wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Obsuwające się zbocza
Autor Wiadomość
woody 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 202
Skąd: łódź
Wysłany: 2013-06-30, 08:26   Obsuwające się zbocza

Mam problem. Na stawie moich rodziców zaczynają obsuwać się brzeg w niektórych miejscach i za bardzo nie wiem jak temu zaradzić. Myślałem nad zakupem stempli drewnianych z jakiejś budowy i wbijaniu ich w miejscu obsunięcia się ziemi jeden przy drugim. Co o tym sądzicie ??
Ostatnio zmieniony przez Artur 2013-07-01, 18:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-06-30, 09:04   

jest to bez sensu , po pewnym czasie drewno struchleje i zgnije , jak będzie miało kontakt z wodą , najlepiej zabezpieczyć brzegi przed osuwaniem roślinami tzn. pałkami i trzcina , szybko rosną i spełniają dobrze swa rolę , u mojego dziadka jeden z brzegów obrosła trzcina i nigdy brzegi się nie obsuwały , ale zresztą zejścia są dość łagodne , inny brzeg cały obrośnięty jest cały sitowiem i sitami , kolejny zwykłą trawą a jeszcze jeden zabezpieczany jest poprzez rosnące nad nim olchy , dęby i brzozy które korzenie poprzerastały do wody , , ja mam taki pomysł , żeby najpierw powbijać te kołki i także w tym czasie zasadzić rośliny , jak kołki już nie będą spełniać swojej roli to zastąpią je rośliny , na razie życzę Ci żeby się dalej nie obsuwały , mam nadzieję ,że przynajmniej trochę pomogłem
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
woody 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 202
Skąd: łódź
Wysłany: 2013-06-30, 09:23   

no po jednej stronie są dosyć strome zejścia i tam się obsuwa. Najgorsze , że jak nic nie zrobię to w końcu mostek łączący wyspę wpadnie do wody.
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-06-30, 09:26   

na razie , przynajmniej tak prowizorycznie powbijałbym te kołki żeby chociaż na razie spowolnić obsuwanie , szkoda by było mostka , życzę powodzenia
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
Artur 
Administrator



Pomógł: 54 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 1268
Skąd: Długołęka/Wrocław
Wysłany: 2013-06-30, 09:26   

A może to mostek powoduje obsuwanie się ziemi. Jest ot tak położony na brzegu czy na palach wbitych w ziemie?? Masz jakieś zdjęcie??
_________________
Pozdrawiam Artur!
 
 
woody 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 202
Skąd: łódź
Wysłany: 2013-06-30, 09:57   

sorry za jakoś ale to print screena zrobiłem z filmiku bo nie posiadam żadnego zdjęcia :/
http://zapodaj.net/bb2a9be88e424.jpg.html
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-06-30, 21:17   

staw , altana i pomost - nieziemskie , jak z jakiejś bajkowej krainy :) ale co do tematu , to brzegi są przecież zarośnięte, więc może na razie te kołki , jakby ten pomost zapadł się , to by było nieciekawie ...
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
woody 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 202
Skąd: łódź
Wysłany: 2013-06-30, 21:28   

pod mostem się trochę obsuwa i ogólnie na tej stronie stawu gdzie wejście na most. Tam są ostrzejsze zejścia. Teraz to tu wszystko wymaga remontu z 5 lat temu to extra wyglądało drewno na mostku extra i altana ze słomianą strzechą.
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-07-01, 09:36   

więc może lepiej byłoby przerobić te zejścia na łagodniejsze ? a później poobsadzać te zejścia pałka , ale np.. wysmukłą
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
woody 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 202
Skąd: łódź
Wysłany: 2013-07-01, 09:50   

no raczej nie da się tego zrobić. Wezme tymi steplami zrobie taki płotek i wypełnie ziemią
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-07-01, 14:00   

a tak gdzie ziemia zasadź jakieś rośliny żeby to jeszcze trzymały w kupie , żeby ta ziemia się nie rozłaziła po stawie
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
zuzi10 
Hobbysta


Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 05 Wrz 2009
Posty: 486
Skąd: sląskie
Wysłany: 2013-07-01, 15:46   

Jestem tylko kobietą i na stawach się nie znam, ale zastanawiam się nad inną sprawą. Ten pomost jest dość długi i ma tylko dwa podparcia na brzegach.Przy czym na brzegu stawu nie wchodzi zbyt daleko w ląd.Byc może,że to jego ciężar( jeśli istnieje spadek w kierunku ladu) powoduje to obsuwanie gruntu. Czy nie lepszym sposobem byłoby wbić przed brzegiem dwa pale po bokach mostku i podbić poprzeczką aby go troche podtrzymać. Nie wiem czy to jest wykonalne, ale przypuszczam ,ze tak a wtedy nacisk mostka na końcu nie byłby tak duży i może grunt by się nie osuwał. A dodatkowo można by go przy mostku wzmocnić palami i roślinami.
 
 
woody 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 202
Skąd: łódź
Wysłany: 2013-07-01, 20:19   

podeprzeć nie ma teraz za bardzo jak. W fazie budowy to by trzeba było zrobić. Most jest na tregrach dosyć głęboko wstawiony ale z biegiem lat ta ziemia się osunęła. Myślę żeby jakoś to zabezpieczyć betonem lub czyms w tym stylu.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny