wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
STAW KAPIELOWY monikzi
Autor Wiadomość
PIELGRZYM66 
Początkujący



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 32
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2014-07-17, 20:54   

Gratuluje rozmachu :) ,ale szczerzę ta hybryda się chyba nie sprawdzi,może w pierwszym miesiącu użytkowania,aby utrzymać basenową wode trzeba dużo chemii nie wytrzymią tego rosliny i zwierzęta.Ja bym zrobił basen i na styk osobny zbiornik na oczko i okalający strumyk...te dwa światy nie mogą być razem.Jednak życze jak najlepiej bo to tutaj pionierski pomysł-powodzenia :good:

[ Dodano: 2014-07-17, 21:07 ]
Cytat:
Gdybyś kiedyś to drewno świerkowe wymieniała, to weź pod uwagę modrzew - spokój na 500 lat :)
- z tego robiło się podpory mostów, w opisach można przeczytać, że jest to jedyne drewno, które nie gnije nawet w wodzie morskiej.
A cena podobna do świerkowego.
W swoim stawku na wsi wybrałem go na wykończenie drewnianej ścianki, której krawędź jest częściowo nad, częściowo pod wodą - warunki najgorsze z możliwych.
Jestem dobrej myśli.

.....nie chce się wymądrzać,ale w wodzie drewno nie gnije ,za mokro na grzyby i pleśnie,a tym bardziej w morskiej,własnie najgorzej jest na styku woda- powietrze.Iglaste drewno oddaje do wody dużo pochodnych żywicy(terpentyna),ale za to olcha :P np kołki faszynowe używane bardzo często,się sprawdzają .
 
 
Eco 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-15, 18:22   

Monikzi a jak wygląda sprawa z glonem nitkowatym, nie widziałem żebyście sypali do strefy regeneracyjnej lub do komory filtracyjnej jakiekolwiek złoże filtracyjne lub minerały do stawu kąpielowego. Musicie mieć wyjątkowo dobrą wodę. Jaki poziom fosforanów miała woda do napełnienia stawu?
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny