wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko Tintin'a
Autor Wiadomość
Tintin 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 243
Skąd: Białystok
Wysłany: 2013-12-29, 17:43   Oczko Tintin'a

Witam,
jestem nowy na forum.
Latem tego roku popełniłem oto takie coś :)



Oczko ma tak jak by dwie części, jedna to lej o głębokości maks 1,3 - 1,4 metra, druga część to płycizna ok 50 cm wody.

Nie zdążyłem w tym roku udekorować go kamieniami, roślinki też nie porosły, ale wszystko przede mną na wiosnę. Wtedy też powstanie krótki strumień. Oczko wykonane z folii pcv 1,2 mm firmy Izokpol. Jak na razie pływa tam 6 karpi, około 20 karasi i 6 orf.

Tak wygląda oczko przy obecnej porze roku od 16 do 22 godz.



Pozdrawiam i czekam na krytykę :-)
Ostatnio zmieniony przez AurorA 2014-03-12, 21:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
renmir 
Bywalec



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 179
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-12-29, 18:05   

Witam! Oczko zapowiada się super zwłaszcza po zmroku ale o tej porze roku daj rybkom trochę spokoju i nie męcz ich tym oświetleniem. Myślę,że przydałaby się jakaś płycizna bo 50 cm na rośliny przybrzeżne to trochę za głęboko. Zamaskuj folię na brzegach, dosadź roślin i czekaj na wiosenne tarło. POWODZENIA
 
 
Tintin 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 243
Skąd: Białystok
Wysłany: 2013-12-29, 18:16   

Rybki maja czas pospać od 22 do rana :)
 
 
 
renmir 
Bywalec



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 179
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-12-29, 20:19   

Tu nie chodzi o spanie ale przy obecnych temperaturach wody ryby zapadają w zimowy letarg i wszelkie stresujące sytuacje mogą źle wpłynąć na ich kondycję,czyli powinny mieć ciszę i spokój przez 24h na dobę.
 
 
Freakazz 
Entuzjasta



Pomógł: 30 razy
Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 569
Skąd: ok. Olkusza
Wysłany: 2013-12-30, 02:13   

Witam nowego OczkoManiaka ;)

Zapowiada się super oczko :good:

Brakuje mi tu strefy bagiennej takiej do 20cm, bo 50cm dla roślin przybrzeznych to moim zdaniem trochę za głęboko.

Nie napisałeś ile pojemności ma twoje oczko?
Czy działają w nim jakieś pompy lub filtry?
Jakie masz rośliny?

Pomysł ze strumykiem popieram w 100%, obsadź go roślinami a zyskasz naturalny filtr :good:

renmir, ma rację. Ryby zimą przechodzą w stan letargu i nie powinno się im przeszkadzać, możesz im tym bardzo zaszkodzić.
Ale fotka oczka w nocy super ;)
 
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2013-12-30, 07:50   

No, no ciekawie! :) Po dokończeniu prac, oczko będzie cudne ;) Ale wspomnę jeszcze o strefie bagiennej bo nigdzie jej nie zobaczyłam, a szkoda bo bardzo przydatna.
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
Tintin 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 243
Skąd: Białystok
Wysłany: 2013-12-30, 07:52   

Własnie, napiszcie jak u was zachowója sie ryby przy obecnych plusowych temperaturach, u mnie karpie i karasie pływają we wszystkich partiach wody. Czy one teraz nie powinny być przy dnie ???
 
 
 
leszek50-57 
Oczkomaniak



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 1681
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2013-12-30, 09:44   

Witam Cię w śród oczkomaniaków,oczko zapowiadać się znakomicie,masz chęci i zapał
więc na pewno czytasz forum jest tu dużo wskazówek a co do rybek,to że pływają bo są
tem,dodatnie i to jest przyczyna,ale czasami ich nie karm,bo one mają spać :P
_________________
poz.Leszek
http://forum.oczkowodne.n...ht=oczko+larona
http://www.youtube.com/watch?v=Thnt11Bkyx4
 
 
 
renmir 
Bywalec



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 179
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-12-30, 10:25   

U mnie wszystkie ryby zebrały się w najgłębszym miejscu oczka, schowały się pod opadłe osoki aloesowate i tylko w cieplejsze,słoneczne dni najmniejsze karasie i orfa pływają po płytszych rejonach oczka jak by jeszcze nie dojadły przed zimą.
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2013-12-30, 17:18   

Tintin napisał/a:
Własnie, napiszcie jak u was zachowója sie ryby

Zwracaj większą uwagę na pisownię, bo potrafię być nad wyraz "upierdliwa" :cmok: , poza tym oczko zapowiada się bardzo fajnie, jak tylko zamaskujesz brzegi i obsadzisz roślinnością. O strefie bagiennej już Ci napisano, nie będę się powtarzała.Światło zgaś, bo na wiosnę będziesz jęczał, że ryby chorowite i łapią wiosenną wiremię - one mają mieć teraz przede wszystkim spokój. Jak masz możliwość, to zainstaluj napowietrzacz, aby po zamarznięciu wody miały którędy odchodzić gazy.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
ropi 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 281
Skąd: 40km od Łeby
Wysłany: 2013-12-30, 19:06   

Byłem przczelażem to prodókowałem mjut.Ładne to zdanie nie jest ale rekord w kilku słowach chyba padł. Gosiu?A rybki siedzą już na dnie. Chyba to jednak zima.
 
 
Tintin 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 243
Skąd: Białystok
Wysłany: 2013-12-30, 21:11   

Gosik: Światełka wyłączyłem, włączę na wiosnę. Brzegi oczka mam obsadzone pytanie tylko czy wystarczająco, robiłem to jesienią i większość roślin wybije pewnie na wiosnę, wtedy się przekonam, na pewno musze dozbierać kamieni na maskowanie folii. Mam też pompkę napowietrzająca i styropian, co widać na zdjęciu z zapalonymi lampkami.

Tak na oko strzeliłem z tą głębokością 50 cm. Dziś pomierzyłem i wygląda to tak jak na zdjęciu. Myślałem żeby ta strefę bagienną zrobić po środku oczka tam gdzie jest od 26 do 33 cm, da rade??



Drugą strefę bagienną chciałem zrobić w strumieniu, który ma mieć długość ok 8,20 m ( mierząc po zakrętach) a 7 m (mierząc w linii prostej do oczka) i wpadać do oczka z lewej strony patrząc na zdjęcie. Co o tym myślicie??

Mam jeszcze pytanie. Posiadam FILTR AQUA SZUT EXTREME UV 16 z LAMPA UV 11W oraz pompę Kaskada 3600. Chciałbym, aby ta pompa podawała wodę do filtra z drugie końca oczka do filtra, który by był ukryty przy początku strumienia. Odległość między pompą a filtrem ok 20 metrów, ale przy spadku terenu ok 30 cm na całym odcinku. Da rade zasilić ten strumyk??
 
 
 
renmir 
Bywalec



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 179
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-12-30, 22:41   

Moim zdaniem jeśli zrobisz strefę bagienną w tym pasie który zaznaczyłeś powstaną wizualnie dwa oddzielne zbiorniki a to popsuje efekt, chyba,że jakaś mała wysepka to tak. Na 30cm w koszach trzciny,tataraki itp.dadzą radę ale czermień błotna czy bobrek trójlistkowy już raczej nie więc wszystko zależy od tego co chcesz tam sadzić. Widzę,że na brzegach rośliny rosną pewnie w kieszeniach z maty kokosowej to dobre rozwiązanie ale na tym etapie budowy możesz jeszcze wyprofilować brzegi i zrobić półkę na 10-20cm i tam coś posadzić,łatwiej zamaskować folię. Ale i tak oczko super i czekamy na wiosenne fotki.

[ Dodano: 2013-12-30, 23:35 ]
Pompa Kaskada 3600 ma wysokość podnoszenia 260cm więc nawet jeśli ciągnęła by z najgłębszego miejsca w oczku (czego się nie robi) to 140+30 =170 na kaskadę da radę. Oczywiście wydajność spadnie a oczko masz spore więc filtracja może być niewystarczająca. Jeśli znasz pojemność oczka to ją podaj, łatwiej będzie coś doradzić.
 
 
Tintin 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 243
Skąd: Białystok
Wysłany: 2013-12-31, 06:46   

Tak mniej więcej 15 m3
 
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2013-12-31, 11:42   

Przypominam o tym co było mówione już dziesiątki razy i jest oczywiste dla zdrowego rozsądku i praw fizyki: wysokość podnoszenia pompy liczy się od poziomu wody w zbiorniku a nie miejsca w którym znajduje się pompa!
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny