wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwne zachowanie małych karasi
Autor Wiadomość
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-30, 23:24   Dziwne zachowanie małych karasi

Coś dziwnego dzieje się z moją młodzieżą, tą, której umieściłem filmik na tym forum.
Do wczoraj było wszystko oki, jak tylko mnie widziały w pokoju, to szalały przy szybie, chciały jeść, zawsze podpływały, sprawiały wrażenie bardzo oswojonych. W sumie od początku swego życia mnie widzą.
Od wczoraj ja\est inaczej.
Jak tylko kogoś zobaczą, to od razu szaleją w akwarium, uciekają, obijają się o szyby.
Są zestresowane, całkiem blade. Po jakimś czasie jak posiedzę, to podpływają. Muszę wykonywać powolne ruchy i dopiero jak zobaczą zieloną łyżeczkę, którą je karmię, to trochę są bardziej ufne i jedzą.
Zauważyłem, ze jak wyłączę część światła, to zachowują się trochę lepiej. Nie wiem o co chodzi, przecież w akwarium nic się od wczoraj nie zmieniło, a rybki wyglądają tak, jakbym przywiózł jakieś dzikie z naturalnego zbiornika, które na widok człowieka uciekają :cry:
Może ktoś z Was ma jakiś pomysł, co do tej sytuacji?
 
 
Maikler 
Hobbysta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 303
Skąd: nie wiadomo
Wysłany: 2006-12-30, 23:32   

Z tego co kiedyś czytałem na forum akwarystycznym to takie zachowanie wskazuje, że coś się dzieje z parametrami wody, ryby są chore lub akwarium stało się dla nich za małe. Sama bladość ryby wskazuje na niedobór tlenu, jednak nie znam się za bradzo.
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2006-12-30, 23:32   

Może je coś wystraszyło i są teraz nieufne odczekaj kilka dni i zobaczysz co się będzie działo. Ja jak włożę do oczka podbierak , albo kot narozrabia to potem ryby są wystraszone i musi trochę upłynąć zanim normalnie reagują :)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-30, 23:52   

Maikler napisał/a:
Z tego co kiedyś czytałem na forum akwarystycznym to takie zachowanie wskazuje, że coś się dzieje z parametrami wody, ryby są chore lub akwarium stało się dla nich za małe. Sama bladość ryby wskazuje na niedobór tlenu, jednak nie znam się za bradzo.


Niedobór tlenu jest raczej wykluczony, bo napowietrzacz mam, co prawda słaby, ale w dzień roślinki sporo produkują tlenu, oświetlenie dość mocne. Gdyby tlenu było zbyt mało, to apetyt by był mizerny, a i by łapały powietrze atmosferyczne.

Woda ta sama co zawsze, podmianka co tydzień, a blade robią się, wtedy gdy szaleją. Później im wracają normalne kolory.
Ostatnio zmieniony przez koczisss 2006-12-30, 23:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-30, 23:54   

JAREK G napisał/a:
Może je coś wystraszyło i są teraz nieufne odczekaj kilka dni i zobaczysz co się będzie działo. Ja jak włożę do oczka podbierak , albo kot narozrabia to potem ryby są wystraszone i musi trochę upłynąć zanim normalnie reagują :)


Też myślę, ze może chodzić o strach. Tylko dziwi mnie to, ze przy słabszym świetle lepiej się zachowują, są bardziej ufne, niż przy mocnym. Wcześniej nie robiło to im różnicy.

Szkoda by było, jak nie dożyją wiosny. Od ikry wychowane w domu i fajnie by się stało, jakby trafiły do oczka.
 
 
Maikler 
Hobbysta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 303
Skąd: nie wiadomo
Wysłany: 2006-12-31, 00:14   

Znalazłem jeszcze, że gdy ryby "wariują" i są płochliwe na oświetlenie moga być zaatakowane przez pasożyty jelitowe. Poszukaj na www.akwarystyka.com.pl . W dziale choroby ryb-leczenie jest dużo takich tematów i sugerowanych kroków.
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-31, 00:20   

Maikler napisał/a:
Znalazłem jeszcze, że gdy ryby "wariują" i są płochliwe na oświetlenie moga być zaatakowane przez pasożyty jelitowe. Poszukaj na www.akwarystyka.com.pl . W dziale choroby ryb-leczenie jest dużo takich tematów i sugerowanych kroków.


Czyżby mrożona ochotka?

Poczytam, dzięki.
Poczekam jakiś czas, jak nic się nie zmieni, to wezmę się za leczenie:)
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-06, 23:40   

Okazało się, że nie potrzebnie się przejmowałem. Stresa dostały, coś je przestraszyło. Teraz zachowują się już prawie normalnie, w sumie tylko jedna taka jakaś przestraszona, ale lekko :brawo:
 
 
jakja 
Entuzjasta
Na razie bez oczka



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 772
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-01-08, 07:25   

Wczoraj zauważyłem u moich karasi w oczku podobne dziwne zachowanie: pływają spokojnie i nagle jakby je ktoś kijem pogonił: ruszają z kopyta, wykonując szaleńcze zwroty! Robiły tak duże i małe... Ki diabeł? Jakby coś je goniło po oczku... :-(
_________________
Pozdrawiam - Jacek
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-01-08, 19:45   

jakja napisał/a:
pływają spokojnie i nagle jakby je ktoś kijem pogonił: ruszają z kopyta, wykonując szaleńcze zwroty! Robiły tak duże i małe... Ki diabeł? Jakby coś je goniło po oczku...

Może to być jakaś choroba albo pasozyt :? zaobserwuj czy tylko przyśpieszają czy się ocierają o kamienia albo inne przedmioty :roll:
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
jackon 
Oczkomaniak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1054
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2007-01-08, 19:49   

moze nieogolony podeszles do oczka?
pozdrawiam
Jacek
_________________
pozdrawiam
Jacek
 
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2007-01-08, 20:02   

a ja myślę że dawno nie odwiedzałeś swoich pupili i tak się zachowują u mnie niestety to samo nie zaglądam do nich a jak podejdę to noga pod wodę :P
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
jakja 
Entuzjasta
Na razie bez oczka



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 772
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-01-09, 08:05   

JAREK G napisał/a:
czy się ocierają o kamienia albo inne przedmioty

Właśnie tak! Ocierają się. Czy to pasożyt? Jak zwalczyć? Nie mam możliwości odłowienia ryb do leczenia - nie mam ich gdzie trzymać - ani naczynia, ani pomieszczenia... :(
_________________
Pozdrawiam - Jacek
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-01-09, 20:04   

jakja napisał/a:
Właśnie tak! Ocierają się.

Wygląda to na ospę rybią ( nie mylić z ospą karpia) :? najlepsza na tego pasożyta (kulorzęsek)jest zieleń malachitowa :roll: a tu masz poradnik z naszego forum i tam wszystkiego się dowiesz http://oczkowodne.net/strony/chorobyryb.php :)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Irex 
Bywalec



Dołączył: 19 Paź 2006
Posty: 106
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2007-01-09, 21:36   

jakja,
Sprawdź najpierw, czy widać kulki pasożyta, bo może to być coś innego niż ospia rybia i wystrzegaj się zieleni malachitowej, która słabo działa w tak chłodnej wodzie.
_________________
Pozdrawiam Irek
zapraszam do mojego ogrodu: http://ogrod.aip.az.pl
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny