wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko wodne najtańszym sposobem
Autor Wiadomość
dajaj 
Nowy


Dołączył: 29 Lip 2014
Posty: 2
Skąd: Żnin
Wysłany: 2014-07-31, 12:42   Oczko wodne najtańszym sposobem

Witam wszystkich forumowiczów, od razu mówię, że wiem, że istnieje coś takiego jak wyszukiwarka, aczkolwiek nie ma to jak się spytać i dostać odpowiedź, w końcu chyba po to tutaj przybyłem.

Otóż hobbystycznie jestem rybakiem i mam dość dużą działkę, na której już wcześniej za dzieciaka miałem oczko, które zostało zasypane po zimie. Aktualnie naszła mnie myśl, aby na nowo wykopać dołek i zalać go wodą :P Nie ma to być jakiś ogromny staw, myślę, że coś koło 4m na 3 spokojnie by wystarczyło. Teraz oczywiście przechodząc do realiów, chciałbym aby zrobić to możliwie jak najtaniej. Rybki jakie planuję tam trzymać to najprawdopodobniej złapane wcześniej na wędkę karasie, ew. jakieś liny.

Pytanka:

1. Jaką głębokość powinno mieć dane oczko?
2. Czy zwykła folia budowlana by wystarczyła?
3. Czy potrzeba jakiś specjalnych sprzętów, aby ryby nie udusiły się we wodzie? Co jeśli przywiózł bym trochę wody z jeziora? ( mam dość blisko )
4. Jakie rośliny polecacie? Czy można je zdobyć normalnie jako sadzonki, czy trzeba wszystko kupować?
 
 
Freakazz 
Entuzjasta



Pomógł: 30 razy
Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 569
Skąd: ok. Olkusza
Wysłany: 2014-07-31, 18:30   

Witaj, ;)

1. Głębokość powinno mieć min. 1m ale jeśli się da głębiej to zrób 1.5m,
a przy kopaniu nie zapomnij o półkach na rośliny,
pamiętaj każda z roślin rośnie na innej głębokości.

2. Nie kupuj zwykłej budowlanki, jest do niczego bo pęka a poza tym łatwo ją przebić chyba że chcesz mieć oczko na góra 2-3 lata to ok.
Jeśli więc chcesz niedrogo a dobrze to już kup folię PCV bo EPDM to już wyższa półka.

3. Zamontuj napowietrzacz.
Wody z jeziora nie wlewaj może być skażona lub coś w tym rodzaju.

4. Niektóre możesz przynieść z okolicznych rowów lub stawu lecz pamiętaj o ich wcześniejszym odkażeniu. A jakie rośliny to już według upodobań.
_________________
Pozdrawiam Mateusz
Moje Oczko Wodne
 
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2014-08-01, 10:11   

Przede wszystkim trzeba pamiętać że żeby zrobić tanio to trzeba jednak wydać trochę pieniędzy. Bo jeśli będziesz myśleć tylko o cenie to będzie jak w przysłowiu "skąpy dwa razy płaci".
Najważniejszą rzeczą, która pomoże zaoszczędzić sporo pieniędzy a którą należy zrobić to spokojnie usiąść przed monitorem i poświęcić przynajmniej tydzień na studiowanie tego forum.
Oczywiście nie 24h/dobę ;)
 
 
dajaj 
Nowy


Dołączył: 29 Lip 2014
Posty: 2
Skąd: Żnin
Wysłany: 2014-08-01, 15:55   

Ok dzięki za pomoc, :piwko:

P.S - Co sądzicie o foliach AKWEN?
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2014-08-01, 18:22   

Oj nie słuchasz naszych rad.
Radzimy podejść do nich serio.
AKWEN - ta folia ma nawet swój temat...
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=6375
 
 
LYSERpL 
Uczestnik


Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 62
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2014-08-03, 21:36   

Nie tak dawno też zakładałem swoje oczko więc jestem świeżo w temacie.Na początku też szukałem najtańszych rozwiązań, tak jak chyba każdy, nikt z nas nie lubi przecież przepłacać.
Zastanów się tylko co rozumiesz przez "jak najtańsze".Najmniejszy wydatek na start ?Możesz zrobić z folii budowlanej, wtedy masz oczko prawie za darmo, tylko że po pierwszej zimie musisz wymienić folie, bo ta najprawdopodobniej nie wytrzyma.Masz więc kolejny wydatek, czyli już 2 razy zapłaciłeś za folię. Wydaje mi się, że najtańsze rozwiązanie to takie, w które wkładasz pieniądze raz i nie dokładasz do tego później.

Szukałem folii dość długo i z czystym sumieniem mogę polecić ci Galińskich.Mają folię grubą, nie do przebicia szpadlem a przy tym cena taka jak w marketach budowlanych za folię o połowę cieńszą.

Co do reszty- myślę, że oczko 1,2-1,5m pozwoli rybom przeżyc zimę,trochę półek na zielsko, jeśli już przy nim jesteśmy, to jak najbardziej możesz przywieźć coś z wyprawy na ryby, tylko musisz odkazić, ale o tym powie ci ktoś bardziej doświadczony w tej kwestii.

Co żeby przeżyły? Latem bez pompki mogą się podusić.Poza tym pomyśl o filtrze, który pomoże ci zachować jako taką przejrzystość wody( wiem że teraz może ci się wydawać że to niepotrzebne, tak samo jak kolorowe rybki-miałem tak samo, ale zobaczysz że po zalaniu oczka wodą będziesz chciał mieć taką jak najdłużej, a po wizycie w sklepie budowlanym i oglądaniu rybek zapragniesz miec takie u siebie.
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2014-08-06, 12:15   Re: Oczko wodne najtańszym sposobem

dajaj napisał/a:
... Otóż hobbystycznie jestem rybakiem

A nie pomyliło Ci się z wędkarzem?
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny