:
leszek50-57 napisał/a:
... gdzie ich zdobyć,objechałem wszystkie sklepy ogrodnicze i nie słyszeli o tych mikroelementach ...

Rozejrzyjcie się po liście -> Licencjonowanych Doradców choć nie wszyscy LD prowadzą sprzedaż.

luzio napisał/a:
Jak dla mnie trochę słaba ta reklama bo nie utkwiła mi w pamięci ani nazwa produktu ani firmy.

Iza z Jarkiem nie reklamowali firmy ani produktów, dlatego nie mogłeś ich zapamiętać. Iza propagowała ideę.

Pamiętajcie, że pożyteczne mikroorganizmy (nie mikroelementy) to nie chemia, po której efekt zobaczycie w ciągu 3 dni. Główne sposób działania pożytecznych mikroorganizmów to wyparcie ze środowiska mikroorganizmów patogennych. Aby przywrócić równowagę biologiczną środowiska (wyprzeć patogeny) czasem trzeba wielu miesięcy. W zamian za to możemy uzyskać zdrowe środowisko bez chemii, bez nawozów a więc i zdrowe produkty.

Zwolenników a przede wszystkim opozycję zapraszam na spotkania -> http://www.probiotics.pl/szkolenia.html , zapraszam do Licencjonowanych Doradców i do poszukiwania informacji w internecie pod hasłem "pożyteczne mikroorganizmy" (też na Youtube). Dziś tych informacji jest już naprawdę dużo. Nie chcę podawać źródeł bo zasypałbym Was linkami. Sami poszukajcie.

Przy obecnych mrozach nie zalecam zakupu przez internet gdyż może dojść do przemrożenia preparatów a pamiętajcie, że są w nich żywe kultury bakterii. Lepiej odebrać osobiście lub poczekać aż mrozy odpuszczą.

Pozdrawiam.
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2014-02-03, 16:35   

To miło że na forum zawitał fachowiec od mikroorganizmów. To ja może skorzystam z okazji by zdać 2 pytania panu Erbit. Pierwsze to czy faktycznie mydło i płyn do prania zdają egzamin? :) A drugie czy można sobie to hodować na własną rękę?
 
 
Erbit 
Nowy


Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-02-05, 21:20   

luzio napisał/a:
... fachowiec od mikroorganizmów.


To nie tak - choć chciałbym ;) Fachowcy to praktycy a ja jestem bardziej teoretyk.

luzio napisał/a:
Pierwsze to czy faktycznie mydło i płyn do prania zdają egzamin


Używam mydła mikroorganicznego i mydła brązowego. Oba mają swoje zalety. Na pewno mydło w płynie jest bardzo delikatne i już wielokrotnie słyszałem, że nawet do miejsc intymnych jest stosowane z bardzo dużym powodzeniem ;)

Proponuję sprawdzić samemu. Mydła nie składają się z samych mikroorganizmów. Pożyteczne mikroorganizmy to ledwo dodatek ale wiem, że baza mydła także została mocno ograniczona z chemii dlatego między innymi mydło w płynie nie jest różowe i nie ma "pięknego" lawendowego zapachu a jaki to proponuję sprawdzić ;)
Co do mydła brązowego - jego kolor jest ciekawostką i nie jest to barwa sztucznie uzyskana a co je tak barwi - także proponuję spróbować. ;)

Płyn do prania - tu niestety nie mam (jeszcze) doświadczeń ale jak widać na nakręconym odcinku Maja w ogrodzie, Iza z Mają popijały sobie ten płyn - domyślam się więc, że jego "siła prania" może nie być aż tak skuteczna jak proszku ale... ale nie wiem. To tylko moje domysły.

luzio napisał/a:
... A drugie czy można sobie to hodować na własną rękę?

Mydeł nie wyhodujesz :) , płynu do prania też. Można jednak namnożyć mikroorganizmy w ich podstawowej wersji kupując zestaw do namnażania i uzyskać preparat zbliżony do EmFarma lub EmFarma Plus z zastosowaniem w ogrodzie, działce, uprawach, opryskach, szambach, etc ale ze względu na technologię ich jakość nie będzie tak wysoka jak namnożonych przez firmę.

Stosuję także EmFarmę do kwiatków domowych (u mojej Mamy odżyły paprocie, które zaczęły się źle czuć kilka lat wcześniej po wymianie okien na szczelne, plastikowe).

Używam tez EmFarmy do warzyw i owoców (płukanka 30-40 minutowa po zakupie). Dzięki takiemu zabiegowi owoce i warzywa dłużej leżą bez pleśni, bez zagniwania.

Od niedawna stosuję koraliki, których tak naprawdę jeszcze nie przetestowałem i z braku czasu i pomysłu wsadziłem je do lodówki (celowo, gdyż słyszałem o takim zastosowaniu). Żona po kilku dniach otwierając lodówkę zapytała gdzie są wszystkie zapachy, które zazwyczaj wylatywały z lodówki. Dodatkowo zostawiliśmy w lodówce kawałek cienkiej kiełbasy, uschła, inny gatunek też usechł choć czasem bywało inaczej. To tak w skrócie bo zastosowań słyszałem ogrom a sam (niestety) nie wypraktykowałem wszystkiego.

Wracając na chwilę do warzyw i owoców - stosuję płukankę (ogólnie ujmując) do warzyw i owoców "ze skórką". Np. nie używam do marchwi, złe doświadczenia ktoś miał z kalafiorem (może za silne stężenie zastosował).

Tyle z moich doświadczeń. Jak sobie coś jeszcze przypomnę to napiszę.

Pozdrawiam.

p.s.
Przepraszam za tak późną odpowiedź - nawał obowiązków ...
 
 
karpik 
Początkujący


Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 12
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2014-08-09, 21:01   

Witajcie, :pa:
odkopię troszkę temat. Czy ktoś stosował te 'kule bokashi' w tym sezonie ?
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny