wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Aspekty formalne budowy stawu
Autor Wiadomość
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-18, 08:18   nic nie zgłaszaj

szam posłuchaj siedż cicho i nich cię reka boska broni coś zgłaszać lub się o coś pytać bo to jest najgłubsza rzecz jaką możesz zrobić idąc do urzędu - wiem co mówie sam jestem urzędnikiem :)
masz wody stojace nie ważne jak głębokie, wszystko zarośnie i TO ZAWSZE TAM BYŁO - zrozumiałeś nie bądź świętrza od papieża.
pzd
Art
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2012-07-18, 10:18   

Coś w tym prawdy jest... ;)

Kolega kupił (około 10 lat temu) działkę. Podczas zakupu na działce (wysoki poziom wód gruntowych) pojawiła się woda. Tak na oko około 30m2 powierzchni. Wiosna była obfita jeżeli chodzi o opady i stąd ta woda. Zrobił zdjęcia i w akcie napisano, że jet woda. Dodatkowo geodeta, który aktualizował mapę do celów projektowych zaznaczył to na mapie. no... w następnym roku ani w kolejnych wody tam już nie było, ale na mapie została

Jak robił oczko to tylko ułożył folie i zalał wodą, bo woda była tam od zawsze :hehe: Taki to ma farta i teraz mogą go w :dupa: cmoknąć
_________________
OCZKO , OGRÓD

PAWEŁ
 
 
 
szam1953 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lip 2012
Posty: 31
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-07-18, 11:42   Re: nic nie zgłaszaj

art1234 napisał/a:
szam posłuchaj siedż cicho i nich cię reka boska broni coś zgłaszać lub się o coś pytać bo to jest najgłubsza rzecz jaką możesz zrobić idąc do urzędu - wiem co mówie sam jestem urzędnikiem :)
masz wody stojace nie ważne jak głębokie, wszystko zarośnie i TO ZAWSZE TAM BYŁO - zrozumiałeś nie bądź świętrza od papieża.
pzd
Art


Dzięki Art, tak zrobię, to trzyma się kupy, teraz będę robił mapę do celów projektowych i jak pisze Vivit powinno być po zawodach. Całe szczęście, że są jeszcze życzliwi ludzie na tym padole :yahoo:

P.s. Zdjęcia zrobię jak wykrystalizuje się pogoda, u mnie ciągle leje. Pozdrawiam.
 
 
szam1953 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lip 2012
Posty: 31
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-07-20, 23:00   

Obiecałem zdjęcia, oto one:

http://www.fotosik.pl/pok...c5ef73b982.html
http://www.fotosik.pl/pok...9a206d54c2.html
http://www.fotosik.pl/pok...2e87027afa.html

Zdjęcia robione dzisiaj, nie umiem wklejać ich z miniaturkami, do tego wkleiły się nie te co chciałem. Na 3-cium zdjęciu oczko wodne, jest w odległości ok 10 m od stawu (pow. ok 10 m2), staw ma ok 300-400 m2. Po otwarciu zdjęć i wciśnięciu ikony powiększ zdjęcie widać rzekę. Staw jest naturalny, bez folii, dno piaszczyste - jak w rzece. Poziom wody równy poziomowi w rzece, głebokość 1,5-2,5 m. wahania poziomu wody do 0,5 m. Aha, no i ryby są: parę okoni, słonecznice, klenie 4 szt -takie ok 1 kg, boleń 1 szt, parę płoci - w tym jedna ok 0,8 kg., 3 leszcze- ok 1,5 kg., no i kiełbie. Ryby wpuściłem w ubiegłym roku późną wiosną, teraz pływa dosyć dużo narybku od 1-4 cm, pewnie coś się wytarło ale nie wiem co.
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2012-07-21, 09:41   

No i bardzo ładnie tylko więcej roślin i piękne oko będzie ;)
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
bonart1 
Nowy


Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: 2012-12-27, 15:07   

witam,
czy obecnie zmienily sie jakos przepisy i jest wieksza swoboda jesli chodzi o budowe stawu (czyli cos wiekszego niz oczko wodne)... Nie na cele komercyjne...
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2012-12-28, 16:55   

Nic się nie zmieniło.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
oli234 
Nowy


Dołączyła: 05 Lip 2013
Posty: 1
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2013-07-05, 09:50   

Witam

mam również pytania dot. formalność odnośnie budowy stawu i mam nadzieję że pomożecie mi :-D
Wiem już jaką ciężką drogę przez mękę formalności trzeba przejść żeby w końcu mieć swój staw, przeglądnęłam całe wasze forum i mnóstwo innych stron ale chciałabym się jeszcze w paru kwestiach upewnić.

A zatem mam możliwość kupienia działki 7000m2 (+2000m2 obok, jak się z drugą właścicielką dogadam) jest to działka rolna (w dokumentach opisane jako łąki trwałe, grunty orne, ziemia klasy V, nie ma planu zagospodarowania) działka zaniedbana, zarośnięta pokrzywami, (w niektórych miejscach rosną całkiem spore olchy) -właściciel 25 lat temu wyjechał do niemiec i tak to zostawił. (obiecał że przed zakupem oczyści działke z tego wszystkiego). Teren w większości podmokły, z jednej strony rzeczka w 3/4 długości działki rów melioracyjny. Właśnie między tą rzeczką a rowem chcielismy z mężem wykopać staw (rekreacyjny, hodowlany, tak by chłop mnie gdzie kija moczyć ;) koło 2000-2500m2 ). Właściciel miał pozwolenie (albo przynajmniej opinie) że może tam wykopać staw z odpływami w rzeczce. tylko że są to pozwolenia z 83 i 84roku :-( .
Problem się zrobił bo burmistrz w gminie powiedział mu że trzeba tą działkę teraz odrolnić i potem dopiero cała procedura związana ze stawem??
stąd moje pytanie czy na tego typu działce (łaki, g.orne) nie można wybudować stawu?? czy faktycznie trzeba by było ją odrolnić i jeszcze wyłączyć z produkcji rolnej? w końcu staw to jak gdzieś wyczytałam nieruchomość ROLNA. i pewnego rodzaju hodowla

czy na tego typu działce można później nad stawem postawić jakąś altankę, wiatę (cokolwiek gdzie można np. schować kosiarkę i leżaki)
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-07-13, 11:48   

Bardzo ciekawy przykład rozprawienia się (niestety) z koncepcją budowy na zgłoszenie stawu jako obiektu melioracji szczegółowej.
Sam tak swego czasu kombinowałem, ale dałem spokój.
Spotkałem się już z orzeczeniami audytu nadzoru budowlanego w gminach kwalifikujące podobne (niezakwestionowane przez gminę) zgloszenia budowy jako niezgodne z przepisami, a teraz trafiłem na powyższe orzeczenie NSA. No way.

[ Dodano: 2013-07-13, 18:27 ]
kwalifikującymi
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny