wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Glony - masakra
Autor Wiadomość
dawcior-al 
Nowy


Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-23, 19:39   Glony - masakra

Witam, mam pewien problem z moim oczkiem, jakim jest zielona brudna woda oraz glony.
Nie wiem ile ma litrów, ale załączam zdjęcia. Mam założoną pompkę z filtrem oraz lampę UV 11W. Pompka pompuje 6500l/h. Żarówka obecnie to OSRAM 11W (dopiero co wymieniona, wcześniej miałem 2 innych firm świeciły, ale myślałem, że zielona woda to wina żarówki, ale jednak nie).
W filtrze znajduje się: (Warstwy od góry):
1.Filtr kokosowy
2. Gąbki 2x
3 Kulki czyszczące
4. Gąbki 2x
5. Kamienie duże

Filtr jest czyszczony raz dziennie. Pompka działa 24h

Głównym minusem jest oczywiście słabe ocienienie oczka, ale wcześniej woda nie była aż taka. Widać było normalnie dno w słońcu. A teraz jest strasznie zielona i mętna.

Co mam zrobić? Czytałem o różnych preparatach i sposobach, ale już nie wiem. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co do mojego oczka będzie dobre?









PS. w oczku są rybki i zrobiły bajzel jedzonkiem na powierzchni :D

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
 
 
Artur 
Administrator



Pomógł: 54 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 1268
Skąd: Długołęka/Wrocław
Wysłany: 2013-07-23, 19:43   

Ech kolego. Następny leniuch. Nie poczytałeś nic na forum. Dla Ciebie jest jedna odpowiedź. ROŚLINY oraz czytać, czytać, czytać. Forum.
_________________
Pozdrawiam Artur!
 
 
dawcior-al 
Nowy


Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-23, 19:55   

Czytać trochę czytałem, jakie dokładnie te rośliny? W temacie 10 top roślin jest ich spoko.
Jakie pomogą? A co z środkami chemicznymi i ekologicznymi?
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2013-07-23, 20:13   

Chemię sobie odpuść, jak i codzienne czyszczenie filtra. Zabijasz przez to bakterie nitryfikacyjne, które w ogóle nie zdążą się namnożyć. Poza tym ROŚLINY ! Oczko powinno być zarośnięte minimum 1/3 tafli wody. Jakie? - wszystkie wodne. Znajdziesz je nawet w przydrożnych rowach i czytaj forum do diabła, bo o tym trąbimy prawie we wszystkich tematach.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2013-07-23, 20:18   

Na szybko pomoże Ci algorem, ale warto pomyśleć o długotrwałej równowadze biologicznej. Czyli mocno obsadzić oczko roślinami. Najlepiej oczyszczają rośliny swobodnie pływające.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-07-23, 22:01   

dawcior-al napisał/a:
Głównym minusem jest oczywiście słabe ocienienie oczka, ale wcześniej woda nie była aż taka.

To dlaczego w oku nie masz żadnej lilii, ani żadnych roślin pływających . Ja chcę mieć zarośniętą prawie całą taflę wody . No i w ogóle potrzebujesz o wiele więcej roślin jak Ci już pisali poprzednicy . A jakie masz i ile rybek ?
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
dawcior-al 
Nowy


Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-23, 22:30   

Dokładnie się na rybkach nie znam, ale jest ich sporo. Rybko to ozdobne pomarańczowe, białe, oraz takie z wody słodkiej, typu karaski, płotki.
Zdjęcie robione wcześniej z tel.
 
 
zuzi10 
Hobbysta


Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 05 Wrz 2009
Posty: 486
Skąd: sląskie
Wysłany: 2013-07-24, 00:05   

Ja na Twoim miejscu pierwsze co bym zrobiła to odłowiła wszystkie dzikuski typu karaś i płocie i wypuściła do najbliższego zbiornika, bo grozi Ci niechybnie przerybienie i z wodą będzie tylko gorzej. Byc może to jest jednym z powodów zielonej wody w tej chwili.
Druga pilna sprawa to Twoje brzegi w oczku. Pasowałoby zdjąć te kamienie, brzegi podkopać na głębokość 0k. 20 cm i szerokość też 20-25 cm. Utworzy sie wtedy półka na której ułożysz pierwszą warstwę kamienia, która będzie przynajmniej do połowy w wodzie, a nad nią dopiero drugą maskującą brzeg. Da to dwa efekty. Pierwszy zamaskuję tę niebieską folię nie bardzo pasującą do oczka, a po drugie stworzy możliwość dosadzenia między tymi kamieniami całej masy roślin nadających sie do strefy płytkiej, które będą pracowały na czystość Twojego oczka.Ja w takim miejscu np sadzę rośliny bądź przyciśnięte tylko kamieniem bądź w podkolanówkach

Taka "doniczka" ułożona na półce dodatkowo zamaskowana drobniejszymi kamieniami, sama wyglada jak kamień, a z czasem tak poprzerasta korzeniami,że tworzy jednolita bryłę korzeniową i pończochy nie widać, ale tez nie widać brzydkiej doniczki. Poza tym rosliny maja lepszy dostęp do "oczkowych zasobów pokarmowych" :-D
 
 
dawcior-al 
Nowy


Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-24, 09:47   

Ok. Dziękuję za pomoc. W weekend postaram się trochę pozmieniać
 
 
tulus 
Nowy


Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 1
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-07-26, 09:45   

Bardzo bym prosiło o info od autora czy pomogło gdyż sam mam praktycznie identyczny problem.



_________________
Klik
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny