wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z glonami "naprawa istniejącego oczka"
Autor Wiadomość
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-07-20, 07:55   

Gosik napisał/a:
Akurat :-o , a po poukładaniu stosu kamieni, wszystko się zawali. Najlepiej uszyć na siatce maskującej, takie kieszenie na rośliny

Oj, pozwolę się z Tobą nie zgodzić. Takie ułożenie, to odwrócone do góry nogami sklepienie łukowe. Przy pewnej staranności da to stabilną konstrukcję. To nie są takie znowu pionowe ściany. Na youtube jest sporo filmów z układaniem kamieni w oczku, gdzie faktycznie, po włożeniu folii, wnętrze z nieraz pionowymi ścianami obkładane jest kamieniem i wszystko jest OK. A kamienie w górach to nie polodowcowe otoczaki, ale bardzo często płaskie, gotowe do układania muru jak z cegły. Kieszenie to na pewno dobry pomysł. W każdym razie folia wymaga zasłonięcia, bo zawsze przy jakimś czyszczeniu czy innych operacjach będzie wyłazić to paskudztwo spod mułu.

No ale najważniejsze, co na to Teściowa 8)
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
aquas 
Nowy


Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 8
Skąd: Ustroń
Wysłany: 2013-07-20, 15:32   

wolanin napisał/a:
Takie ułożenie, to odwrócone do góry nogami sklepienie łukowe. Przy pewnej staranności da to stabilną konstrukcję. To nie są takie znowu pionowe ściany.

No ale najważniejsze, co na to Teściowa 8)



z tym sklepieniem łukowym to bym się raczej wstrzymał co prawda z kamieniami nie będzie problemu ale pomysł słabo do mnie przemawia


a co do teściowej to już kreci nosem jak jej powiedziałem ze chce żwirkiem cale dno wysypać (dla niej ta folia jest ładna :) )

Gosik napisał/a:
Akurat :-o , a po poukładaniu stosu kamieni, wszystko się zawali. Najlepiej uszyć na siatce maskującej, takie kieszenie na rośliny. Siatka zasłoni cały brzeg, a jak rośliny się rozrosną, to jeszcze będzie to super wyglądało.



a to jest wspaniały pomysł tylko pytanie czy może to być siatka taka budowlana z juty, czy jakoś tak, taka zielona jak znajdę to dołożę zdjęcie



i dziękuje za pomoc w doborze roślinek jestem na etapie kompletowania składu i będę zamawiał. tu bym miał jeszcze pytania pisaliście ze 2/3 oczka mam wypełnić na forum znalazłem ze ok 5 roślin na m^2 i teraz nie wiem jak to ugryźć bo chce zamówić ok 30-40 sztuk (jeśli siatka się nada a jutowa to pewnie więcej bo zrobię te kieszenie to jeszcze coś dokupię ) czy to nie będzie za mało czy na początek wystarczy
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2013-07-20, 18:26   

Chłopie dawaj jak najwięcej roślin! Nigdy za wiele, zawsze można przyciąć. ;)
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
aquas 
Nowy


Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 8
Skąd: Ustroń
Wysłany: 2013-09-10, 10:05   

Witam ponownie.

idąc za waszymi radami postanowiłem naprawić to oczko jednak negocjacje trwały długo i na szczęście były owocne.


mam 2000zl budżetu na oczko (na razie) postanowiłem wymienić folie bo stara jest już popękana i poklejona taśmą (długo już nie wytrzyma wiec lepiej wymienić) i tu moje pytanie czy któraś z tych foli się nada ??
A myslisz że dlaczego nie działa?? Nie wolno wstawiać linków do portali aukcyjnych. Nie doczytałeś jednak regulaminu

(w linkach trzeba zmienić aledrogo na alledrogo i będzie działać)

czytałem ze minimum 0,6 mm ma mieć ale rozpiętość cenowa tych foli z rożnych firm jest ogromna a budżet nie za wielki


przepraszam faktycznie nie doczytałem, wstawię link do strony firmy która sprzedaje folie

http://master-fol.pl/folie-na-oczka-wodne.html

chodzi mi o folie 0,7 lub 1,1 mm czy one się w ogóle nadają??
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-10, 11:34   

Staw jest dość duży, więc ta 1,1mm jest dobra. Ale bierz czarną.
 
 
aquas 
Nowy


Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 8
Skąd: Ustroń
Wysłany: 2013-09-10, 12:10   

dzięki czekałem na ta informacje już zamówione, wyszło 1000 zl za 2 folie 7 na 9 metrów i 3 na 4
 
 
aquas 
Nowy


Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 8
Skąd: Ustroń
Wysłany: 2013-10-20, 14:20   

witam a oto jak postępują prace i jak wygląda oczko na dziś, teraz już musi poczekać do wiosny na nowe roślinki




 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-10-20, 18:12   

Na początek widzę bardzo ładne ketmie, nad zarośniętym oczkiem będą się pięknie eksponować :good: . I bardzo ładny żwir, bardzo fajnie wyszło, ale te "sieci" czy juta nie wyglądają za pięknie, ale z biegiem czasu pewnie wypięknieją.
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
aquas 
Nowy


Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 8
Skąd: Ustroń
Wysłany: 2013-10-20, 19:09   

co do maty kokosowej, to mam nadzieje ze na wiosnę jak posadzę tam roślinki to się trochę przysłoni i będzie ładnie wyglądać, ale na razie jest że tak powiem stan surowy:)
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2013-11-09, 11:06   

Tą matę możesz zamaskować kamieniami, aby nie dawała tak po oczkach. Na wiosnę możesz dolać na max wody i jeszcze wsadzić rośliny irysy, sit, sitowie. :P
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-11-10, 09:25   

aquas, zgadzam się z Tobą, że mata jest świetnym siedliskiem wszelkiej roślinności i nie będzie stanowić problemu. Poza tym wygląd oczka jest mocno formalny i matę można uznać na dobrą sprawę za element świadomie zastosowany w tej kompozycji ;)
Natomiast: dałeś na dno żwir, a mogłeś płaskie kamienie. Żwiru ani nie 'odkurzysz' porządnie, kiedy nazbiera się na nim muł, ani nie jest on dobrym rozwiązaniem, gdy zależy Ci na czystości dna - nabije się do niego osadu - a zdaje się, że masz tam pstrągi.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
renmir 
Bywalec



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 179
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-11-10, 22:43   

Witam! Przy okazji remontu oczka powinieneś wypoziomować jego brzegi wtedy nic nie wystawałoby nad wodą a powstałą skarpę zamaskować kamieniami. Mata kokosowa na stromych brzegach to dobry pomysł ale u Ciebie zawsze będzie nad wodą,i ten żwirek na dnie to strata pieniędzy bo i tak szybko się zamuli. Pozdrawiam.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny