wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: vivit
2014-06-22, 10:42
Chore KOI potrzebują pomocy
Autor Wiadomość
sebi 
Początkujący


Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 38
Skąd: Toruń
Wysłany: 2014-06-09, 08:03   Chore KOI potrzebują pomocy

Posiadam oczko o objętości 22m3. Wyposażone jest w filtry beczkowe, lampę UV i kaskadę, której zadaniem jest między innymi natlenianie wody. Testy wody wykonałem i są ok, tylko pH jest 8. Około miesiąc temu zakupiłem 36 sztuk karpi koi o różnych rozmiarach od 10 do 30cm. Jak się okazało sprzedawca był nieuczciwy i sprzedał mi chore słabe ryby. Wnioskuję, że nieuczciwy ponieważ sprzedając ryby traktował je jak przedmioty przelewając z worka do wiadra później do miski. Widać,m że ryby były słabe. Mówił, że zaraz dojdą do siebie. Z uwagi, że jechałem po nie prawie 400 km w jedną stronę, skusiłem się i je zakupiłem. I to był błąd. Padło mi już 5 sztuk. U trzech większych zauważyłem czerwone plamy (ogniska zapalne). Chciałem je złapać i spróbować przeleczyć, ale są tak sprytne że nie udało mi się ich złapać. Nawet nie wiem na co chorują bo osobniki które padły były tylko napuchnięte. Nie miały zmian skórnych. U jednego osobnika widzę, że jest też pleśniawka. Najlepiej przeleczył bym je wszystkie, tylko nie wiem co zastosować, żeby bakterie w filtrze nie padły. Czy może czekać i założyć że tylko najsilniejsze przeżyją.
Ostatnio zmieniony przez vivit 2014-06-22, 10:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kola 
Początkujący


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 30
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2014-06-09, 11:44   

Polecam Anarex-Bio jest dostępny na stronie u Marka Koimark.pl
_________________
Artur
 
 
czester 1 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 549
Skąd: slask
Wysłany: 2014-06-09, 12:45   

robisz kuracje w całym oczku lub wyłapujesz chore osobniki i leczysz w osobnym zbiorniku.
złapanie ryby w moim przypadku: przeciągniecie sieci przez cały zbiornik lub spuszczenie/upuszczenie (lub wypompowanie wody do innego zbiornika) wody.
jeżeli uda ci się złapać chora rybę w podbierak, to widocznie jest już tak osłabiona, ze nic już jej nie pomoże...
 
 
kola 
Początkujący


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 30
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2014-06-21, 15:40   

Ja robiłem kurację w całym oczku.
_________________
Artur
 
 
PIOTR.P 
Hobbysta



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 410
Skąd: GÓRY
Wysłany: 2014-06-22, 09:33   

kolego bardzo nam przykro że padłeś ofiarom nie uczciwego sprzedawcy
powinieneś jeszcze napisać gdzie u kogo kupiłeś ryby,
aby nikt tam nie jechał i nie kupował u niego ryb

co ma paść to i tak padnie

trzeba by i tak odkazić potem całe oczko więc ja bym leczył w całym oczku nie odławiał ryb
_________________
GÓRAL
 
 
ILUSION 
Oczkomaniak


Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1341
Skąd: wlkp
Wysłany: 2014-06-22, 09:41   

Też tak myślę, tylko całe oczko.
Oczywiście ciekawi mnie ten wspaniały sprzedawca?
_________________
ILUSION
oczko około 20m3
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2014-06-22, 10:12   

To była by właściwa dla niego reklama.

Sprzedawca powinien zrobić wszystko co w jego mocy aby nowemu nabywcy dostarczyć rybki w jak najlepszej kondycji. Sprzedaż tych pięknych ryb to nie tylko zarobek ale także pewna odpowiedzialność i dbałość o to czy nowy ich właściciel jest gotowy na przyjęcie tych wymagających poniekąd rybek.

Choć nie pozostajesz tu także i Ty bez winy.
Tych ryb nie kupuje się z przypadku. Ja zanim dokonam zakupu sprawdzam sprzedającego, kto to jest. Czy jest to tylko handlarzyna czy człowiek który ma pojęcie o tym czym handluje. Wystarczy krótka rozmowa i można łatwo się zoriętować czy delikwent ma pojęcie o problemach transportu adaptacji i zaadoptowaywaniu się nowych egzemplarzy w nowym środowisku.
Przy ostatnim zakupie, zanim ryby zostały wysłane ustaliliśmy ze sprzedającym w jakich warunkach przebywają u niego ryby (parametry wody) ponieważ były bardzo zbliżone nie było potrzeby robienia adaptacji w postaci kwaranntanny. Ryby przed wysłaniem nie były karmione już od poniedziałku do momentu wysyłki (czwartek) godzina 23.
O tej godzinie zostały zapakowane w worek z tlenem przekazane osobie która miała mi dostarczyć. O 10 rano w piątek odebrałem rybki i po skontrolowaniu podstawowych parametrów wody (pH i temp) wpuściełem je o 11 do wody (godzinna adaptacja na wyrównanie temp). Odrazu po wpuszczeniu zaczały pływać tak jak pozostałe nie wykazując objawów stresu popodróżniczego ;)


PS: Przeniosłem wątek do działu KOI, bo dotyczy to głownie tego zagadnienia
_________________
OCZKO , OGRÓD

PAWEŁ
 
 
 
tom11 
Hobbysta


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 433
Skąd: 40 km od Lublina
Wysłany: 2014-06-22, 14:20   

vivit napisał/a:
Sprzedawca powinien zrobić wszystko co w jego mocy aby nowemu nabywcy dostarczyć rybki w jak najlepszej kondycji. Sprzedaż tych pięknych ryb to nie tylko zarobek ale także pewna odpowiedzialność i dbałość o to czy nowy ich właściciel jest gotowy na przyjęcie tych wymagających poniekąd rybek.


I tu masz całkowitą rację!
Ale niestety chodzi tylko o zarobek ,nic innego się nie liczy tylko kasa.
Ale jest też tak że dużo ludzi popełnia kilka błędów przy zakupie ryb i Koi pada niestety.
Najgorsze jest to że Ci którzy sprzedają ryby doskonale wiedzą że z rybą jest coś nie teges i nie liczą się z tym że ich niby zdrowymi rybami ktoś może sobie załatwić całą obsadę oczka.
I tu kolega Piotr ma rację powinno się pisać jasno o takich nieuczciwych importerach którzy robią nas w bambuko.
 
 
 
violettaxx 
Przyjaciel forum



Pomogła: 21 razy
Dołączyła: 05 Maj 2009
Posty: 1195
Skąd: Gronity
Wysłany: 2014-06-22, 14:57   

W tym wypadku trzeba bardziej doraźnych środków aby uratować cokolwiek z tych Koi?

Cytat:
"Polecam Anarex-Bio jest dostępny na stronie u Marka Koimark.pl"
ten preparat ma działanie probiotyku a więc w tym stanie ryb nie pomoże tj; "jak stosowanie actimelu podczas zapalenia płuc" ? Może nadawać się tylko do rehabilitacji i profilaktyki !
_________________
Moje KOI
http://www.youtube.com/watch?v=MO7k7m2sDIY
http://www.youtube.com/watch?v=snDI_ULS7yw
http://www.fotosik.pl/moje_zdjecia.html
 
 
KILERK1 
Entuzjasta



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 767
Skąd: TRZEBNICA
Wysłany: 2014-06-23, 08:39   

violettaxx napisał/a:
ten preparat ma działanie probiotyku a więc w tym stanie ryb nie pomoże tj; "jak stosowanie actimelu podczas zapalenia płuc" ? Może nadawać się tylko do rehabilitacji i profilaktyki !

Używałem tego preparatu.Rzeczywiście raczej nadaje się do profilaktyki.Gdy miałem już chore ryby i użyłem tego preparatu -to niestety zero reakcji.
_________________
PAWEŁ
oczko ok. 90 m3

https://www.youtube.com/watch?v=cs9BJuKxhvw
http://youtu.be/P4GE-x_xM5c
http://youtu.be/lqGzwxdLgAE
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-06-23, 09:03   

KILERK1 napisał/a:
violettaxx napisał/a:
ten preparat ma działanie probiotyku a więc w tym stanie ryb nie pomoże tj; "jak stosowanie actimelu podczas zapalenia płuc" ? Może nadawać się tylko do rehabilitacji i profilaktyki !

Używałem tego preparatu.Rzeczywiście raczej nadaje się do profilaktyki.Gdy miałem już chore ryby i użyłem tego preparatu -to niestety zero reakcji.

Natomiast ostatnio z niezłym skutkiem zastosowałem Melafix w połączeniu z Pimafixem na podleczanie zmian na płetwach wywołanych przez drobnoustroje.
Niestesty 5ml na 38 l (10 galonów), to za dużo jak na terapię w oczku.
W każdym razie grysikowate zmiany na płetwach (jakieś bakterie...) jak ręką odjął.
To nie jest raczej antybiotyk, lecz środek silnie wspierający procesy regeneracji i zwalczania zmian chorobowych. Czyli drobnoustrojów nie wytłucze, ale pomoże rybie w wyzdrowieniu. Zapewne dla poważnie chorej ryby - jak umarłemu kadzidło.
W każdym razie znane i polecane na zagranicznych forach. A napisałem o nim, bo pisze się tam także o wrzodach, pleśniawce, etc., a także dlatego, bo nie szkodzi filtrom, a padło takie pytanie.
Do sprawdzenia.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
Ostatnio zmieniony przez wolanin 2014-06-23, 09:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
KILERK1 
Entuzjasta



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 767
Skąd: TRZEBNICA
Wysłany: 2014-06-23, 09:08   

Gdzie można kupić ten środek ?
_________________
PAWEŁ
oczko ok. 90 m3

https://www.youtube.com/watch?v=cs9BJuKxhvw
http://youtu.be/P4GE-x_xM5c
http://youtu.be/lqGzwxdLgAE
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-06-23, 09:11   

KILERK1 napisał/a:
Gdzie można kupić ten środek ?

Jeżeli pytasz o to, o czym ja pisałem, to ja ściąnąłem to z ebay.co.uk. Co do Anarexu - u KoiMarka.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny