wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zdychające Rybki :(
Autor Wiadomość
Łukasz1995 
Nowy


Dołączył: 22 Lip 2014
Posty: 9
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: 2014-07-22, 23:20   Zdychające Rybki :(

Witam
Mam problem co jakiś czas jakoś raz dwa razy w tygodniu zdychają mi rybki:(
mam około 30 rybek są to małe rybki około 4 cm i jedna duża około 30 cm i dwie po 25 cm
oczko mam już około 2,5 miesiąca o pojemności jakieś 1500l 1800l nie udało mi się dokładnie tego spr :(
rybki są karmione raz tygodniu wyglądają bardzo dobrze są okrągłe i świetnie się bawią :)
lecz co jakiś czas mi padają :( dzisiaj na przykład dwie małe w tamtym tygodniu jedna duża około 35cm (była od początku założenia oczka ). Wiem że rybki muszą dojść tam jakoś do siebie i do tej wody ale to nie zmienia faktu że po prostu dzisiaj pływa dobrze dobrze się bawią a jutro jest sztywna :(
Napowietrzanie też mam jak coś są to zwykłe pospolite potocznie nazywane złote rybki.
Może wy coś poradzicie bo ja już mam powoli tego dosyć :(
27 rybek nie dawno znalazły się w oczku więc to nie ta przyczyna.
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2014-07-23, 00:57   

Nie wiem czemu zdychają twoje rybki ale na takiej wielkości oczka masz tych ryb za dużo
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Kaef 
Oczkomaniak


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1037
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-07-23, 01:05   

To, że "dobrze się bawią powiedziały Ci"? ".? Zwykle, potocznie, zwane złote rybki, mają wymagania zwykłych karasi. Warto o tych rybach trochę poczytać.
_________________
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
 
 
Bartosz_n 
Entuzjasta



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 666
Skąd: W-wa
Wysłany: 2014-07-23, 08:18   

Ło matko :-o
Ja już po prostu nie wierzę w to co czytam :((
30 parę rybek w 1,5 m³ , przecież one nie mają prawa tam żyć ,
nic dziwnego , że zdychają . . .
Brak mi słów na taką głupotę bo inaczej tega nazwać nie można .
Kolego jeśli nie jesteś w stanie zapewnić im godnych warunków
bądź nie wiesz jak się zajmować rybami to choduj sobie żóltobrzeszka w tym oczku .

Jak sobie wyobrażasz życie w jednym pokuju z 30 osobami ? Jednocześnie masz tu jadalnie i ubikację . raczej nie dałbyś rady długo wytrzymać prawda ? :P

Masz jakąś filtrację co by rozkładała NH3 -NO2- NO3 , jakieś rośliny ?
Cokolwiek co mogłoby przytrzymać przy życiu te biedne rybki . :???:

Robisz podmiany wody ? Jak często ? Jakie masz parametry wody ?

To są podstawowe pytania , na które każdy posiadacz rybek powinien
Na początku sobie odpowiedzieć .

Chodowla rybek nie zaczyna się od momentu wpuszczenia ich do zbiornika
i nie kończy na codziennym karmieniu - to coś więcej ...

Wpuściłeś ryby do świeżego zbiornika to kolejny błąd , który może powodować , że Twoje rybki padają .

Mój post ma pewnie według Ciebie bardzo pretensjonalny akcent
ale nie zrozum mnie źle jestem osobą , która nie toleruje znęcania się nad zwierzętami .
A bajki typu ,, dobrze się bawią '' możesz sobie darować ;-)
Pływają szybko bo nie mają miejsca , są ze stresowane .

Póki co radzę Ci odlów parę rybek a może będzie poprawa . . .
_________________
Pozdrawiam

Bartek
MOJE OKO
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=5051
 
 
cole 
Początkujący



Dołączył: 01 Lip 2014
Posty: 39
Skąd: TOP SECRET :)
Wysłany: 2014-07-23, 11:56   

do takiej wielkości oczka możesz wpuścić góra 2-3 rybki i nic więcej oczywiście napowietrzacz jest niezbędny a i coś słabo karmisz tych swoich podopiecznych raz w tygodniu?? Co najmniej 2 razy dziennie powinny dostawać jedzonko
_________________
Hey I'm Cole Train and I'm Best Nigga in the World Whoo!!!
 
 
Bartosz_n 
Entuzjasta



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 666
Skąd: W-wa
Wysłany: 2014-07-23, 13:06   

cole, jeśli ryby będą w takim zbiorniku dostawały 2 razy dziennie jedzenie to myślę , że po 72 h nawet jedna nie będzie żywa ;)
Można wpuścić ok. 10 sztuk małych ryb do ok. 10 cm .
A i tak będzie to męczarnia dla nich ...

Bez filtracji w tak małym zbiorniku NIE DA RADY UTRZYMAĆ BIOLOGICZNIE CZYSTEJ WODY.
_________________
Pozdrawiam

Bartek
MOJE OKO
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=5051
 
 
cole 
Początkujący



Dołączył: 01 Lip 2014
Posty: 39
Skąd: TOP SECRET :)
Wysłany: 2014-07-23, 14:10   

ja bym zostawił 2-3 rybki i bedzie dobrze wtedy można karmić 2x dziennie ale małymi porcjami a nie pół paczki :D Łukasz1995 jeżeli będziesz chciał trzymać ponad 30 ryb to będzie trzeba poszeżyć zbiornik :)

Pozdrawiam
_________________
Hey I'm Cole Train and I'm Best Nigga in the World Whoo!!!
 
 
Łukasz1995 
Nowy


Dołączył: 22 Lip 2014
Posty: 9
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: 2014-07-23, 15:12   

Dzięki za rady :)
lecz jak miałem na początku 4 małe ryby i nie wpuściłem ich od razu po założeniu oczka one zdychały??. a te 30 rybek co teraz mam po prostu mi się urodziły miałem ich aż 50 i je wydawałem po znajomych teraz zostało mi tylko tyle i lada dzień też ich się pozbędę.Co miałem zrobić z 50 rybkami ?? wzuci ?? Dwa razy dnienie nie będę dawał po pierwsze to nie daje im pół paczki tylko raz w tygodniu i nie od razu wiadro tylko rano trochę potem po południu. Nie jestem zły na te komentarze ale (30 rybek ) to tylko przejściowe.
 
 
cole 
Początkujący



Dołączył: 01 Lip 2014
Posty: 39
Skąd: TOP SECRET :)
Wysłany: 2014-07-23, 16:13   

Łukasz1995 zrobisz jak uważasz ja daje 2 - 3 razy dziennie pokarm, rybki wyjadają wszystko i co najlepsze mają się świetnie niektóre są u mnie ponad 7lat a drugie tyle były u mojego brata a oczko mam niewiele większe od twojego :) ja na twoim miejscu zrobiłbym większe oczko ( no chyba, że nie masz miejsca ) kupił większą pompę posadził jakieś roślinki i te 30-che mógłbyś trzymać ;)

Pozdrawiam
_________________
Hey I'm Cole Train and I'm Best Nigga in the World Whoo!!!
 
 
Bartosz_n 
Entuzjasta



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 666
Skąd: W-wa
Wysłany: 2014-07-23, 16:53   

Łukasz1995,
Cieszę się ,że nie odebrałes tego jako ,, napad/ nalot '' na Ciebie ;-)
Chciałem tylko podkreślić , że masz obecnie bardzo ciężkie warunki dla tych rybek .

Jeśli mamy pewne kwestie wyjaśnione i wiem , że rozmawiam z osobą w pełni rozumną to mogę zadać Ci kilka pytań :-) .

Jaką temperaturę masz w dzień a jaką w nocy/ rano ?
Filtra nie posiadacz tak ? Jakaś pompka jest ?
Jakim pokarmem karmisz rybki ?
Czy podmieniasz wodę ??
Czy miałeś kiedyś kontakt z testami do wody ?
Czy padnięte rybki mają jakieś oznaki choroby ?

To tak na początek , póki co radziłbym Ci podmienić około 250-300 l wody na świeżą , najlepiej deszczówkę .

cole, je swoje karmię 10 razy dziennie a jak przyjeżdżają goście to nawet 20 ;-)
Wszystko trzeba robić z głową a jeśli czegoś się nie wie to warto poczytać , popytać zanim zrobi się jakąś głupotę
:piwko:
_________________
Pozdrawiam

Bartek
MOJE OKO
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=5051
 
 
cole 
Początkujący



Dołączył: 01 Lip 2014
Posty: 39
Skąd: TOP SECRET :)
Wysłany: 2014-07-23, 18:10   

Bartku kto pyta nie błądzi :) dobrze, że Łukasz poprosił o pomoc i naprawdę dobrze że ktoś kompetentny mu poradził co zrobić. A propo karmienia gdybym miał oczko wielkości 6-7m3 i miał w nim 10-15 25cm kojaków to z pewnością też dokarmiałbym 10razy dziennie :)

Ja robie wszystko po swojemu i ryby ani nie padają i nic im nie dolega, a wręcz przeciwnie czują się całkiem dobrze i nie są płochliwe ;)
Łukasz1995 ja również nie chciałem być nachalny to były poprostu moje sugestie dotyczące co można zrobić. Życze sukcesów w hodowli :) Fajni goście jesteście jakbym tylko mógł się z wami spodkać osobiście to wypił bym z wami :piwko: i pogadał o rybkach :)

Pozdrawiam
_________________
Hey I'm Cole Train and I'm Best Nigga in the World Whoo!!!
 
 
Łukasz1995 
Nowy


Dołączył: 22 Lip 2014
Posty: 9
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: 2014-07-23, 19:07   

Pierwsze co zrobię to wydam komuś te rybki.:) Przypominam że 30 sztuk znalazło się nie dawno w moim oczku wcześniej też był problem zdychania :( .

1. wodę podmieniam i dolewam
2.karma sucha
3. padnięte ryby wyglądają ok jak na nieżywe :(
4. Mam fontannę i pompkę do napowietrzania wody

temperatura ?? testy ( nie miałem styczności )

Czy rybki mogą się przejeść ?? noo bo wy dajecie po 10 razy i jest ok. Czym karmicie ?
 
 
Bartosz_n 
Entuzjasta



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 666
Skąd: W-wa
Wysłany: 2014-07-23, 19:47   

Łukasz1995,
Ad 1 .
Ile wody dolewasz / podmieniasz ? Jak często ?
Ad2
Karmę suchą możesz dawać częściej niż raz w tygodniu ;)
Ad 3.
Czyli jest duże prawdopodobieństwo , że ryby się podtruwają .
Ad 4.
Jeśli masz fontannę moglbyś wykorzystać ja do zasilenia filtra .
Filtr możesz zrobić z jakiegoś pojemnika , myślę ,że około 30 litrów kubełek powinien dać sobie rade . jeśli będziesz chciał to mogę pomóc Ci w skonstruowaniu go . W razie pytań pisz na PW . jakiej wydajności jest ta pompka ?

Dobrze by było jakbyś jednak sprawdził te temperaturę , jeśli masz jakiś sklep zoologiczny w pobliżu to kup zwykły termometr akwariowych ( cena ok. 3-6 zł )
Do zakupu testów też Cię namawiam ale to już koszt około 60 zł ( przynajmniej te podstawowe , kropelkowe )

Rybki można karmić nawet 20 razy , ale trzeba to robić z glową , małe porcje , dobrej jakości pokarm , wydajna filtracja .
Ja używam obecnie pokarmów z linni hikari ale do tego codziennie uzupełniam dietę ryb poprzez dodanie dżdżownic , ślimaków , kukurydzy , arbuza itp.
Mogę pozwolić sobie na tak obfite karmienie bo wiem , że nie jest to wstanie zaburzyć równowagi biologicznej w moim oczku .
Ponadto mam około 30 ryb w 20 m3 więc nie dużo ;-)



cole, :piwko:
_________________
Pozdrawiam

Bartek
MOJE OKO
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=5051
 
 
Łukasz1995 
Nowy


Dołączył: 22 Lip 2014
Posty: 9
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: 2014-07-23, 21:34   

To tak 1200l/h (fontanna ) wodę dolewam gdy ubędzie bo przy tych temperaturach wyparowywuje :( Dolewałem było to jakieś 100l. i też mi się wydaje że się podtruwają idę wyrzucić rośliny które na byłem z pobliskiego stawiku, irys i jeszcze jedne ale nie wiem jak się nazywa :( potem już kupowałem resztę u kolesia na ryneczku :) filtr chyba dam radę sobie zrobić tylko nie będę wiedział mniej więcej co dać w środek ?? żwir ?? z tym będę miał problem :( ale to już raczej na pw.

Dziękuje wszystkim za odpisanie mi na moje pytania będę dalej was informował co dalej z moim oczkiem :)
 
 
Bartosz_n 
Entuzjasta



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 666
Skąd: W-wa
Wysłany: 2014-07-23, 21:40   

Łukasz jeśli masz jakieś szczegółowe pytania odnośnie filtra to faktycznie lepiej PW by nie ,, zaśmiecać'' forum .

Z taką pompą to można śmiało robić system filtracyjny do 10 tys litrów . :-)

Czy planujesz w przyszłości powiększyć oczko ? Może warto to uwzględnić przy budowaniu filtra . ;-)
_________________
Pozdrawiam

Bartek
MOJE OKO
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=5051
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny