wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
SAMOZAPEŁNIAJĄCE OCZKO
Autor Wiadomość
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2014-05-06, 17:32   

Nie wkładaj cegły do oczka bo z biegiem czasu się rozsypie. Pod pompę dobra jest platforma np. z koszyka ( ja mam taki niziutki po cytrusach, plastikowy). Co do kładzenia dywanów, wykładzin itp. możesz spokojnie kłaść teraz, w niczym to nie przeszkadza. Moje dywany i podkłady kładłam brodząc w 30 cm bagnie :soczek: . Miłej pracy, pogoda sprzyja :good:
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
KBK_T 
Początkujący


Dołączył: 20 Kwi 2013
Posty: 31
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-07, 21:38   

Hej, hej,

Piękny projekt - przemyślany staranny. Będzie oczko śliczności. Co do pomp, to ja swoje posadowiłem na płaskich kamieniach o zaokrąglonych (przez szacunek dla folii) brzegach. To solidne i eleganckie (w odróżnienia od cegłówki) rozwiązanie.

Warto zwrócić oczywiście uwagę na głębokość, na której położony jest wlot wody do pompy. No bo jeśli planujesz trzymać w oczku rybki, to ... . No właśnie. Wyobraź sobie taki czarny scenariusz. Pompa leży na samiuśkim dnie. Wychodzisz z domu, a filtr położony na zewnątrz oczka zaczyna przeciekać. Albo jeszce gorzej - przecieka przewód leżący poza oczkiem. Pompa wyrzuca poza oczko wodę. Proces trwa tak długo, aż w oczku nie pozostaje ani kropelka. Ryby mogą tego nie lubić ... . Jeżeli pompa leżałaby jednak odpowiednio wysoko nad dnem, to w oczku zostałoby jednak nieco wody i być może ryby dotrwają do czasu Twojego powrotu i stosownej akcji ratunkowej. Ot i wszystko.

Serdeczności i gratulacje pięknej oczkowej akcji,
Krzysztof
_________________
Krzysztof
 
 
deikola1 
Początkujący


Dołączyła: 28 Kwi 2014
Posty: 22
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-07-25, 12:45   

Moi drodzy forumowicze i oto nadeszła ta wiekopomna chwila kiedy i u mnie oczko zostało wykonane, rośliny zasadzone i rybki wpuszczone, na 4tys litrów mam 8 rybek 2karpie koi i 6 karasi :) i tyle jesli chodzi o rybki, są też żabki - ale takie wędrujące brązowe, pojawiły się nie wiadomo skąd. Jak tylko zrobie fotki to natychmiast siępochwalę :) )
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2014-07-25, 13:26   

deikola1, :brawo: czekamy na fotorelacje, gratuluje oczka :brawo:
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
deikola1 
Początkujący


Dołączyła: 28 Kwi 2014
Posty: 22
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-07-25, 21:21   

oto i one :) )
Może nie jest bardzo na bogato i nie jest super dopracowane ale strasznie cieszy :)

 
 
Radzionek 
Entuzjasta



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 565
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2014-07-25, 21:45   

Zrobisz raj dla żabek, to i rybki ozłocą Ci wolny czas. Najważniejsze, by cieszyło Twoje oko :)
_________________
Radek-na marzenia dobry jest każdy czas.
 
 
deikola1 
Początkujący


Dołączyła: 28 Kwi 2014
Posty: 22
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-07-26, 08:52   







 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-07-27, 07:58   

Stolik: OK :)
Rośliny: OK
Taras: OK

Ale folia nie OK! :-o
A tyle razy już o tym napisano, jak ją ukryć, że w ogóle wypada ją ukryć...

W tym stanie oczku moim zdaniem pomógłby zakup paru metrów siatki jutowej/sizalowej czy jakoś tam i ułożenie jej na tej wystającej folii podkładając od góry pod kamienie.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2014-07-27, 08:49   

Ogród zadbany :) Ale powtórzę się wolaninie, folie trzeba ukryć, zobaczysz wtedy oczko nabierze naturalności i będzie jeszcze piękniej :piwko:
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
deikola1 
Początkujący


Dołączyła: 28 Kwi 2014
Posty: 22
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-07-27, 10:03   

niestety oczko jest na skarpie i skarpa ma jakies 35* pochyłu wiec ułożenie kamieni tak żeby całkiem zamaskować to na mnie samą robota nie do ogarnięcia. Ponadto jak jest więcej wody (a dolac można) to już tak strasznie ta folia w oczy nie kłuje ;) inna rzecz ze nie mam już więcej kamieni :(( może po jakiejś wycieczce nad morze uda się zdobyc kilka płaskich i w miare dużych żeby jakoć lepiej zamaskowacno i jak rosliny zarosną tez powinno być ciut lepiej,:))
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-07-27, 12:46   

deikola1 napisał/a:
inna rzecz ze nie mam już więcej kamieni :(( może po jakiejś wycieczce nad morze uda się zdobyc kilka płaskich i w miare dużych żeby jakoć lepiej zamaskowacno i jak rosliny zarosną tez powinno być ciut lepiej,:))


Przy stromych brzegach patentem na położenie, a właściwie zawieszenie tam kamieni może być wiertarka udarowa i wiertełko do betonu 8)
Można od spodu sprytnie nawiercić niewidoczne z zewnątrz otwory, a kamień podwiesić na zamocowanej gdzieś wyżej grubej żyłce. Jak ktoś jest zdeterminowany, to przedsięwzięcie wcale nie jest takie beznadziejne. I na pewno nie głupie, ponieważ wykonalne.
Ja powiesiłem pionowo nad półką z roślinami płaskie duże łupki jak obrazki na ścianie - robiąc w nich wiertłem wnęki na hak wkręcony do muru na plastikowym kołku. Zamaskowałem w ten sposób ścianę betonową długości 1,5, wysoką na 0,5 metra.

Wszystkie chwyty dozwolone!
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2014-07-28, 17:11   

Myślę że siatka jutowa świetnie zamaskuje tą sterczącą folię.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
zelda87 
Nowy


Dołączył: 02 Lip 2014
Posty: 4
Skąd: kraków
Wysłany: 2014-09-05, 12:07   

Tez mam w ogrodzie wody gruntowe, ale tylko po jednej stronie i tak myślę czy budując oczko spowodować żeby zapełniało się za ich pomocą (może jakieś przepływowe?) czy lepiej zbudować w miejscu gdzie wód nie ma.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny