wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak pozbyć się karasia ze stawiku?
Autor Wiadomość
rombi 
Początkujący


Dołączył: 15 Maj 2012
Posty: 24
Skąd: Wojcieszyn/Warszawa
Wysłany: 2013-07-31, 12:05   

Kiepsko. Przyjechali we dwóch,zmierzyli spisali protokół i tak: staw na pewno będzie trzeba zasypać gdyż legalizacja go kosztowała by ok 240 tyś!! Być może uda się załatwić tak żeby nie zasypywać całego tylko zostawić te przepisowe 30 m2 ale to już będę musiał zgłosić i oczywiście opłacić (co mnie dziwi bo podobno do 30m2 jest bezpłatne)
Powiedziano mi że wszystkiemu jest winien inspektor nadzoru który podpisał dokumenty i powiedział że tak jest ok. My jako inwestorzy nie musimy znać przepisów i po to wynajmujemy inspektora żeby wszystkiego dopilnował. Teraz czekamy na kolejne oficjalne pismo i potem zasypywanie i ewentualna przebudowa jak da radę. Kosztami obciążymy inspektora w końcu jest ubezpieczony.
W każdym bądż razie sprawa ruszyła i jest w toku.
Jedyny plus tego wszystkiego to to że jak przebuduję to na oczko to zrobię w końcu coś ładniejszego z pułkami ,strefą płytszą i głęboką i w jakimś bardziej naturalnym kształcie a nie jak to jest teraz, prostokątna dziura w ziemi ze stromymi brzegami.
Jak się uda to będzie skromniej ale ładniej.
Pewnie części ryb będę musiał się pozbyć bo w 30 metrach za dużo nie da rady.
No i pewnie będę miał do oddania pięć żółwi
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-07-31, 14:31   

rombi napisał/a:
co mnie dziwi bo podobno do 30m2 jest bezpłatne

Zbiorniki do 30m2 są bezpłatne, jak większy to już więcej papierkowej roboty, ale czy się płaci za np. zbiornik o powierzchni np. 35m2 to nie wydaje mi się. Co do półek to doradzę Ci dopasowanie ich do głębokości dla poszczególnych lilii. Zrób większą strefę bagienną, właśnie strefę płytszą jak piszesz i trochę głębszą oraz głębinową, chyba, że będziesz chciał jakąś dodatkową półkę.
rombi napisał/a:
Jak się uda to będzie skromniej ale ładniej.

Na pewno :good: . Morze przerobisz kształt wykopu na bardziej nerkowaty? Nie polecam Ci trzymania żółwia w oczku czy innym zbiorniku - z własnego doświadczenia. Bardzo brudzą i obgryzają liście roślin pływających i o liściach na powierzchni wody. Co do ryb to na Twoim miejscu zostawiłbym wszystkie kolorowe ryby. Ale ile ich jest? czy mógłbyś podać przybliżone liczby koi, orf i linów ? Jedyny plus tej sytuacji to, że pozbędziesz się nieproszonych karasi, ale nie jest to zbyt pocieszające. Mam nadzieję, że teraz wszystko lepiej się ułoży :) .
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
rombi 
Początkujący


Dołączył: 15 Maj 2012
Posty: 24
Skąd: Wojcieszyn/Warszawa
Wysłany: 2013-07-31, 15:17   

Co do ryb to mam tak: około 10 szt złotej orfy tak około 20-25 cm,spore ładne karasie pomarańczowe ok 8-10 szt.,liny pomarańczowe kilka maluchów i ze 4 większe,karpie koi -powinno być z 5 szt takich 20-30 cm to tyle z kolorowych,teraz te "zwyklaki" 3 karpie królewskie ok 30 cm,1 tołpyga,jak ją widziałem na wiosnę to miała też ze 30 cm no i te nieszczęsne zwykłe karasie... jest tego sporo od dużych do maluchów.
Taki też mam plan żeby zostawić tylko kolorowe no i może tołpygę bo to niezły glonożerca. Najwyżej dokupię jej jeszcze ze 3 szt żeby nie czuła się samotna w swoim gatunku
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-08-01, 21:54   

Proponuję zostawić Ci tylko same kolorowe, ale jeśli chcesz tą tołpygę, to dokup jedną, lepiej mniej niż więcej.
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny