wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaką kosiarkę spalinową kupić?
Autor Wiadomość
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2012-06-03, 12:42   

Czyli jednak zostanę przy spalinowej :D
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2012-06-04, 10:36   

rewi napisał/a:
mam zamiar taką zakupić ale nie wiem jak by kosiła trawę czy nie zostawałyby źdźbła ?


Zostawiała w jakim sensie? To są kosiareczki bardzo precyzyjne, przeznaczone do malutkich i bardzo dobrze wypielęgnowanych trawników. Ja osobiście wolę od niej dobrą elektryczną z niskim ustawieniem ostrzy.

Kosiarki spalinowe są najlepsze na duże powierzchnie.. oraz na zaniedbane trawniki.

Dobierz sobie kosiarkę pod swój trawnik.
 
 
Freakazz 
Entuzjasta



Pomógł: 30 razy
Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 569
Skąd: ok. Olkusza
Wysłany: 2013-01-02, 23:38   

Ja mam kosiarkę NAC spalinową coś koło 6km nie pamiętam dokładnie z napędem, ale szczerze nie polecam po 2 latach napęd się rozpadł teraz nie działa wcale do tego coś się tam urwało i zostawia trawę (strasznie denerwujące) i wiele innych usterek. :???:
 
 
 
Tymek 
Nowy


Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-04-10, 14:06   

Jeśli chodzi o kosiarki to ja stawiam na kosiarkę Stiga Combi 48 S B. ;) Sam mam zamiar kupić ten model w tym roku. Nie chce kupować byle czego, żeby później nie musieć naprawiać, czy co gorsza kupować nowej.
 
 
Miczel 
Nowy


Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-02-06, 05:07   

Ja zakupiłem tę kosiarkę spalinową:
Działa jak marzenia, jest w sugerowanej przez Ciebie cenie, no i ten sklep ma dobrą renomę, więc nie bałem się, że kupię jakiś szajs.

:wrr: z kryptoreklamą
Ostatnio zmieniony przez JAREK G 2014-02-07, 00:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
darekb 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 131
Skąd: otwock
Wysłany: 2014-02-06, 09:01   

Ja przez kilka sezonów kosiłem róznymi kosiarkami elektrycznymi. ale w kazdej było coś nie tak, jedna żle zbierała do kosza inna wyszarpywała lub coś tam.Po namowach nabyłem spalinową kosiarkę, ale na silniku HONDY 4,5km i od tamtej pory moje problemy zniknęły na zawsze. Kosiarka jest super .tnie jak brzytwa obojętnie czy trawa sucha czy wilgotna. Honda ma silniki górnozaworowe nie bierze deka oleju (mam ją 11lat) , moja ma nóż osadzony na takim jakby sprzęgle ciernym -jak o coś zahaczę to nie wygina wału korbowego tylko nóz sie poslizguje. Sasiad ma kosiarke na silniku Brigs Straton, też nie zła ale juz dwa razy ją zatarł bo te silniki biorą olej i zapomina się często o sprawdzeniu szczególnie jesli czasem kosi ta druga lepsza połowa :) Warto więc dołożyć trochę kaski i szarpnąć się na kosiarkę z silnikiem Hondy ,bo korpusy na tych silnikach bywają rózne wg upodobań mozna dobrac-ważne żeby miały centralne podnoszenie, regulacje obrotów silnika i jak największy kosz na trawę
_________________
pozdr Darekb
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2014-02-06, 10:16   

Z tym silnikami to jak w samochodach - tej samej firmy jedne biorą inne nie, Choć Honda to porządna firma. Ale ja mam Briggs&Stratton. Mała kosiarka bez regulacji obrotów. Ma już 12 lat :) i nie bierze oleju. A napracowała się już ładnie: jednorazowe skoszenie całego podwórka to jakieś 10h roboty. Muszę to rozkładać na 2 dni :)
Jedyne co z nią robię to na wiosnę wymieniam ten olej. Kosiarki nie myję tylko czyszczę ze zlepionej trawy, która się gromadzi pod spodem. Daje radę :) Teraz jadę na drugim ostrzu bo z oryginalnego niewiele zostało, po tych wszystkich latach ostrzenia.
To co mi się podoba w mojej kosiarce to plastikowy kosz. Jak dla mnie jest bardzo wygodny i poręczny. Bardzo łatwo wytrząsa się z niego trawę, dziury się nie zalepiają. Jak to wygląda z siatkowymi? Dają radę? Bo mimo wszystko czuję że moja kosiarka może już długo nie pociągnąć...
 
 
darekb 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 131
Skąd: otwock
Wysłany: 2014-02-06, 16:51   

Ja mam siatkowy czyli jakby z materiału na metalowym stelarzu juz 11 lat i spoko jak trza to go szlauchem przepłucze wyschnie i dalej chodzi.Mój silnik Hondy jest na korpusie firmy SOLO bez napędu szer koszenia 46cm jest lekka, więc mogę wjeżdzac między krzewy -reg obrotów- jak rzadka trawa to kosze na EKO obrotach jak gęsta jade na wyzszych. Olej zmieniam co sezon,nóż też ostrze po zimie, ani razu nie byla naprawiana czy regulowana,w tamtym roku jedynie sam wymieniłem łozyska czy raczej wianki które sa w kołach jezdnych.Jak padnie to następna na pewno bedzie na Hondzie -ale jak na razie chodzi bez zarzutów
_________________
pozdr Darekb
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2014-02-06, 18:46   

Moja kosiarka też z tych małych, teraz to już takich nawet nie widuję. Dlatego muszę się dużo nachodzić. Zwłaszcza wokół tych wszystkich krzaków i drzewek.
Raz musiałem ją naprawiać. Widzę że powoli się rozpada ale dopóki nie wyzionie ducha to będę ją używać. Wtedy chyba skuszę się na Hondę :)
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny