wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko wodne budowa
Autor Wiadomość
crashq3tf 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 245
Skąd: Szalow,Gorlice,Jasło
Wysłany: 2013-06-22, 22:06   Oczko wodne budowa

Witam serdecznie jestem nowy na forum i ciemny co do budowy oczka. Wyznaczyłem sobie już miejsce,kiedy zaczne kopać jeszcze nie wiem. Oczko będzie miało kształt nerki coś w tym stylu. No to teraz sie zaczynają moje pytania panowie;) i panie . Jeszcze dodam ze raczej ryb nie będę miał , ale bede chcial zbudowac malutki wodospadzik taki wysoki do kolan. To teraz pytania.
- Ile półek w oczku jedno do okola czy moze z przodu dwa.
- jaką pompę użyć kupić bo jestem ciemny czy ona bedzie mi pompowac wode do wodospadu i czy tez jednoczesnie moze z niej byc fontanna.
Będe wszystko dodawał na bieżąco. To teraz fotki wyznaczonego miejsca pokaz wam jak ja to widze a wy byscie mi to rozrysowali co i jak 8) .



Atu jak ja to widze

 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-06-23, 08:00   

witam nowego oczkomaniaka :pa:
najpierw co do ryb - i tak będziesz je miał , nie dość , że są piękne to i pożyteczne , na pewno zechcesz je mieć , więc kop głęboko . co do półek to raczej nie dookoła bo wtedy będą wąskie , a oczko nie wygląda z zdjęć na ogromne , czekam na wodospad , cudny będzie , a jak wiatrak dojdzie to będzie jeszcze piękniej , jeżeli chodzi o pompę , to co do mocy to nie wiem jak ją dostosować , bo ja też ciemny w tym temacie , a fontanna Ci nie potrzebna , jak będzie wodospad , no i plus lilie nie lubią jak im woda chlapie na liście . teraz czekam na postęp dalszych prac i trzymam kciuki :good:
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
crashq3tf 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 245
Skąd: Szalow,Gorlice,Jasło
Wysłany: 2013-06-23, 10:48   

Wszystko bede dodawał tutaj w poscie z mostka zrezygnujebo bedzie mi zasłaniał widok nipotrzebnie :) . no oczko nie bedzie duze 3m dlugie szerokie nie wiem jakie mam duzo miejsca kolo domu chcialem zrobic cos takiego sredniego nie duzego glebokosc jak mowisz la ryb jaka powinna byc? 1,2cm? w tym tygodniu moze cos zaczne zalezy od pogody bo jest tragedia burze i deszcze co chwila.
 
 
zuzi10 
Hobbysta


Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 05 Wrz 2009
Posty: 486
Skąd: sląskie
Wysłany: 2013-06-23, 11:07   

Ja mam 1.20m i już 5 lat mam w oczku mniej więcej tej wielkości co Ty planujesz 3 karpie koi i około 10-12 karasi kolorowych. Jeden warunek napowietrzcz chodzi całą zimę. W ubiegłym roku ze względu na popękaną folię ( miałam budowlankę 3 mm grubą położona podwójnie) musiałam dokonać jej wymiany, no i oczywiście powiększyłam przy okazji oczko.
A więc wniosek- jeśli planujesz oczko na dłużej to kup folę właściwą do oczka i kop takie abyś nie musiał przerabiać za rok lub dwa. Jeśli chodzi o półki to poprzeglądaj poszczególne galerie, zorientujesz się co Ci by odpowiadało biorąc pod uwagę ukształtowanie terenu i wtedy dopytuj jak to zrobić ewentualnie.
 
 
crashq3tf 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 245
Skąd: Szalow,Gorlice,Jasło
Wysłany: 2013-06-23, 11:17   

zuzi10 napisał/a:
Ja mam 1.20m i już 5 lat mam w oczku mniej więcej tej wielkości co Ty planujesz 3 karpie koi i około 10-12 karasi kolorowych.


Dzieki za opinie zuzi10 jesli chodzi o folie to bym kupil specjalnie do tego przeznaczona . Jak widac na pozyzszych zdjeciach mugl bym troszke zrobic szersze do tych 2 pniakow po lewej i prawej. Moze ty wiesz jaka pompe kupic ? bo chce zrobic maly wodospad dl okolo 1m nie szeroki wysokosc do 50cm jestem jak widac nowicjusz wiec prosze o wasze porady :) . znalazlem na alledrogo pompe ale nie wiem czy taka sie nadaje :P

- firmy Aqua Nova

-

NP-1000 1000L/H Aqua Nova

Idealna jako pompa fontannowa lub do zbudowania małego wodospadu.

Maksymalny przepływ do 1000 litrów na godzinę.

Moc 16W

Max. wysokość słupa wody: 1,8m

Długość przewodu: 5m

Wymiary: 131x72x81mm

Łatwy montaż oraz konserwacja.

Szczegółowa instrukcja instalacji w środku.

Wysokiej jakości obudowa chroni elementy elektryczne.
 
 
Artur 
Administrator



Pomógł: 54 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 1268
Skąd: Długołęka/Wrocław
Wysłany: 2013-06-23, 11:21   

To widzę że kolega nie poczytał nic na forum. A wszystko tu jest co kolegę interesuje.
Jak jeszcze dodasz do lektury tą stronkę http://www.mikrojezioro.m...ady_1.html#rada To już będziesz wiedział wszystko. A wtedy w razie niejasności pytaj o konkretne rzeczy i detale. To jest stronka, niestety nieżyjącego juz naszego drogiego Pawła http://www.mikrojezioro.met.pl/spis.html
_________________
Pozdrawiam Artur!
 
 
twister47 
Entuzjasta



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 03 Kwi 2012
Posty: 632
Skąd: Radomsko
Wysłany: 2013-06-23, 13:45   

Witaj nowy maniaku oczkowy. A jeśli jeszcze maniakiem nie jesteś to zaraz zostaniesz. A pomyśl może o takiej pompie bo ta którą podałeś to będzie ciurkać woda a nie płynąć. http://sklep.oczkowodne.n...a-pfn-3500.html
Przemyśl jakie chcesz rośliny i ile wtedy będziesz wiedział jakie półki i ile. Ryby i tak będziesz miał i to wcześniej niż myślisz :-D A jaką filtracje chcesz zastosować.
_________________
Życie jest piękniejsze gdy choć jedna ściana jest zielona.
 
 
 
crashq3tf 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 245
Skąd: Szalow,Gorlice,Jasło
Wysłany: 2013-06-23, 15:13   

twister47 napisał/a:
A jaką filtracje chcesz zastosować.


No i tu tez prosił bymo pomoc :)
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2013-06-23, 17:02   

Witam

Proponuję zmienić trochę założenia.
Miejsce masz - powiększ oczko. Głębokość mile widziana 1,5m. Pojemność co najmniej 7m3.
Zrobisz mniej i prędzej czy później będziesz sfrustrowany. Gwarantuję Ci to.
Przerabianie oczka jest duuuużo trudniejsze niż jego poprawna instalacja.

Pompy nie dawałbym mniejszej niż 5m3/h.

Poczytaj proszę forum - bez tego się nie obejdzie. Musisz zgromadzić zbyt dużo wiedzy, żeby to zamknąć w poradach w takim wątku.

Przydałoby się wykarczować ten pniak. Paproć na brzegu będzie świetnie się prezentować.

[ Dodano: 2013-06-23, 18:05 ]
Dlaczego nie młyn?
 
 
crashq3tf 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 245
Skąd: Szalow,Gorlice,Jasło
Wysłany: 2013-06-23, 18:00   

Aznar33 napisał/a:
Witam
Poczytaj proszę forum - bez tego się nie obejdzie. Musisz zgromadzić zbyt dużo wiedzy, żeby to zamknąć w poradach w takim wątku.


Czytam go juz 4 dzien caly czas rozne watki :) moge poszezyc jedynie troche za pniaki po bokach i troche na dole. Mam do was prosbe zeby z tego 1 zdjecia ktos mi rozrysowal uklad polek itp gdzie dac najglebiej z ktorej strony wodospad prosil bym bardzo i byl bym wdzieczny.
 
 
Artur 
Administrator



Pomógł: 54 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 1268
Skąd: Długołęka/Wrocław
Wysłany: 2013-06-23, 18:06   

Obierz sobie stronę z której będziesz oglądał oczko i od strony widza daj głębię a na drugim końcu płyciznę, gdzie posadzisz tataraki, pałkę i inne wysokie rośliny, na głębi zaś Lilie i inne niskie rośliny.
4 dni czytania to mało. :-D
_________________
Pozdrawiam Artur!
 
 
zuzi10 
Hobbysta


Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 05 Wrz 2009
Posty: 486
Skąd: sląskie
Wysłany: 2013-06-23, 19:23   

Wies
crashq3tf napisał/a:
Mam do was prosbe zeby z tego 1 zdjecia ktos mi rozrysowal uklad polek itp gdzie dac najglebiej z ktorej strony wodospad prosil bym bardzo i byl bym wdzieczny.

Wiesz, to nie takie proste. Ważne jest przy takim rozplanowniu wiele rzeczy Np skąd będziesz zawsze patrzał na oczko, a więc taki pierwszy plan i tu nie może być roślin wysokich.Kaskada wtedy tez albo na wprost, albo na któryms z krótszych boków.Inna sprawa czym, np jakimi kamieniami chcesz wykończyć oczko. Tu wchodzi w grę sprawa maskowania folii.Jesli to będa otoczaki to praktycznie wokoło oczka musisz zrobić półke taka na głębokość 20 cm i szerokośćci ze 25-30 cm. Wtedy będziesz mógł na takiej półce poukładać pierwszy krąg kamieni ,które zamaskuja Ci folie, a między nimi możesz posadzić np kaczeńce, niezapominajki i inne niskie rosliny hydroponicznie(bez doniczek)Jak poogladasz galerie to sie zorientujesz o co mi chodzi. W zależności od tego gdzie zrobisz kaskadę będziesz robił strefę bagienną. Dobrze wtedy zrobić półkę szeroką np z 50 cm glęboka na 30 np z progiem wysokim na 15 - 20 cm. i szerokim na 15 cm. Po położeniu folii stworzy Ci sie taka zatoczka gdzie możesz wsypać gruboziarnisty przepłukany piasek lub żwirek rzeczny i w niego sadzić pałki, kosaćce i inne rosliny ze strefy bagiennej .Jeśli taka strefa będzie z krótszego brzegu oczka to może być szersza niż 50 cm a ponieważ oczko nie będzie bardzo duże to wiele nie poszalejesz, ale jak radzi Artur poświęć trochę czasu na przeglądanie forum i nie skakaj po tematach ale przejrzyj najpierw galerie użytkowników. Tam wiele się dowiesz na temat budowy oczka, a potem temat związany z budową oczka z folii, a na samym końcu jak będziesz wiedział już jak Twoje oczko będzie wyglądać zajmiesz się techniką w oczku.
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-06-23, 21:14   

Aznar33 napisał/a:
Przydałoby się wykarczować ten pniak.

A jeżeli go wykarczujesz, to mu się może przyjrzyj - korzenie mogą być świetną dekoracją brzegu oczka.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
crashq3tf 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 245
Skąd: Szalow,Gorlice,Jasło
Wysłany: 2013-07-02, 20:32   

To tak jak obiecałem dodaje zdjecia dzisiaj kopalem tylko 2h nie dalo rady wiecej bo by moglo moje serduszko nie wytrzymac :/ . Sory za jakosc ale robilem telefonem.

- To tak teraz moj nowo odnowiony wiatraczek jak obiecalem



- Po godzinie kopania dołu

- Po niecałych 2 h
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-07-02, 20:38   

no nie chcę Cię obrażać , ale trochę mało wykopałeś jak na taki czas :) wiatraczek bardzo ładny tylko to szare na dole , no i wydaje mi się , że te jego skrzydła są za długie co do jego wysokości , ale i tak piękny :good:
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny