wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Budowa Oczka Wodnego. Porady dla nowicjusza.
Autor Wiadomość
labi 
Nowy


Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 1
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-06-04, 17:05   Budowa Oczka Wodnego. Porady dla nowicjusza.

Witam jak tylko zrobi się ładna pogoda zabieram się za kopanie oczka wodnego. Przeczytałem już parę internetowych poradników na ten temat ale nie odpowiedziały one na moje pytania. Oczko wodne ma mieć 2x2m i 1m głębokości. Chciałbym mieć w nim rybki. Pytania:

-Ile rybek maksymalnie będę mógł mieć w takim oczku wodnym(karasi)?
-Czy przy tej głębokości będę mógł je spokojnie zimować?
-Czy żebym mógł je zimować całe oczko wodne musi mieć 1m głębokości czy np tylko na połowie?
-Co z filtracja? Planuje kupić jakiś tani filtr i podłączać go tylko na max 2-3 dni w tygodniu czy to wystarczy?

Oraz proszę o wszelkie porady o czym powinienem pamiętać podczas budowy.
 
 
Elendil 
Przyjaciel forum



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1403
Skąd: Radom
Wysłany: 2013-06-04, 17:13   

Witaj na forum. Odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania znajdziesz na forum. Jest tu ogrom wiedzy, której nie znajdziesz w poradnikach.Odpowiadając w skrócie na Twoje pytania: max. 10, najlepiej ok. 5-6, tak, przezimują pod warunkiem utrzymania przerębla, nie musi, nie wystarczy.
_________________
OCZKA ELENDILA MOJE PODRÓŻE TANIE HOTELE
5000l oczko + 1600l płazarium,
Pozdrawiam i zapraszam. Tomek.
 
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2013-06-04, 17:15   Re: Budowa Oczka Wodnego. Porady dla nowicjusza.

labi napisał/a:
Oczko wodne ma mieć 2x2m i 1m głębokości. Dlaczego tak małe?, nie masz więcej miejsca?, to będzie studnia nie oczko.

-Ile rybek maksymalnie będę mógł mieć w takim oczku wodnym(karasi)? 5, bo w następnym zrobi Ci się z nich 25.
-Czy przy tej głębokości będę mógł je spokojnie zimować? tak
-Czy żebym mógł je zimować całe oczko wodne musi mieć 1m głębokości czy np tylko na połowie? Może być tylko na środku, a po bokach półki różnej głębokości
-Co z filtracja? Planuje kupić jakiś tani filtr i podłączać go tylko na max 2-3 dni w tygodniu czy to wystarczy? Nie. Filtr musi chodzić 24 h/dobę

Oraz proszę o wszelkie porady o czym powinienem pamiętać podczas budowy.

Najlepiej abyś zapamiętał, że przed kopaniem oczka, nie nic lepszego niż przeczytanie naszego forum. Zawarte są w nim wszystkie odpowiedzi na obecne i przyszłe Twoje pytania. No i witam na forum :P
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2013-06-04, 17:54   

Przy takich wymiarach oczka to albo będziesz miał studzienkę albo lej po bombie. Ciężko będzie wygospodarować miejsce na półki dla roślin i w związku z tym, żeby utrzymać przyzwoitą jakość wody będziesz musiał pomyśleć nad porządną filtracją. Przydałyby się zdjęcia terenu na, którym chcesz walczyć. Łatwiej by było coś doradzać. Jak chcesz uszczelnić oczko (folia, beton, naturalne)? Jaki masz grunt(zwięzły czy sypki)? Takie warunki będą determinować w znacznym stopniu sposób wykonania.
Witam na forum :piwko:
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
Adacho 
Moderator



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 785
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2013-06-04, 21:03   

Witaj na forum - labi :)
Troszkę małe będzie to Twoje oczko. Czytając twoje pytania, przypuszczam, że to pierwsze oczko w Twojej "karierze".
Jeśli masz miejsce, wykop sobie większe, ok. 3x4m , gł 1.2m. Będziesz mógł spokojnie zimować karasie i euro KOI. Znajdziesz miejsce na półki dla roślin - nie po to, by ładnie wyglądało oczko, ale po to, by oczyszczały i natleniały wodę.
Tani filtr - szkoda kasy. Nic nie wyczyści. Będziesz nie zadowolony z jakości wody. Filtr musi pracować 24h\dobę.
Poczytaj forum o filtrowaniu wody. Zrobisz sobie samodzielnie, lepszy filtr, w lepszych pieniądzach.
Nie spiesz się z wykopaniem i zalaniem dziury, bo po krótkim czasie będziesz tego żałował, a to= się dodatkowe koszty, zniechęcenie i stres.
Powodzenia i miłej lektury... potem praca.
_________________
Adam pozdrawia
MOJE OCZKO WODNE
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2013-06-06, 12:09   

Hej labi

Podobnie jaki inni proponuję uniknąć frustracji i nie zaczynać zabawy z oczkiem od jego budowy.

Polecam poczytać forum, zaprojektować oczko (wraz z filtracją), przedstawić tu projekt, wysuchać/ być może uwzględnić sugesie i dopiero potem zabrać się za wykonanie.
 
 
lujski 
Nowy


Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 3
Skąd: Leszno
Wysłany: 2014-01-06, 20:27   

a ja mam takie pytanie - zrobie oczko z folii, przypuscmy ze bedzie globokie na 1.50m i np. na wiosne sie wody gruntowe podniosa to mi tą folie w jakis sposob podniesie ...?? bo mam dosyc wysoko wody i ktos mnie nastraszyl, ze jak połoze folie to mi sie ona na wiosne podniesie ....
ale sie zastanawiam czy takie zjawisko jest mozliwe skoro oczko bedzie pelne wody ....
zna ktos moze temat ..??

Pozdrawiam
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2014-01-06, 22:31   

lujski napisał/a:
ktos mnie nastraszyl, ze jak połoze folie to mi sie ona na wiosne podniesie ....


To nieprawda więc nie przejmuj się. Jeśli w oczku będzie woda to ciśnienie po obu stronach folii będzie takie same więc nic się nie stanie.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2014-01-07, 15:19   

lujski, mi się na wiosnę podniosło po intensywnych opadach deszczu przez 2tyg wszystko później wróciło do normy i nie było żadnych problemów, na pewno duże się nie podniesie.
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny