wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Cieknące oczko wodne z betonu.
Autor Wiadomość
marut77 
Nowy


Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 3
Skąd: google
Wysłany: 2013-05-08, 14:33   Cieknące oczko wodne z betonu.

Wraz z zakupem mieszkania otrzymaliśmy piękny ogród z klimatycznym oczkiem wodnym. Przez kilka lat nie było większych problemów jednak od ostatniego sezonu mamy (jak nam się wydaje) poważny problem z jego szczelnością. Oczko jest misą wykonaną z jakiegoś rodzaju masy betonowej od środka wysmarowane czymś co można określić jako guma w płynie. Wydaje mi się iż z wiekiem musiały pojawić się w tej strukturze jakieś pęknięcia lub mikropęknięcia bo sprawdziłem już wszystkie możliwości odnośnie ewentualnych wycieków i nic, a woda w dość nieregularnym tempie z oczka ubywa (co może być związane np. z absorpcją naszego gliniastego podłoża).

Czekan na Wasze rady jak i czym sprawę (na dłuższy czas) załatwić.

Z góry dziękuję za pomoc. Mariusz
 
 
motlawa 
Uczestnik


Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 64
Skąd: gdansk łęgowo
Wysłany: 2013-05-08, 15:15   

akurat tak sie sklada ze mam tez oczko wodne z siatkobetonu i po zimie pare lat temu pojawily sie pekniecia -nie upuscilem wystarczajacej ilosci wody i lod rozepchal obramowanie oczka na boki w wyniku czego pojawily sie rysy siegajace mniej wiecej do 1/3 glebokosci.na wiosne spuscilem calkiem wode (co i tak planowalem zrobic do czyszczenia)wyczyscilem dokladnie cala powierzchnie ;szpary i rysy zakleilem cementowym uszczelniaczem choc mozna to zrobic tez ceresitem cr90 i calosc tymze ceresitem cr90 wymalowalem.trzyma krzepko do tej pory-kilka juz lat-.pamietam tez o tym aby spuscic troche wody przed zima.a ta guma ktora oczko bylo pokryte to ni mniej ni wiecej tylko folia w plynie ktora mozna jak najbardzies stosowac jako dodatkowe uszczelnienie.jesli chcesz wiecej info to chetnie pomoge
_________________
marek
 
 
marut77 
Nowy


Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 3
Skąd: google
Wysłany: 2013-05-09, 12:30   

motlawa, Dzięki za pomoc, mam jeszcze pytanie. Czy mogę Ceresit CR90 stosować na nałożoną już folię w płynie?

Mariusz
 
 
motlawa 
Uczestnik


Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 64
Skąd: gdansk łęgowo
Wysłany: 2013-05-09, 13:52   

na dobra sprawe powinno sie nakladac ceresit na goly beton gdyz wnika on w ten beton i tworzy poprzez swoja krystalizacje nieprzepyszczalna dla wody warstwe.u mnie byla niestety juz folia wiec ile moglem to ja probowalem usunac stalowa szczotka na recznej szlifierce.no a potem malowalem 3razy ceresitem o konsystencji gestej smietany pedzlem lawkowcem.zreszta na worku jest opisane jak stosowac a jesli nie to znajdziesz w internecie.u mnie w gdansku byl problem z zakupem wiec kupilem przez net w sklepie icmarket z bydgoszczy.warstwa ceresitu u mnie ma ok.5-6mm i od paru lat woda nie ucieka tyle ile przez naturalne parowanie.gorna partie oczka mimo wszystko wzmocnilem siatka natynkowa wtopiona w ceresit i gitara.pozdro
_________________
marek
 
 
roback 
Początkujący


Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 30
Skąd: Moście Błota
Wysłany: 2013-10-19, 18:36   

hej
macie jakiś sposób żeby znaleźć dziurę w oczku z foli , dwie znalazłem zakleiłem ale dalej gdzieś ucieka .
 
 
 
darekb 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 131
Skąd: otwock
Wysłany: 2013-10-20, 08:31   

roback napisał/a:
hej
macie jakiś sposób żeby znaleźć dziurę w oczku z foli , dwie znalazłem zakleiłem ale dalej gdzieś ucieka .


Też niedawno przeżyłem taki koszmar-ja próbowałem tak, czekałem do jakiegos momentu aż woda przestanie uciekać rozebrałem cały brzeg oczka tak zeby folię delikatnie mozna było odchylać i tak po kawałku odchylając metr po metrze wkoło oczka przy odrobinie szczęscia jesli dziura jest nie za głeboko mozna zlokalizować wyciek.Raz udało mi się, ale ostatnio tą walkę przegrałem ,bo tandetna folia którą kupilem od równie tandetnej firmy MTX SYSTEM rozszczelniła się na zgrzewach na znacznej długosci i musiałem kupić drugą oczywiście juz innej firmy ( tym razem z pisemną gwarancja )
_________________
pozdr Darekb
 
 
roback 
Początkujący


Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 30
Skąd: Moście Błota
Wysłany: 2013-10-20, 12:03   

tak jak mówisz ; czekałem do momentu az woda przestanie schodzić i na tej wysokości sprawdzałem folie i znalazłem dwie dziury przecięte . Skleiłem i łaty na pewno trzymają bo lustro wody jest 5cm nad łatami i tak sie utrzymuje czyli dziura musi być wyżej i to jest problem bo mam folie przykrytą kamieniem na klej . A zaczelo sie od tego że mam psa który często pije sobie wode z oczka i kamienie które były luzem wpadały i odkrywały folie i to mnie denerwowało. Postanowiłem je przykleić i od tamtej pory woda ucieka tamte dwie dziury nie były na pewno zrobione przez psa ani w miejscu gdzie folie jest zgrzewana , widać jak by było przecięte np; nożem . martwi mnie jedno że idzie zima a stan wody jest niższy jakieś 20cm przyjdzie mróz ryby mogą tego nie wytrzymać .
 
 
 
darekb 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 131
Skąd: otwock
Wysłany: 2013-10-20, 12:30   

roback napisał/a:
widać jak by było przecięte np; nożem


Jesli jest to przecięcie a nie jakaś rysa na folii.która pekla po jakinś czasie to musi być dzialanie z zewnątrz -jakiejś zwierzyny bądz innych osobników sam musisz podumać co jest na rzeczy i czy te kamienie napewno wrzucał pies, a nie czasami kot, który siedząc na brzegu chcial zapolować na rybke?-w kazdym razie powodzenia "szukajcie, a znajdziecie..."
_________________
pozdr Darekb
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny