wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pasożyty - ocierajace sie koi
Autor Wiadomość
Pearl 
Uczestnik


Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 58
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2014-06-03, 20:34   

Czy po pierwszej dawce fmc wlewamy fmc w takich samych proporcjach jak za pierwszym razem? Jaką przerwę robimy między I a II dawką fmc? Dodam, że pierwszą dawkę fmc mam zamiar zastosować 2 dni po podaniu drugiej dawki fenbenatu... chcę po prostu przyspieszyć kurację, bo ryby nie są karmione i im dłużej to trwa, tym gorzej chyba to zniosą - tak przynajmniej sobie to tłumaczę. Z góry dzięki za info
PS: jestem po pierwszej dawce fenbenatu, jutro druga... woda po 4 dniach po pierwszej dawce fenbenatu brudna... taka buro-zielona... napowietrzam solidnie, ale tego "barszczu" na razie chyba się wyklarować nie da :???:
 
 
czester 1 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 549
Skąd: slask
Wysłany: 2014-06-03, 21:09   

odstęp miedzy dawkami ma być 1,5-2 tyg. trzech kuracji nie radze stosować, osłabisz bardzo ryby. ja karmiłem po 2-3 dniach od wlania do oczka
 
 
krystian 
Początkujący


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Lut 2011
Posty: 28
Skąd: opole
Wysłany: 2014-06-03, 21:16   

pierwszy dzien trzeci dzien w razie potrzeby piaty dzien po pierwszej dawce powinna byc poprawa preparat podajemy w takich samych dawkach
 
 
Pearl 
Uczestnik


Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 58
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2014-06-03, 21:30   

krystian napisał/a:
pierwszy dzien trzeci dzien w razie potrzeby piaty dzien po pierwszej dawce powinna byc poprawa preparat podajemy w takich samych dawkach

ulala... to mi dałeś zagadkę teraz :oops:
kto zrozumiał, ręka do góry
 
 
krystian 
Początkujący


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Lut 2011
Posty: 28
Skąd: opole
Wysłany: 2014-06-03, 21:42   

nie wiem co tu jest niejasnego preparat podajemy pierwszego dnia robimy dzien przerwy podajemy trzeciego dnia dzien przerwy ipiatego dnia w tych samych proporcjach po kuracji podmieniamy 30 procent wody
 
 
Pearl 
Uczestnik


Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 58
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2014-06-08, 13:29   

krystian napisał/a:
nie wiem co tu jest niejasnego preparat podajemy pierwszego dnia robimy dzien przerwy podajemy trzeciego dnia dzien przerwy ipiatego dnia w tych samych proporcjach po kuracji podmieniamy 30 procent wody

na ulotce fmc jest napisane, żeby drugą dawkę podać po tygodniu... i ma być to 50% pierwszej dawki... :-o myślę, że wszystko jednak zależy od tego w jakiej kondycji ma się ryby oraz stopień zaawansowania tego, przeciw czemu fmc lejemy... więc nie neguję tego co napisałeś, tym bardziej, że sam niewiele wiem na ten temat :oops:
A to karmienie rozpoczynasz trzy dni po ostatniej dawce, czy trzy dni po rozpoczęciu kuracji? Widzę, że u mnie po 9 dniach kuracji (1-szy dzień fanbenat, 6-ty dzień fenbenat, 8-my dzień fmc dawka 100%) ryby przestały się ocierać, wyskakiwać... wypadło niestety 6 malutkich sztuk, ale nie zauważyłem na ich ciele powtarzających się objawów - po prostu słabsze sztuki, tak sądzę. Reszta stada raczej już nie odstaje od normy, widzę, że coś tam już sobie skubią z dna, ze ścian... czyli jakoś sobie radzą. Nie karmię ich już około 12 dni... Czy karmienie w trakcie kuracji osłabia ryby?
 
 
krystian 
Początkujący


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Lut 2011
Posty: 28
Skąd: opole
Wysłany: 2014-06-08, 14:38   

3 dni po rozpoczeciu kuracji mozesz zaczac karmic po kuracji podmien 30 procent wody i dodaj do filtra bakterii startowych po kuracji mozesz wzmocnic koi podajac w paszy pare specyfikow
 
 
kola 
Początkujący


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 30
Skąd: Jelenia Góra
  Wysłany: 2014-06-09, 04:58   

Witam jakie to są specyfiki ?
_________________
Artur
 
 
draglukasz 
Uczestnik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 77
Skąd: przeworsk
Wysłany: 2014-07-25, 00:08   FENBENAT

Ostatnio zauważyłem że zaczynają mi się ocierać ryby i wyskakiwać z wody...
Podejrzewam splewkę. Kupiłem FENBENAT i zaaplikowałem do oczka. W między czasie chciałem wykonać doświadczenie po jakim czasie zacznie działać lek- wlałem do wiadra wodę z proporcjonalnie dodanym fenbenatem, umieściłem w nim ślimaka, kilka rozwielitek i larwy komarów- już czwarty dzień i wszystko żyje... Nie wiem czemu nie działa ten środek :/ czyli na splewke też nie zadziała :/
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2014-07-25, 09:14   

draglukasz, skoro się ocierają to mają pasożyty, dodaj do wody, a nie eksperymentuj. :)
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
draglukasz 
Uczestnik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 77
Skąd: przeworsk
Wysłany: 2014-07-25, 12:58   

Do oczka też dodałem, rzadko kiedy ostatnio w domu jestem i nie mam jak zaobserwować czy jest poprawa.
Dziwne jest że ten ślimak i rozwielitka żyje w kąpieli fenbenatu... może stracił właściwości... może źle przechowywany przed zakupem...
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-07-25, 13:19   

draglukasz napisał/a:
Do oczka też dodałem, rzadko kiedy ostatnio w domu jestem i nie mam jak zaobserwować czy jest poprawa.
Dziwne jest że ten ślimak i rozwielitka żyje w kąpieli fenbenatu... może stracił właściwości... może źle przechowywany przed zakupem...

Ale kto Ci mówił, że Fenbenat ma zabijać skorupiaki i ślimaki?
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
draglukasz 
Uczestnik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 77
Skąd: przeworsk
Wysłany: 2014-07-26, 19:04   

wolanin napisał/a:
draglukasz napisał/a:
Do oczka też dodałem, rzadko kiedy ostatnio w domu jestem i nie mam jak zaobserwować czy jest poprawa.
Dziwne jest że ten ślimak i rozwielitka żyje w kąpieli fenbenatu... może stracił właściwości... może źle przechowywany przed zakupem...

Ale kto Ci mówił, że Fenbenat ma zabijać skorupiaki i ślimaki?



Ryby nadal się ocierają, jedną złapałem i ma podrażniony bok (średnicy ok 8mm). Jak uda mi się ją jeszcze raz złapać to prześle foto. Podejżewam że fenbenat nie działa. Moim zdaniem stracił właściwości poprzez złe przechowywanie- na opakowaniu pisze że "przechowywać w temp. poniżej 25st.C.
Jakby ktoś był uprzejmy i zrobił podobne doświadczenie z fenfenatem w wiaderku- czy padną ślimaki lub podobne żyjątka... Z tego co pamiętam to jak miałem w ubiegłym roku splewkę, po podaniu fenbenatu padły mi ślimaki razem ze splewką...
 
 
KILERK1 
Entuzjasta



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 767
Skąd: TRZEBNICA
Wysłany: 2014-07-27, 07:29   

Splewki fenbenatem nie zabijesz. Do tego służą inne środki.Splewka "wsza rybia" nie robi takich ran.
_________________
PAWEŁ
oczko ok. 90 m3

https://www.youtube.com/watch?v=cs9BJuKxhvw
http://youtu.be/P4GE-x_xM5c
http://youtu.be/lqGzwxdLgAE
 
 
draglukasz 
Uczestnik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 77
Skąd: przeworsk
Wysłany: 2014-07-27, 10:56   

KILERK1 napisał/a:
Splewki fenbenatem nie zabijesz. Do tego służą inne środki.Splewka "wsza rybia" nie robi takich ran.


Powyżej pisze że inni właśnie fenbenatem splewke zabijają.
Foto karpia który się ociera- w dolnej części skrzeli widać zaczerwienienie

 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny